Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dni płodne

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Dni płodne

    kiedy mam dni płodne?? Moje ostatnie dni okresu w styczniu od 20-26.01 a w lutym od 18-25.02. w które dni mam teraz dni płodne??
  •    
       

    #2
    Odp: Dni płodne

    Napisane przez gabi31194 Pokaż wiadomość
    kiedy mam dni płodne?? Moje ostatnie dni okresu w styczniu od 20-26.01 a w lutym od 18-25.02. w które dni mam teraz dni płodne??
    Gabi na podstawie dwóch cykli trudno dokładnie określić dni płodne. Masz 29 - dniowe cykle, więc dzień owulacji wypada mniej więcej w połowie cyklu. W Twoim wypadku mogłaś mieć owulację 3 marca, ale jest to data orientacyjna. Niektóre kobiety przed owulacją odczuwają bóle podbrzusza, w tym czasie można zaobserwować też dużo rozciągliwego, przezroczystego śluzu. Pamiętaj, że plemniki mają też zdolność do przeżycia nawet przez 72 godziny.


    Skomentuj


      #3
      Odp: Dni płodne

      Określenie dni płodnych na podstawie dwóch cykli to prawie niemożliwe. Trzeba obserwować objawy. Śluz płodny jest rozciągliwy i przezroczysty. A czas, jaki upływa od momentu pojawienia się śluzu do momentu, w którym staje się on śluzem płodnym, trwa ok. 6 dni.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Dni płodne

        Aby wiarygodnie je wyliczyć należy prowadzić obserwację znacznie dłużej niż tylko dwa cykle. Wyjęte dwa cykle o niczym nie świadcza.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Dni płodne

          Regularne i dokładne obserwowanie ciała, mierzenie temperatury przez kilka cykli pomaga określić dni płodne. Ja tak sobie zawsze wyznaczam i nie biorę żadnych tabletek antykoncepcyjnych

          Skomentuj


            #6
            Odp: Dni płodne

            Dni płodne zawsze można poznać po konsystencji i obfitości śluzu wtedy jest go więcej i jest bardzo kleisty, mleczny wręcz. Mi udało się dokładnie wyliczyć dni płodne trzeba tylko wiedzieć długość swoich cykli i obserwować swoje ciało.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Dni płodne

              Napisane przez Iwonka886 Pokaż wiadomość
              Dni płodne zawsze można poznać po konsystencji i obfitości śluzu wtedy jest go więcej i jest bardzo kleisty, mleczny wręcz. Mi udało się dokładnie wyliczyć dni płodne trzeba tylko wiedzieć długość swoich cykli i obserwować swoje ciało.
              U mnie bardziej przezroczysty coś jak białko jaja kurzego. Mleczny jest własnie w dni niepłodne. Warto też mierzyć temperaturę, jak pisała tereska. Kiedyś się w to bawiłam, a teraz nie mam czasu.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Dni płodne

                Ja natomiast mierzyłam temperaturę jak staraliśmy sie o drugiego dzidziusia i podwyższona utrzymywała sie dosyć długo więc wiedzialam, że sie udało zajść w ciąże

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Dni płodne

                  Ja jak starałam się o dziecko byłam pewna, że wiem kiedy mam dni płodne. Do czasu aż mój ginekolog z Płocka sprowadził mnie na ziemię Zaczęłam prowadzić dokładny kalendarzyk i wszystko tam zapisywać no i udało się

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Dni płodne

                    Prowadzenie kalendarzyka, obserwacja własnego ciała jakiś czas również może być dobra alternatywa dla mamusi i tatusia planujących powiększenie rodziny Ja należę jednak do osób, które ten sposób nie za bardzo interesuje bo niestety tutaj trzeba dokładności i systematyczności.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Dni płodne

                      Moja znajoma prowadziła kalendarzyk i bardzo wnikliwie zapisywała każdy objaw, itp. No i wystarczyło, że zmieniła dietę, cykl się Jej poprzestawiał i zaszła w czwartą ciążę


                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Dni płodne

                        Napisane przez blawatkowa15 Pokaż wiadomość
                        Moja znajoma prowadziła kalendarzyk i bardzo wnikliwie zapisywała każdy objaw, itp. No i wystarczyło, że zmieniła dietę, cykl się Jej poprzestawiał i zaszła w czwartą ciążę
                        Moja pani od religii również prowadziła kalendarzyk i ma teraz piątkę dzieci wiec ta metoda jak widać zawodzi i to dosyć często. Nigdy nie odważyłabym się na stosowanie jej chociażby ze względów finansowych bo ciężko byłoby nam wychować aż taka gromadkę dzieci zapewniając im wszystko to na co mieliby ochotę ale nie którym religia jak widać przeszkadza w stosowaniu odpowiedniej antykoncepcji.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Dni płodne

                          Ta metdoda (termiczna a nie kalemdarzykowa) sprawdza się, pod warunkiem, że jest się skrupulatnym. Codziennie trzeba mierzyc temperaturę, badać sluz i wszelkie zmiany w życiu codziennym np. diete, traktowac jako potencjalną szansę na ciążę. To znaczy, że przy tej metodzie trzeba mieć cierplwiość (sporo abstynencji).
                          Znam sporo osób, które z niej korzystają i nie mają dzieci. A jak chcieli mieć, to udało się za pierwszym razem Bo w zajsciu ta metoda jest bardzo skuteczna, bo dokładnie wiesz kiedy masz dni plodne.
                          Co do kwestii finansowych - wlasnie im wiecej dzieci, tym lepsza twoja dola na starość

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Dni płodne

                            Ja korzystam z kalendarzyka i póki co nasze dzieciaczki są planowane. Wprawdzie nie udało nam się za pierwszym razem ale za to bez planowanie też się nie przytrafiło.
                            Mam dwoje dzieci i chcemy jeszcze jedno.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Dni płodne

                              Ja teraz mam problem. Chcialabym kolejne dziecko urodzic w 2018, ale ciężko mi to zaplanować, bo dopiero po roku karmienia wróciła mi miesiaczka. I nie wiem jak będzie z jej regularnoscią... nigdy nie byla najlepsza.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X