Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

ryba na wigilijny stół

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #46
    Odp: ryba na wigilijny stół

    ostatnio w biedronce bylo w przepisach
    chce w piatek to wyprobowac, tylko w mniejszej porcji
    Ryba po podhalańsku (Wigilia) (Podhale)

    * 60 dag filetów z ryby
    * łyżka mąki
    * 2 - 3 ziemniaki
    * nieduży kawałek selera
    * 2 marchwie
    * cebula
    * 5 dag suszonych śliwek
    * łyżka masła
    * 2 łyżki śmietany
    * 1/2 szklanki soku pomidorowego
    * 1/2 cytryny
    * ząbek czosnku
    * olej do smażenia
    * natka pietruszki
    * sól, pieprz
    *

    Filety pokroić na kawałki, skropić cytryną, oprószyć solą, pieprzem i mąką, obsmażyć na oleju.
    Marchew pokroić w talarki, cebulę i seler w kostkę, ziemniaki w plastry, podsmażyć na oleju, dodając pod koniec masło oraz wcześniej namoczone śliwki pokrojone w paski.
    Rybę położyć na podsmażonych warzywach, zalać sokiem pomidorowym zmieszanym ze śmietaną, doprawionym czosnkiem, solą i pieprzem.
    Zapiec w piekarniku.
    Rybę posypać natką pietruszki, podawać z ziemniakami.
    przepis pochodzi ze strony http://kuchnia.gery.pl/ryba-po-podha...a-podhale.html

    Skomentuj


      #47
      Odp: ryba na wigilijny stół

      A ja polecam smażonego łososia.Podaję przepis: filet z łososia(ok 1kg) kroję na części przyprawiam solą,pieprzem,przyprawą do ryb.Smażyć na oleju na złoty kolor na małym ogniu,

      Skomentuj


        #48
        Odp: ryba na wigilijny stół

        ja jestem za rozpowszechnieniem dnia Ryby, dla użytkowników FB http://www.facebook.com/profile.php?...103026&index=1
        nie wiem, ale ja mam zawsze problem jak ktoś w domu zabija rybę... nie mogę... jak kiedyś będę robiła swoją wigilię u siebie w domu z moimi już dorosłymi dziećmi to ryba będzie mrożona.

        Skomentuj


          #49
          Odp: ryba na wigilijny stół

          U nas tradycyjnie karp smazony - babcia jakoś tak pysznie smaży, nie wiem czemu na co dzień tak nie potrafi. Mama robi rybę po grecku.

          Skomentuj

                 
          Working...
          X