Wróć   Forum Mamotoja.pl > Czekając na dziecko > Ciąża i poród > Poród i połóg
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Poród i połóg Tu dowiesz się wszystkiego co trzeba wiedzieć o porodzie. Włącz się do dyskusji!

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03-12-2008, 13:43
mammasylwia mammasylwia jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
mammasylwia.polki.pl

Domyślnie

czesc dziewczyny.ja w tej chwili mieszkam na powrot w Polsce ale rodzilam w anglii rok temu.to fakt szpitale i opieka jest super.dla mnie tak jak dla Jasmin jest abstrakcja rodzic w pokoju z innymi kobietami za parawanem.w anglii co innego masz wlasny pokoj do dyspozycji,telewizor,internet,telefon.wygodne lozka,darmowe znieczulenie.ja bardzo jestem zadowolona z tego w jakich warunkach rodzilam.i cudowne bylo ze po wyjsciu ze szpitala przychodzila polozna,doradzala,wspierala.naprawde bez porownania z Polska,bo slysze od kolezanek z polski w jakich warunkach one rodza.jakbym miala miec drugie dziecko to tylko w anglii chcialabym rodzic.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-12-2008, 18:34
polavica's Avatar
polavica polavica jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
polavica.polki.pl

Domyślnie

ja rodzilam 6 miesiecy temu i rowniez jestem zadowolona, opieka kapitalna i bardzo zyczliwa.gorzej tu natomiast z przychodniami i ogolnie opieka lekarska,ale porodowka pierwsza klasa
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-12-2008, 09:27
mXm3's Avatar
mXm3 mXm3 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
mXm3.polki.pl

Domyślnie

hej dolaczam do chwalacych porod w ANglii,
rodzilam w jednym z niezbyt chwalonych szpitali londynskich,
ale zostalam mile zaskoczona,
super mialam polozna,
mialam rowniez lekarke na stazu, ktorej to byl pierwszy porod, wiec byla rownie zestresowana jak i ja. Miala lzy w oczach, jak cierpialam, serio!
Porod odbierala polozna, ona tylko sie przygladala.

Nie mialam zadnego znieczulenia, jedynie znieczulenie miejscowe w sprayu przy zszywaniu, bo troszke sie podarlam,mimo to, jestem zadowolona.

Opieka pozniej rowniez ok, w nocy przychodzila non stop polozna sprawdzac mnie i dziecko, oraz budzic do karmienia, w pokoju bylo nas 4. Czysto, milo, wybor jedzenia, pielegniarki na kazde zawolanie. Wyszlam na drugi dzien po porodzie.

Opieka potem tez w porzadku, health visitorka przychodzila i byla pomocna, umiala mi odpowiedziec na kazde pytanie, wiec ok.

Nasluchalam sie o beznadziei w polskich szpitalach, wiec chyba wolalabym rodzic drugie tu.
pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-12-2008, 09:44
ewaimotyle's Avatar
ewaimotyle ewaimotyle jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
ewaimotyle.polki.pl

Miasto: U.K Devon
Zdjęcia: 7
Domyślnie

Baby mama!!!
To, że Dzieciątko masz w pozycji pionowej to bardzo dobrze... tylko czy jest Ono główką w dół? niestety w Anglii to normalne, ze pozycje dziecka sprawdza się "na dotyk" a nie przez usg. Mimo, że moja córeczka jest ułożona główkowo, w 36 tygodniu ciąży (obecnie jestem w 33) chcę iść prywatnie na usg żeby się upewnić czy przypadkiem się nie obróciła. Co do spotkań z położną... ja też kilka pierwszych spotkań za każdym razem widziałam inną i potwornie mnie to irytowało, aż zwróciłam na to którejś w końcu uwagę i od tej pory zawsze umawiam się z tą samą. Jeśli natomiast chodzi o sam przebieg porodu, znieczulenie, karmienia piersią i pielęgnację Maluszka to byliśmy na serii spotkań dla przyszłych mam i tat, które organizowały położne. Były to 3 spotkania po 2 godziny. Niby taka mini szkoła rodzenia bez ćwiczeń. Dużo się dowiedziałam. Ale trafiłam tam zupełnie przez przypadek bo gdy były na to zapisy to akurat widywałam różne położne na swoich appointmentach i żadnej nie przyszło do głowy żeby mi powiedzieć, że w ogóle coś takiego istnieje :/
Na szczęście to się zmieniło. Teraz nawet moja położna czasem do mnie dzwoni między wizytami i się pyta o moje samopoczucie
Myślę, że powinnaś zgłosić swoje obawy i niezadowolenie do szefowej teamu położnych. Na pewno masz do niej numer we wszystkich dokumentach i papierzyskach które dostałaś w teczce.
Myślę jednak, że w ogóle nie powinnaś się martwić samym porodem (jak czujesz, że się zaczyna - dzwonisz do swojej położnej, ona instruuje Cie co dalej robić) w szpitalu... tam to zupełnie inny świat i zupełnie inne podejście... Połozne pracujące w szpitalu są zupełnie inne - miałam przyjemność spędzić noc w szpitalu na obserwacji więc wiem o czym mówię.
Ja będę rodzić w Torbay Hospital.
Pozdrawiam Cie mocno i jakby co pisz na priva - odpowiem na każde nurtujące cię pytanie i uspokoję jeśli będzie trzeba Buźka

Ostatnio edytowane przez llewall : 07-12-2008 o 09:46.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31-12-2008, 15:36
mamcia14's Avatar
mamcia14 mamcia14 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mamcia14.polki.pl

Domyślnie

Hej Kobitki - urodziłam mojego szkraba 2 tygodnie temu właśnie w Torbay Hospital. Rodziłam w wodzie - jedynie wdychając entonox - bajka. Nie mogę pominąć faktu że mój poród zaczął sie o północy a skończył po 19-tej i w tym czasie opiekowały się mną 3 położne - z czego tylko ostatnia z "mojego" teamu położnych i bynajmniej żadnej wcześniej na oczy nie widziałam - ale wszystkie były po prostu wspaniałe, aż miło było współpracować z nimi. Co ważne miałam jasno sprecyzowany plan porodu z uwzględnieniem ewentualnych komplikacji. Wszystko układało sie pomyślnie, ja zresztą podeszłam do porodu w wodzie bardzo świadomie i dzięki temu spotkałam się z wielką cierpliwością i sympatią. Chwalę sobie opiekę w szpitalu jak i całą opiekę przed porodem. Każda kobitka może na to liczyć jeśli tylko sama wie o co jej chodzi i podchodzi do ciąży i porodu bez niepotrzebnej paniki czy nerwów. I zawsze trzeba pytać i rozmawiać z położną o wszystkim co Was nurtuje w ciązy i gdy macie obawy co do porodu. Czasem właściwie dobrane słowa, wyjaśnienie swoich obaw i otwartość na nieco inny system opieki może sprawić że otrzyma się większe wsparcie. Nie ma sie czego bać. Ja byłam tylko na jednym 2-godzinnym spotkaniu dla przyszłych rodziców i dla mnie to było dość. Zdziwił mnie tylko fakt, że żadna laska z grupy nawet nie myślała o rodzeniu w wodzie.
Jak któraś z Was ma ochotę napisać to moje gg 3784594
Stary 06-01-2009, 14:33
ewaimotyle's Avatar
Member

Zobacz mój nowy profil
ewaimotyle.polki.pl

Domyślnie

Gratulacje z przyjścia maluszka na świat!!!

Ja bardzo chciałabym rodzić w wodzie i mam nadzieje, że gdy nadejdzie mój czas wanna w Torbay będzie wolna
Mam do Ciebie pytanie odnośnie przebiegu porodu... a właściwie kilka
Jak długo moglaś być w wodzie i jak długie miałaś przerwy pomiędzy wejściami do wanny?
Czy woda była systematycznie wymieniana?
Co z badaniem tętna dziecka?
Czy mialaś cięcie krocza?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-01-2009, 19:45
mamcia14's Avatar
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mamcia14.polki.pl

Domyślnie

Wow, góra z górą się nie zejdzie.... Ale do rzeczy: Jak tylko wanna się zwolniła to prawie nie wychodziłam z niej - chyba że do toalety, albo poćwiczyc na piłce by przyspieszyć skurcze (woda spowalniała u mnie rozwieranie szyjki); nad ranem byłam już zbyt zmęczona a osiągnęłam tylko 1cm więcej więc wzięłam diamorfine i poszłam spać (do łóżka oczywiście) i aż do końca działania znieczulenia (spałam 2,5 godziny a znieczulenie jest na 4) nie mogłam się pluskać. Przeczekałam jeszcze potem trochę na piłce i łaziłam między skurczami żeby zyskac troche rozwarcia i jak miałam 6 wróciłam do wanny. Potem wychodziłam na piłkę i spacer co pół godziny (mój poród trochę trwał;p) a jak miałam już 8cm to już tylko chodziłam w wannie i ćwiczyłam w wodzie aż do końca. Woda była całkowicie spuszczona gdy spałam. Potem jak już wróciłam do wanny to tylko była upuszczana zimna i dolewana ciepła i tak w kółko - naprawdę to nie jest nic nieestetycznego. Tętno dziecka średnio było badane co godzinę a potem co pól i już co chwilę gdy było blisko do końca. Ciśnienie matki też podobnie ale na koniec już tylko tętno dziecka. W wodzie nie ma nacinania krocza - ja sie podarłam trochę (zniszczenia nie były tak straszne jak wyglądały), większość kobiet całkowicie sie w wodzie rozciąga. Jak chcesz dowiedzieć się coś więcej to pisz na moją skrzynkę albo gg3784594. Na pewno odpiszę. Aha, na kiedy masz termin??
Pozdrawiam.
Stary 07-01-2009, 20:02
ewaimotyle's Avatar
Member

