Wróć   Forum Mamotoja.pl > Pytania do eksperta > Porady położnej
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady położnej Położna najlepiej pomoże, objaśni i nauczy - o ciąży, porodzie i połogu dowiesz się najwięcej w tym wątku. Zadaj pytanie ekspertowi! Być może któraś z mam już borykała się z takim problemem - prosimy o doradzanie sobie wzajemnie!

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-05-2017, 06:42
szolck szolck jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
szolck.polki.pl

Domyślnie Odp: początki ciąży i brak objawów

Ja nie miałam objawów ciąży az do 14 tygodnia. Gdyby nie rutynowa kontrola to bym nawet nie wiedziala ze jestem w ciazy. Najgorsze że piłam alkohol pracowalam cieżko i nie brałam żadnych witamin ani kwasu foliowego ani nic. Dlatego z witamiami powinno sie byc na bieząco (tu jest to fajnie opisane http://vitispharma.pl/witaminy-dla-kobiet-w-ciazy.html ) na szczescie moje dziecko jest zdrowe ale nie darowalabym sobie gdyby cos mu sie stalo
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31-07-2017, 17:23
yubi yubi jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
yubi.polki.pl

Nie martwcie się. Szczególnie na początku nie jest to wskazane. Trzeba się stosować do zaleceń lekarza, najlepiej też zacząć od razu zażywać suplement z kwasem foliowym, np. mama dha premium, żeby pomóc maluszkowi dobrze się rozwijać. Jak to pewnie wiele razy zostało powiedziane, każda ciąża jest inna i organizm każdej z nas jest inny.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24-08-2017, 17:14
lukas232's Avatar
lukas232 lukas232 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
lukas232.polki.pl

Znakomicie! Dzięki wielkie za wszelkie porady w tym obszarze tematycznym Z całą pewnością mi się przydadzą
Stary 04-12-2017, 11:16
adelatt adelatt jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
adelatt.polki.pl

hej
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-12-2017, 14:16
sumajhetka's Avatar
sumajhetka sumajhetka jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
sumajhetka.polki.pl

Kazda kobieta może mieć różne objawy świadczące o ciąży, ale w 90% u wszystkich są mdłości po tygodniu, dwóch.
Stary 24-03-2018, 19:08
julita755 julita755 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
julita755.polki.pl

Moim początkowym objawem był wyłącznie brak miesiączki. Nie miałam nudności... Gdy wykonałam test, który wyszedł pozytywnie, od razu zapisałam się na USG do http://www.arciszewski.pl/uslugi/badania-usg aby potwierdzić swój stan. Moje dziecko było dla mnie bardzo łaskawe przez cały okres ciąży ;-).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25-03-2018, 15:37
frankieefran frankieefran jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
frankieefran.polki.pl

Przy ciąży, szczególnie już na początku warto podpierać jakimiś poradami i stronkami typowo ciążowymi. Na pewno dużo łatwiej wam będzie śledzić wszystko na bieżąco i mięć okres ciążowy w miarę pod kontrolą. Na stronce https://www.babyboom.pl/ciaza/kalendarz_ciazy.html możecie właśnie znaleźć bardzo przydatny kalendarz ciążowy, który jest solidną dawką porad i wsparcia w tym okresie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25-04-2018, 11:01
jjusti18 jjusti18 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
jjusti18.polki.pl

Witam drogie mamy, powiedzcie mi czy stosujecie jakieś suplementy diety w czasie ciąży? Jestem w 14-stym tygodniu ciąży i zastanawiam się jak o siebie odpowiednio zadbać. Koleżanka wspominała mi ostatnio, że jak była w ciąży to stosowała coś takiego jak pharmaton matruelle https://www.apteka-melissa.pl/produk...kaps,1692.html . Czy któraś z was zna ten środek? Ponoć zawiera w sobie wiele minerałów i witamin potrzebnych dla organizmu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania