Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

kiedy pierwsze słowa?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #46
    Odp: Kiedy będzie mówił?!!

    gonya moj synek ma prawie 20 m-cy i rzadko kiedy cos powie...ok mowi mama,am jesli jest glodny,ba to pilka itp ale to wszystko dopiero od niedawna.Porozumiewa sie czesto seria gardlowych dzwiekow co brzmi przekomicznie
    Mowi sie ze dziewczynki szybciej mowia i duzo w tym prawdy...na twoim miejscu nie martwilabym sie,13 m-cy to jeszcze maluszek i ma sporo czasu na nauke
    tree jak czytam o twoim synku to widze ze chyba maja wiele wspolnego z moim...moj tez sprawny i energiczny,wszedzie go pelno czy to w domu czy na placu zabaw...na zjezdzalnie sam wchodzil majac 14 m-cy podczas gdy 2 latki sie baly...
    To chyba jest tak jak mowisz,cos za cos
    Last edited by dotka238; 08-12-2009, 17:38.

    Skomentuj

    •    
         

      #47
      Odp: Kiedy będzie mówił?!!

      Dzięki dziewczynki. Na razie cały czas go zachęcam i on wie co ja od niego chcę żeby coś powiedział i on się denerwuje jak go proszę powiedz mama. Czyli może on po prostu nie chce

      Skomentuj


        #48
        Odp: Kiedy będzie mówił?!!

        Gonya moj syn ma skonczone 2 latka i dopiero teraz zaczal sie rozgadywac. Nasza pediatra powiedziala ze logopeda tu nic nie da bo widac ze mlody potrafi tylko nie chce i ew wizyta u specjalisty dopiero ok 3 r.z.Jedynie to sprawdzono mu sluch. Kazala nam wlasnie nie stac nad malym i zarzucac prosbami typu "powiedz mama, baba..." .Pomoglo. Pomogly tez bajki w TV - leci sobie Mini Mini, my sie bawimy i pewnego dnia zaczyna sie bajka pt"Marta" - patrze ,mlody wstaje i mowi "Mama Mania" - mania to w jego jezyku Marta .
        I u nas tak jak u Tree - mlody szalal jako maluszek, byl energiczny, nie usiedzial na miejscu sekundy a jest teoria ze dzieci "nad wyraz" rozwiniete ruchowo pozniej mowia.

        Skomentuj


          #49
          Odp: Kiedy będzie mówił?!!

          Mojej szwagierki maluch ma 17m-cy i tez jeszcze nie uslyszala tego najwazniejszego slowamowi dzidza kokoale mama jeszcze nie,coz trzeba czekac.Moj za to na poczatku mowil do mnie asia choc i teraz mu sie zdarza








          Skomentuj


            #50
            Odp: kiedy pierwsze słowa?

            Mój Krzyś ma prawie 2 latka i też prawie nic nie mówi, czasami zdąrzy mu się powiedzieć mama lub tata, reszty nie rozumiem - choć po swojemu to nawija na okrągło
            robię fajną biżuterię za nieduże pieniądze zapraszam
            http://beztroskiswiat.otwarte24.pl

            Skomentuj


              #51
              Odp: kiedy pierwsze słowa?

              Moi znajomi mieli chłopczyka, który zaczął mówić mając ponad 3 lata. Faceci są tacy małomówni. A mój synek Filip ma już 15miesięcy i bardzo powoli się rozkręca, każde sapnięcie i stęknięcie przypominające słowo w jakimkolwiek języku nagradzane jest brawami.

              Skomentuj


                #52
                Odp: kiedy pierwsze słowa?

                Moja Aniula dwa dni temu jak przebudziła się nad ranem spojrzała na mojego męża i powiedziała TATAtatatatata. Tak jej się spodobało, że cały dzień powtarzała przy zabawie. Zapewne przypadek, ale Marcin twiedzi, że to była najlepsza pobudka pod słońcem
                www.mojdzieciak.blogspot.com

                Skomentuj

                •    
                     

                  #53
                  Odp: kiedy pierwsze słowa?

                  Moja Ola ma 19 m-cy i mowi, mama, tatu, babu, dziadzi, cioci, mniam, nie, dada, cicici (wola kotka), nasladuje zwierzatka, tup tup, gdzie, dzwi, dzieci, tsi, da, ma.
                  Od paru dni mam krzeselko uczydelko i zauwazylam ze Ola "rozmawia " z nim, jak liczy glos gwiazdki to ona mowi tsi (trzy), jak mowi o jedzeniu to wola niam. Chetnie slucha co glos do niej mowi.

                  Skomentuj


                    #54
                    Odp: kiedy pierwsze słowa?

                    a dzis doszlo nowe slowo: baj baj zamiast papapa.... to krzeslko uczydelko ja tego nauczylo, bo my tak nie mowimy hihi

                    Skomentuj


                      #55
                      Odp: kiedy pierwsze słowa?

                      Witam, dostałam skierowanie do logopedy na bilansie 2 latka. Czy miałyście już może jakieś doświadczenia w tym zakresie? Jka wygląda wizyta, jak są często i wogóle jakie macie odczucia, bo przyznam że się trochę stresuję.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #56
                        Odp: kiedy pierwsze słowa?

                        Mój Mateuszek późno zaczął mówić, ale to normalne u chłopców. Miał około 2,5 roku, kiedy słowa zaczynały być sensowne 1-roczna Olcia już coś zaczyna opowiadać

                        Skomentuj


                          #57
                          Odp: kiedy pierwsze słowa?

                          Moj starszy synek ma zdiagnozowany autyzm.Pierwsze slowa zaczal mowic okolo 3 roku zycia, teraz ma 4 i pol roku, buduje juz zdania.
                          Mlodszy synek pierwsze slowka typu am, ba, ma, papa zaczal mowic okolo 1 roku zycia. Motorycznie za to rozwija sie wolniej.

                          Skomentuj


                            #58
                            Odp: kiedy pierwsze słowa?

                            Polecam czytanie bajek to napewno wyływa na mowe, najpiękniejsze bajki znajdziecie na www.bajeczkinadobranoc.pl

                            Skomentuj

                                   
                            Working...
                            X