Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sposoby i rady na dobry sen

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Sposoby i rady na dobry sen

    Jakie są wasze sposoby i rady na dobry sen dziecka? Czekamy na ciekawe wypowiedzi. Za każdą opublikowaną historię ze zdjęciem płacimy 75zł.
    Przed przystąpieniem do konkursu prosimy przeczytać regulamin >>
    pozdrawiamy,
    Redakcja MamoToJa.pl
  •    
       

    #2
    Odp: Sposoby i rady na dobry sen

    Moim sposobem na dobry sen maluszka jest "brak zmian". Codziennie o stałej porze kąpiemy się, następnie przed ubieraniem delikatnie masuje całe ciałko mojego Bartusia a później czytanie bajek i zasypianie z ukochaną przytulanką. Powtarzanie tego rytuału każdego dnia spowodowało, że nigdy nie mieliśmy problemów z zasypianiem co widać na załączonym zdjęciu!
    Attached Files

    Skomentuj


      #3
      Odp: Sposoby i rady na dobry sen

      Dobry sen dziecka to przede wszystkim dobre przygotowanie-. U nas wygląda to nastepujaco - gdy zbliza sie czas do snu -u nas jest to godzina 19,wowczas pol godzinki wczesniej lekko wyciszamy sie z Oliwką,chowamy zabawki,robimy łożeczko, opowiadamy sobie jak minął nasz dzien( kazda z nas swoimi słowami oczywiście) i co chcielibysmy jutro powtorzyc, przygotowujemy wode w wanience do kapieli,wrzucamy niezbedne akcesoria,powoli rozbieramy maluszka, w tym czasie woda na mleczko już sie gotuje,kąpiemy się, ubieramy w pidżamkę jednoczesnie mówiac "a teraz Oliwka wypije mleczko,mama przeczyta bajeczkę i Oliwka pódzie spac,a jutro rano gdy zaswieci słonko znów sie zobaczymy i bedziemy znowu sie razem bawic" Oliwka kładzie się w łóżeczku przytula swojego ulubionego kotka,wypija mleczko,czytam 5 min bajeczkę,całuje w czółko ,życzę słodkich snów i Oliwka zasypia.
      Najważniejsze jest wyciszenie dziecka przed snem by czuło róznice ,że jest czas na zabawe,czas na posiłek ,na kąpiel i czas na sen.Takie codzienne rytuały sprawiają,że dziecko po kilku dniach samo wie kiedy przychodzi pora spania i samo mówi" mamo jestem śpiąca idę myju myju"....
      Last edited by kraufik; 12-11-2011, 13:37.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Sposoby i rady na dobry sen

        Napisane przez kraufik Pokaż wiadomość
        Dobry sen dziecka to przede wszystkim dobre przygotowanie-. U nas wygląda to nastepujaco - gdy zbliza sie czas do snu -u nas jest to godzina 19,wowczas pol godzinki wczesniej lekko wyciszamy sie z Oliwką,chowamy zabawki,robimy łożeczko, opowiadamy sobie jak minął nasz dzien( kazda z nas swoimi słowami oczywiście) i co chcielibysmy jutro powtorzyc, przygotowujemy wode w wanience do kapieli,wrzucamy niezbedne akcesoria,powoli rozbieramy maluszka, w tym czasie woda na mleczko już sie gotuje,kąpiemy się, ubieramy w pidżamkę jednoczesnie mówiac "a teraz Oliwka wypije mleczko,mama przeczyta bajeczkę i Oliwka pódzie spac,a jutro rano gdy zaswieci słonko znów sie zobaczymy i bedziemy znowu sie razem bawic" Oliwka kładzie się w łóżeczku przytula swojego ulubionego kotka,wypija mleczko,czytam 5 min bajeczkę,całuje w czółko ,życzę słodkich snów i Oliwka zasypia.
        Najważniejsze jest wyciszenie dziecka przed snem by czuło róznice ,że jest czas na zabawe,czas na posiłek ,na kąpiel i czas na sen.Takie codzienne rytuały sprawiają,że dziecko po kilku dniach samo wie kiedy przychodzi pora spania i samo mówi" mamo jestem śpiąca idę myju myju"....
        ,,Robimy łóżeczko"??

        Skomentuj


          #5
          Odp: Sposoby i rady na dobry sen

          Nie odkryję Ameryki jak napiszę, że codzienny taki sam, lub bardzo zbliżony scenariusz całego dnia jest niezbędny, żeby dziecko nauczyło się rytmu. Z moim drugim synkiem Maciusiem taki rytm dnia sobie wypracowaliśmy. Od pobudki, po jedzenie, drzemki w ciągu dnia, aż do kąpieli wieczorem powinno trzymać się określonych godzin i nie znaczy, to że mamy chodzić jak szwajcarskie zegarki, ważne, żeby nie było zbyt dużych odchyleń czasowych... U nas to zadziałało i Maciuś mając niecałe 4 miesiące przespał całą noc...






          Skomentuj


            #6
            Odp: Sposoby i rady na dobry sen

            Mój synek ma 5 lat i usypianie zmienia nam sie z wiekiem. Synka usypiamy z mężem na zmiane (co wieczór zmiana). Gdy Reguś był malutki to poza rytuałem kapania,karmienia zawsze było śpiewanie kołysanek. Później czytaliśmy bajki,a teraz woli gdy bajki opowiadamy mu zmyślone. Teraz nawet zdarza się, że Regi opowiada nam bajki, które zmyśla i sensownie je opowiada,głaszcze po włoskach,daje całusy, a po skończonej bajce sprawdza czy śpimy. Jest wtedy bardzo dumny, że udało mu się nas uspać Synek jak na swój wiek jest bardzo mądry (koleżanka psycholoszka,która widziała go pierwszy raz i to przez 10 min. stwierdziła, iż jest o 2 lata do przodu od rówieśników). Sądzę, że wieczorne czytanie bajek,głaskanie,całowanie naszych pociech ma duzy wpływ na zdrowy i spokojny sen. W lipcu b.r. urodzę drugie dziecko i napewno nie zmienimy naszych zwyczajów, a Reguś juz teraz do brzuszka opowiada bajki siostrzyczce

            Skomentuj


              #7
              Odp: Sposoby i rady na dobry sen

              Witam , jestem mamą 2 -letniej Amelki
              Moim zdaniem na dobry sen wpływa wiele czynników , między innymi ten jak dziecko spędziło dzień.Zauważyłam że gdy moja córka spędziła czas w domu gdyż pogoda nie pozwoliła nam na zabawę w parku ,wieczorne usypianie strasznie się przedłuża.Dlatego ,że nie było gdzie spalić całej energii.Natomiast gdy spędzamy czas na placu zabaw , po powrocie do domu wystarczy chwila aby Amelka ułożyła się do snu.
              Również stałe pory kolacji , kąpieli pomagają mojej córeczce lepiej usnąć.
              Czasami jednak zdarzało się ,że nie zdążyłam na czas z przygotowaniem do snu.Efektem spóźnienia był płacz Amelki ,która zamiast myśleć o spaniu wolała się bawić.Moją radą będzie abyście drogie mamy trzymały się określonych zasad , gdyż to naprawdę pomaga.
              Na koniec na pisze że Amelka ma swój wieczorny rytuał , po myciu ząbków udaję się do pokoju dziadków aby dać im buziaka.Następnie całusy wędrują do wujków , lal i misia a na końcu do mnie.
              Last edited by ColorWomen; 16-12-2010, 19:49.
              Amelia 12.03.08

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Sposoby i rady na dobry sen

                Witam, jestem Mamą 5 miesiecznego synka - Franka.
                Moj synek od 2 miesiecy dobrze sypia w nocy, a wieczorem zasypia juz miedzy 20 a 21, uwazm ze zasluga jest systematycznosc, od samego poczatku kapalismy malego z mezem kazdego wieczora bez wyjatku, o mniej wiecej tej samej godzinie, dzieki temu Franek teraz pzna swoj rytma a wieczorna kapiel oznacza ze dzien dobiega konca ponadto 2 godziny przed snem nie wariujemy z nim i stramy sie go wyciszyc


                Druga historią, jaka chce sie podzielic byly przeboje z moim dizeckiem zaczely sie kiedy mial 5 tygodni a skonczyly mniej wiecej kiedy mial skonczone 3 miesiace. Maly nie chcial spac w dzien, probowalismy wielu sposobow, spiewanie, bujanie, noszenie, wozenie w wozku, nic nie dzialalo, zawsze to samo spal 5- 10 mninut albo i mniej... Ale ktoregos dnia, przypomnialo mi sie ze ktos mi mowil ze dzieci spia przy suszarce do wlosow... kiedy wlaczylam suszarke maly od razu sie wyciszyl i sam w lozeczy zasnol, pozniej przez jakis czas bez suszarki jadac w gosci z domu sie nie ruszylam poniewaz maly nie tylko spal przy suszarce ale takze kiedy plakal dzwiek suszarki uspakajal go

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Sposoby i rady na dobry sen

                  U nas Zosia narzuca ostre tempo podczas dnia, więc wieczorem jest zmęczona. Kiedy nadchodzi pora, by iść spać, wszystko odbywa się według harmonogramu: lekarstwa (Mała jest alergikiem), mycie ząbków, potem kąpiel z zabawą w wannie pełnej wody. Kiedy już mamy dość kąpieli, "kładziemy wodę spać" wyciągając korek z dna, machamy jej na "do widzenia" i idziemy do łóżeczka. Masaż oliwką, smarowanie buzi, a potem chwila dla nas - krótkie czytanie bajeczki, przytulenie do "cycusia" i... najdalej po pół godzinie Malutka śpi jak suseł.