Zobacz mój nowy profil
ewaimotyle.polki.pl

Domyślnie

Kochana, dziekuję za odpowiedz. Jak się teraz czujecie, Ty i Oliwier?
Ja mam termin na 22, więc jeszcze trochę czasu, ale zastanawiam się nad umyciem (czystych co prawda) okien, bo to ponoć przyspiesza poród.... spać nie mogę.. ciężko mi.. a moja mała waży już prawie 3,5 kg więc żadnych przeciwskazań do jej przyjścia na świat nie ma...
Pytałam o te przerwy w kapieli wannowej bo wiadomo mi ze w polsce bardzo tego pilnują zeby nie byż dłużej niż pół godziny w wannie przed właściwą akcją porodową i mieć pół godzinne przerwy... bo tak jest najbezpieczniej dla dziecka... dłuższe pobyty w wodzie zmieniają cisnienie w brzuchu czy coś tam i to może stanowić zagrozenie dla życia dziecka...
Dziekuję jeszcze raz i pozdrawiam serdecznie... Jak się moja mała urodzi to się może spotkamy na wymianę uwag kupkowych?
Buziaki dla Oliwierka :*
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-01-2009, 05:15
mamcia14's Avatar
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mamcia14.polki.pl

Domyślnie

Nic mi nie wiadomo o jakichś zmianach ciśnienia w brzuchu w każdym razie będąc w wannie podczas porodu nie siedzi się ani nie leży plackiem, trzeba się odpowiednio ruszać między i w czasie skurczów, żeby wspomóc zsuwanie sie dziecka do kanału rodnego. Ja akurat nie miałam przymusu wychodzenia z wody, raczej współpracowałam z położną i te przerwy wynikały bardziej z potrzeby ruchu, cwiczeń na piłce i pobudzania do skurczów. Niestety gdy podczas skurczów wdycha sie entonox (nie z każdym skurczem miałam taką potrzebę, ale jest o wiele łatwiej), a do tego ciepła woda jest tak przyjemna, że łatwo "odpłynąć", ciało się rozleniwia i spowalniają sie skurcze. Mąż mnie w niektórych momentach niemal musiał potrząsnąć, bo zasypiałam hihi wtedy zwykle trzeba wyjść na dłuższą chwilę. I zawsze wtedy miałam sprawdzane ciśnienie moje i tętno dziecka. Czekam teraz na kopię notatek z porodu, może jak je przejrzę to coś jeszcze mi sie przypomni co może byc istotne dla Ciebie. Pozdrawiam
PS: chętnie pokupczę
Stary 14-01-2009, 15:21
aneta88ad's Avatar
aneta88ad aneta88ad jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
aneta88ad.polki.pl

Miasto: Anglia
Zdjęcia: 16
Domyślnie

ja to w sumie nie wiem jak na ta opieke medyczna tu patrzec. z jednej strony sa te regularne wizyty u poloznej i badania i w sumie jak widza ze wszystko jest ok to po co ciagle latac na badania. z drugiej jednak strony ja mialam taka sytuacje ze gdzies tak na przelomie 6 i 7 miesiaca bylam w Polsce i poszlam do ginekologa tak sie upewnic ze wszystko jest ok. lekarz powiedzial mi ze mam juz lekkie rozwarcie i powinnam zrezygnowac z pracy itd. kiedy wrocilam do Anglii mialam akurat wizyte u poloznej i powiedzialam jej co mi lekarz powiedzial to ona stwierdzila ze nie mam sie czym przejmowac bo to normalne w tym etapie ciazy ze mam rozwarcie! w 6 miesiacu?! no chyba raczej nie! to bylo akurat jedyna rzecz ktora moge zarzucic opiece w Anglii. poza tym podoba mi sie to ze 10 dni po porodzie przychodzi do Ciebie polozna zeby pomoc bo z tego co wiem to w Polsce to tylko raz. do mnie tydzien przed porodem przylatuje mama zeby mi pomoc(to moja pierwsza ciaza wiec nie wiem czy bym sama sobie poradzila) i polozna mi powiedziala ze jakbym przypadkiem urodzila jeszcze przed przyjazdem mamy to mam im dac znac wtedy jeszcze moga przyjsc pomoc mi np.w kapieli dzidziusia! wiec w sumie podliczajac plusy i minusy to chyba raczej wiecej jest plusow

Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania