Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wigilia karmiącej mamy

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Wigilia karmiącej mamy

    Witam serdecznie,

    jestem mamą 3,5-miesięcznego bobasa, którego karmię piersią. Zastanawia mnie wigilijno-bożonarodzeniowe menu dla mnie. Co mogę zjeść przy świątecznym stole? Pierogi z kapustą już skreśliłam, podobnie jak smażonego karpia, ale co z grzybami/zupą grzybową, makowcem, popularną sałatką jarzynową, ciastem z kremem? Próbowałam już orzechów i moja córeczka nie wykazała nietolerancji, więc raczej nie jest alergikiem, ale nie chciałabym przysporzyć jej żołądkowych wariacji.
  •    
       

    #2
    Odp: Wigilia karmiącej mamy

    Ja też się nad tym zastanawiam moja córcia ma prawie 5,5 miesiąca. Pierogi z kapustą już jadłam i nic jej nie było, nawet po bigosie ale oczywiście z kapusty kiszonej. Rybę smażoną też jadłam, sałatkę jarzynową również i wszelkiego rodzaju ciasta oczywiście każde dziecko jest inne i może inaczej zareagować na dietę mamy

    Skomentuj


      #3
      Odp: Wigilia karmiącej mamy

      W zeszłym roku też miałam ten problem, tym bardziej, że mój maluszek bardzo mocno reagował na nowe pokarmy w mojej diecie Ale odrobinę grzybów w pierożkach i sałatka jarzynowa nie zaszkodziły. Dobrym pomysłem jest spróbowanie przed Wigilią kilku potraw w małej ilości, kiedy dopiero są w przygotowaniu, w ten sposób dowiedziałam się, że muszę zrezygnować z wszelkich ryb

      Skomentuj


        #4
        Odp: Wigilia karmiącej mamy

        Miałam też z tym problem :/
        Moja strona gdzie można znaleźć literki dekoracyjne

        Skomentuj


          #5
          Odp: Wigilia karmiącej mamy

          Witam,
          Podczas karmienia piersią nie należy ograniczać asortymentu produktów jakie spożywa mama. Reagować należy tylko w tedy, gdy zauważone zostaną niepokojące objawy u dziecka np. wzdęcia, czy alergia.
          Niektóre badania pokazują, ze dziecko wraz z mlekiem matki przejmuje także upodobania żywieniowe i preferencje smakowe. Dlatego podczas karmienia piersią warto jadać różne produkty, aby w przyszłości dziecko je polubiło.
          Mam nadzieję, że udało mi się rozwiać Pani wątpliwości i obawy.
          Dyplomowany Dietetyk
          Yánsè Poradnia dietetyczna

          Zapraszam na nasze strony!
          www.yanse.waw.pl
          Facebook

          Skomentuj


            #6
            Odp: Wigilia karmiącej mamy

            Ja podczas ostatniej Wigilii jadłam wszystko, prócz grzybów - bo ich nie lubię. Dziecku nic nie było

            Skomentuj


              #7
              Odp: Wigilia karmiącej mamy

              Już po świętach ale sprawa dotyczy każdego jedzenia. Jeśli dziecko nie ma kolek i alergii to mama karmiąca może jeść ABSOLUTNIE WSZYSTKO. Ta przerażająca dieta to jakiś mit powtarzany od dziesięcioleci, przez te niemądre "zalecenia" wiele mam rezygnuje z karmienia naturalnego.. Zdrowemu dziecku nic nie zaszkodzi, moja córka od 4 miesiąca życia poprzez moje mleko próbowała wielu smaków, łącznie z czosnkiem, cebulą, bigosem, kotletami i frytkami Smacznego !!!

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Wigilia karmiącej mamy

                U mnie to tylko wchodziły w dietę świeże warzywa, owoce, troche kasz i chudego mięska

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Wigilia karmiącej mamy

                  To będzie marna wigilia?

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Wigilia karmiącej mamy

                    W moim przypadku tak to wygląda: barszcz czerwony, karp smażony, kapusta z grzybami, śledzie w oleju, grzanki, kompot z suszu. Chciałabym również w tym roku zrobić rybę faszerowaną w galarecie oraz kupić ciastka świąteczne https://cukiernia-hania.pl/oferta-swiateczna z sprawdzonej cukierni.

                    Skomentuj

                           
                    Working...
                    X