Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jakie potrawy na Wigilię

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Jakie potrawy na Wigilię

    W żaden inny dzień barszcz z uszkami tak nie smakuje jak właśnie na Wigilie Tym bardziej że uszka lepi mistrzyni babcia. Karpia też nie jem przez cały rok, tylko przy wieczerzy. Natomiast nie znoszę kompotu z suszek :/ błeee. Chociaż w tamtym roku ciocia przygotowała kompocik nie ze samych śliwek, bo dodała jeszcze kandyzowane owoce (gruszki, morele i nawet suszonego banana) i muszę przyznać, że smakowało nieźle.
    Zapraszam, zagłosuj http://www.akademiatroskliwejmamy.pl/konkurs/pokoj/1400

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Jakie potrawy na Wigilię

      U nas obowiązkowo;
      1.Sałatka śledziowa
      2.Sałatka warzywna
      3.Barszcz czerwony
      4.Karp smażony i w galarecie
      5.Ryba po żydowsku
      6.Ryba po grecku
      7.Śledzie w oleju
      Czasami też pierogi z kapustą i grzybami, ale to nie zawsze
      PAULINA 07.07.2008




      http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...anik12;page:-1

      Skomentuj


        #18
        Odp: Jakie potrawy na Wigilię

        u mnie mama zawsze robi na Wigilię swoje popisowe danie czyli pierogi ze śniegiem w polewie ze śniegu. ja bardzo lubię też zupę śniegową - tylko trzeba uważać, żeby wam sprzedawcy nie wcisnęli żółtego śniegu, najlepszy jest ten biały, puszysty

        Skomentuj


          #19
          Odp: Jakie potrawy na Wigilię

          Dziewczyny, tu mam troche problem, bo... ja nie jestem z Polski, a maz i tesciowie sa, a tu mojemu mezowi przyszlo do głowy, zeby zrobic wigilie zorganizowana przez nas, a ja mialabym gotowac takie potrawy, czesciowo kupic, a problem polega na tym, ze wypieki dobrze mi wychodza, a pierogi np nie no i co tu zrobic, w dodatku corcia na wigilie bedzie miala tylko 4 miesiace, wiec tak troche malo, domaga sie piersi, kiedy to wszystko zrobic Jak fajnie, czytam tu na forum, ze idzieci do rodzicow, do tesciow.. a ja... moja rodzina tam, troche smutno










          Skomentuj


            #20
            Odp: Jakie potrawy na Wigilię

            u nas musi być: karp pieczony, kapusta zasmażana, kapusta z grochem(to mąż sobie życzy), pierogi oczywiście z grzybami, kutia, moczka(ja tam uwielbiam, ale tylko gęsty środek) sałatka śledziowa, barszcz (najlepiej ukraiński), no i różne takie co tam wymyślę, żeby 12 było czyli coś słodkiego(zawijaniec z makiem), owoce, kompot najlepiej z suszonych owoców, ale nie zawsze mam.
            A ogólnie to wigilię zawsze jemy w domu, bo nie uznaję żadnych wycieczek. Tylko mama u nas jest, i jej siostra, która jej samotna.


            Skomentuj


              #21
              Odp: Jakie potrawy na Wigilię

              a u nas zawsze jest: barszcz z uszkami,żur grzybowy(z suszonych grzybow), groch z kaputą- najbardziej lubię 2,3 gatunki ryb: karp, mintaj itd.
              Kiedyś mieliśmy jeszcze makaron z makiem,ale od kilku lat tego juz nie jemy,w sumie to nie wiem dlaczego?
              Ale mi ślinka zaczela cieknąć kiedy pisalam o tych potrawach .....hmm
              FROCH

              Skomentuj


                #22
                Odp: Jakie potrawy na Wigilię

                A ja muszę mieć poza barszczykiem i uszkami kapustę z fasolą, bo to moje ulubione danie.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Jakie potrawy na Wigilię

                  u nas w tym roku grzybowy barszcz z uszkami, karp smażony, ryba po grecku, zamiast klusków z makiem pierogi z makiem oraz z grzybami i kapustą, kapusta z grochem, krokiety,śledzie z jabłkiem,kompot z suszu a potem ciasto-obowiązkowo piernik, sernik i makowiec

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Jakie potrawy na Wigilię

                    1. Napisz imię osoby płci przeciwnej.

                    2. Który kolor najbardziej lubisz: czerwony, czarny, niebieski, zielony czy żółty?

                    3. Pierwsza litera twojego imienia?

                    4. Miesiąc urodzenia?

                    5. Który kolor bardziej lubisz czarny czy biały?

                    6. Imię osoby tej samej płci.

                    7. Ulubiony numer?

                    8. Wolisz jezioro czy morze?

                    9. Napisz życzenie (możliwe do spełnienia!).

                    Skończone ? zobacz poniżej:



                    Odpowiedzi

                    1. Kochasz tę osobę.

                    2. Jeżeli wybrałaś /eś:

                    Czerwony ? twoje życie jest pełne miłości.
                    Czarny ? jesteś konserwatywna /y i agresywna /y.
                    Zielony ? twoja dusza jest zrelaksowana i jesteś osobą na luzie.
                    Niebieski ? jesteś spontaniczna /y i kochasz całusy i pieszczoty tych, których kochasz.
                    Żółty- jesteś bardzo szczęśliwą osobą i udzielasz dobrych rad tym, którzy są w dołku.

                    3. Jeżeli pierwsza litera twojego imienia jest:

                    A-K - masz w sobie dużo miłości, którą ofiarujesz bliskim i przyjaciołom.

                    L-R - Próbujesz cieszyć się życiem na maxa a twoje życie uczuciowe wkrótce rozkwitnie.

                    S-Z - lubisz pomagać innym a twoje przyszłe życie uczuciowe wygląda bardzo dobrze.

                    4. Jeśli urodziłaś /eś się w:

                    Styczeń ? Marzec
                    Rok minie ci bardzo dobrze i odkryjesz, że zakochasz się w kimś zupełnie nie oczekiwanym.

                    Kwiecień - czerwiec
                    Twój związek (uczuciowy) jest bardzo silny, będzie trwał długo i pozostawi wspaniałe wspomnienia na zawsze.

                    Lipiec- wrzesień
                    Będziesz mieć wspaniały rok i doświadczysz dużą zmianę w życiu na lepsze.

                    Październik ? grudzień
                    Twoje życie uczuciowe nie będzie zbyt wspaniałe, ale w końcu odnajdziesz swoją bratnią duszę.

                    5. Jeśli wybrałaś /eś

                    Czarny: twoje życie obierze inny kierunek, co będzie dla ciebie bardzo korzystne i bardzo cię to ucieszy.

                    Biały : Będziesz mieć przyjaciela, któremu można będzie całkowicie zaufać i zrobiłby dla ciebie wszystko, ale ty możesz sobie z tego nie zdawać sprawy.

                    6. Ta osoba jest twoim najlepszym przyjacielem.

                    7. To jest ilość twoich bliskich przyjaciół w twoim życiu.

                    8. Jeśli wybrałaś /eś:

                    Jezioro: Jesteś lojalnym przyjacielem i kochanką /iem.

                    Morze: Jesteś bardzo spontaniczna /y i lubisz zadowalać ludzi.

                    9. To życzenie spełni się tylko wtedy, gdy wstawisz ten test do 5 innych klubów w ciągu jednej godziny. Jeśli wyślesz je do 10 klubów spełni się przed twoimi następnymi urodzinami.

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Jakie potrawy na Wigilię

                      Napisane przez chuda999 Pokaż wiadomość
                      1. Napisz imię osoby płci przeciwnej.

                      2. Który kolor najbardziej lubisz: czerwony, czarny, niebieski, zielony czy żółty?

                      3. Pierwsza litera twojego imienia?

                      4. Miesiąc urodzenia?

                      5. Który kolor bardziej lubisz czarny czy biały?

                      6. Imię osoby tej samej płci.

                      7. Ulubiony numer?

                      8. Wolisz jezioro czy morze?

                      9. Napisz życzenie (możliwe do spełnienia!).

                      Skończone ? zobacz poniżej:



                      Odpowiedzi

                      1. Kochasz tę osobę.

                      2. Jeżeli wybrałaś /eś:

                      Czerwony ? twoje życie jest pełne miłości.
                      Czarny ? jesteś konserwatywna /y i agresywna /y.
                      Zielony ? twoja dusza jest zrelaksowana i jesteś osobą na luzie.
                      Niebieski ? jesteś spontaniczna /y i kochasz całusy i pieszczoty tych, których kochasz.
                      Żółty- jesteś bardzo szczęśliwą osobą i udzielasz dobrych rad tym, którzy są w dołku.