                  Last edited by czowgi; 25-05-2010, 00:56. Powód: dodanie zdjęć
                  Pozdrawiam
                  Daria





                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Sposoby i rady na dobry sen

                    Witam! Jestem mamą 5 - cio miesięcznego Damianka. Nasz sposób na dobry sen to codzienne wietrzenie pokoju Małego badź jak pogoda na to nie pozwala włączama nawilżacz aby powietrze w pokoju było świerze i troszke wilgotne. Wtedy dzieciom śpi się o wiele lepiej ... zresztą chyba każde dziecko chętnie śpi na powietrzu, więc dajmy im troszkę świeżości przed snem

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Sposoby i rady na dobry sen

                      Droga redakcjo, a bez zdjęcia się nie da?

                      Chętnie bym podoradzała, nawet bez tego "honorarium" - tyle tylko żeby zdjęcia nie trzeba było wysyłać, bo nie mam takiego zwyczaju

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Sposoby i rady na dobry sen

                        Moja córeczka Julia długo miała problemy z samodzielnym zasypianiem. W nocy przychodziła do naszego łóżka i spała z nami. jakikolwiek sprzeciw groził atakiem niepohamowanego płaczu i rozbudzeniem nawet na kilka godzin! Musiałam coś z tym zrobić
                        Po pierwsze, kiedy Julka skończyła 2 lata, kupiliśmy jej tapczanik. W łóżeczku bez przerwy uderzała się o szczebelki, kilka razy próbowała nawet wychodzić górą. Przestało być dla niej miejscem do spania, a stało się raczej miejscem do zabawy! Tapczanik wybraliśmy tak, aby był dosyć twardy (jak materac w łóżeczku), miał oparcia chroniące Julkę przed upadkiem i skrzynię na pościel. Nie uwierzycie, ale już od pierwszej nocy Julka spała znacznie spokojniej! Wystarczyło, że na chwilkę położyłam się obok, kiedy zaczynała marudzić i spała dalej. W łóżeczku to było niemożliwe! W tej chwili po paru miesiącach śpi już zupełnie sama i przesypia całe noce! Tak więc trzeba wybrać odpowiedni moment na zmianę łóżeczka na "dorosłe" łóżko! Każde dziecko ma swoje indywidualne potrzeby!
                        Kolejną ważną rzeczą jest ulubiona maskotka, która pomaga zasnąć Julce. Kiedy jest zmęczona przytula swoją owieczkę i "odpływa" Można powiedzieć, ze misiek zastępuje w pewnym sensie ciągłą obecność któregoś z rodziców!
                        Poza tym zawsze po ciepłej, odprężającej kąpieli, posmarowaniu ciałka balsamem o lawendowym zapachu, czytamy bajki. Julka uwielbia ten rytuał i sama domaga się czytania. Ileż to razy zasnęła w połowie bajeczki!
                        Przyzwyczajanie malucha do samodzielnego i spokojnego snu, który rzeczywiście będzie odpoczynkiem zarówno dla niego, jak i dla rodziców, wymaga ogromnej cierpliwości, ale jest to możliwe! Życzę wszystkim mamom spokojnego snu dzieci!
                        Attached Files


                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Sposoby i rady na dobry sen

                          Witam.nasze słonko ma na imie nikola i ma 7 miesięcy,,,usypianie jej jest naprawde bojowym zadaniem dla kazdego,,kazdy mowil zeby zaraz przed snem ja wykapac,,,bo bedzie spokojniejsza,ja kapiel pobudza,,,wiec mycie odbywa sie u nas okolo godz 16...ponej jest kilka godzin zabawy ,ganienie jej(chodzi juz w chopdaku)i sprzatanie wszystkiego co zrzuci,,,dopiero po maratonie kilkugodzinnym ok.godz.22 zaczynaja sie kleic oczka...wtedy szybciutko aplikujemy cieplutkie mleczko i niki usypia w pare chwil...w jej przypadku usypianie znaczy poprostu wymeczenie jej po kres silSEN.jpg

                          SEN2.jpg

                          SEN3.jpg

                          rdzinne1.jpg
                          Last edited by majaskonieczka; 06-06-2010, 15:51.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Sposoby i rady na dobry sen

                            A kiedy się dowiemy, które posty zostana opublikowane??? Kupiłam wczoraj czerwcowy numer "Mamy radzą mamom" - bardzo ciekawe pisemko!


                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Sposoby i rady na dobry sen

                              Witam,jestem mamą dwóch córeczek i szczerze piszę że nie mam i nie miałam problemów ze snem.Moje dzieci od narodzin maja swój rytm dnia,wiedzą że np: po kąpieli jest kolacja,chwila zabawy z mamusią i z tatusiem a potem całus i idą spać.Zasypiają same,jedyne co to maja swoją pieluszkę do przytulania,starsza córeczka misia i pingwinka.No i to chyba jest mój sposób na dobry sen.A oto moje śpiące serduszka
                              Attached Files
                              Last edited by chudagleba; 23-06-2010, 12:43.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X