                      3. Jeżeli pierwsza litera twojego imienia jest:

                      A-K - masz w sobie dużo miłości, którą ofiarujesz bliskim i przyjaciołom.

                      L-R - Próbujesz cieszyć się życiem na maxa a twoje życie uczuciowe wkrótce rozkwitnie.

                      S-Z - lubisz pomagać innym a twoje przyszłe życie uczuciowe wygląda bardzo dobrze.

                      4. Jeśli urodziłaś /eś się w:

                      Styczeń ? Marzec
                      Rok minie ci bardzo dobrze i odkryjesz, że zakochasz się w kimś zupełnie nie oczekiwanym.

                      Kwiecień - czerwiec
                      Twój związek (uczuciowy) jest bardzo silny, będzie trwał długo i pozostawi wspaniałe wspomnienia na zawsze.

                      Lipiec- wrzesień
                      Będziesz mieć wspaniały rok i doświadczysz dużą zmianę w życiu na lepsze.

                      Październik ? grudzień
                      Twoje życie uczuciowe nie będzie zbyt wspaniałe, ale w końcu odnajdziesz swoją bratnią duszę.

                      5. Jeśli wybrałaś /eś

                      Czarny: twoje życie obierze inny kierunek, co będzie dla ciebie bardzo korzystne i bardzo cię to ucieszy.

                      Biały : Będziesz mieć przyjaciela, któremu można będzie całkowicie zaufać i zrobiłby dla ciebie wszystko, ale ty możesz sobie z tego nie zdawać sprawy.

                      6. Ta osoba jest twoim najlepszym przyjacielem.

                      7. To jest ilość twoich bliskich przyjaciół w twoim życiu.

                      8. Jeśli wybrałaś /eś:

                      Jezioro: Jesteś lojalnym przyjacielem i kochanką /iem.

                      Morze: Jesteś bardzo spontaniczna /y i lubisz zadowalać ludzi.

                      9. To życzenie spełni się tylko wtedy, gdy wstawisz ten test do 5 innych klubów w ciągu jednej godziny. Jeśli wyślesz je do 10 klubów spełni się przed twoimi następnymi urodzinami.
                      co za głupota!!!!

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Jakie potrawy na Wigilię

                        U nas na Wigilii zawsze jest zurek, grzybowa, barszcz z uszkami, kapusta z grochem lub fasola, ryba po grecku, rybka sama, salatka jarzynowa i sledziowa, obowiazkowo sernik

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Jakie potrawy na Wigilię

                          W moim rodzinnym domu na Wigilii zawsze jest kutia, barszcz z uszkami, kapusta z grzybami, ryba po grecki, sałatka śledziowa i koreczki, a z ciast: makowiec, sernik i inne







                          _____________
                          Niezawodne Trwałe na lata Najwyższa jakość!http://www.budogro.pl/drzwi-antywlamaniowe/ Skontaktuj się z nami już dziś!
                          Last edited by Mamdard; 20-01-2014, 13:34.

                          Skomentuj


                            #28
                            Wigilijne dania

                            Czas zająć się świątecznymi przepisami
                            Wiecie już co w tym roku podacie na Wigilię ?
                            Wklejajcie swoje przepisy.
                            Podsyłam kilka fajnych pomysłów
                            http://www.mowimyjak.pl/styl-zycia/k...,17_50616.html
                            http://www.mowimyjak.pl/styl-zycia/k...,17_50334.html
                            http://www.mowimyjak.pl/styl-zycia/k...,17_63950.html
                            http://www.mowimyjak.pl/styl-zycia/k...,17_49912.html

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Jakie potrawy na Wigilię

                              U nas tradycyjnie jest 12 potraw

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Jakie potrawy na Wigilię

                                U nas tradycyjnie będzie 12 potraw, które robione są tylko na Wigilię. Pierogi z leśnymi grzybami, barszcz z uszkami, sałatki śledziowe, karp, ryba po grecku itp...
                                Oczywiście do tego jeszce pierniczki, makowiec, sernik ...

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X