Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ospa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Ospa

    Czy Wasze maluszki juz przechodziły ospę? moje właśnie przechodza... ilość krostek jest zadziwiająca... Igorem dziś rano miał 413 a Elenka 157... A jak było u Was? my smarujemy fioletem i kapiemy w der-medzie...


    ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




    IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



    ---------------------------------------------------

    Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /
  •    
       

    #2
    Odp: Ospa

    Heh, powaliło mnie policzenie ilości krostek jak Ty tego dokonałaś?

    A tak serio: moja Julka przechodziła ospę jak miała 11 miesięcy - w swoje
    pierwsze Boże Narodzenie miała sporo krostek (ale nie wiem ile )
    I w sumie one nie były najgorsze - tylko miała przy niej wysoką gorączkę.
    Nie umiała się wtedy jeszcze drapać, więc śladów nie ma po ospie - no może
    poza dwoma miejscami gdzie krostki nie były smarowane przez pierwsze dwa
    dni bo nikt po dwóch krostkach nie zorientował się, że to ospa.
    Ja Julkę kąpałam (może nie przez pierwsze dwa dni - wysoka gorączka) -
    niektórzy lekarze zabraniają. Ale sorry ładować kolejne warstwy maści na te
    stare to mi się jakoś nie widziało. Ponadto po tym czasie to już sie prawie kleiła


    Skomentuj


      #3
      Odp: Ospa

      dziecko sie poci, brudzi a do tego jeszcze to smarowanie... nie wyobrazam sobie nie kapac dziecka przez 2tygodnie... masakra... wiem, nasze mamy nas nie kapaly i przezylysmy...

      a co do liczenia krostek... zrobilam to po wieczornej kapieli, i tak musialam go posmarowac wiec przy okazji go policzylam a potem juz tylko dodawalam jak pojawila sie nowa


      ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




      IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



      ---------------------------------------------------

      Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

      Skomentuj


        #4
        Odp: Ospa

        moje dzieci przeszły ospę jedno po drugim od połowy stycznia do połowy lutego, smarowałam gencjaną i kąpałam codziennie w nadmanganianie potasu(takie fioletowe kryształki) Córka miała pełno krostek, synek lżej przeszedł

        Skomentuj


          #5
          Odp: Ospa

          Co myslicie o szczepionce przeciwko ospie? Moja córka z racji tego że chodzi na żłobka może dostać darmową szczepionkę, z tego co o niej czytałam podobno jest dobrze tolerowana i nie ma żadnych skutków ubocznych. Szczepiła któraś z was??

          Skomentuj


            #6
            Odp: Ospa

            ja nie szczepiłam ale gdybym wiedziała wcześniej to na pewno bym to zrobiła moja córka ma atopowe zapalenie skóry co spotęgowało wysypkę przechodziła ją strasznie 3 dni gorączka ponad 39 stopni i nawet leki na gorączkę jej nie obniżały to był koszmar i w dzień i w nocy dlatego ja bym zaszczepiła

            Skomentuj


              #7
              Odp: Ospa

              Napisane przez jogobella198 Pokaż wiadomość
              ja nie szczepiłam ale gdybym wiedziała wcześniej to na pewno bym to zrobiła moja córka ma atopowe zapalenie skóry co spotęgowało wysypkę przechodziła ją strasznie 3 dni gorączka ponad 39 stopni i nawet leki na gorączkę jej nie obniżały to był koszmar i w dzień i w nocy dlatego ja bym zaszczepiła
              Tak chyba zrobię, bo jak sobie pomyslę że mała miałby mieć teraz ospę, pilnować żeby nie drapała tych krost i goraczka do tego, chyba nie chcę jej tego fundować

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Ospa

                Napisane przez jogobella198 Pokaż wiadomość
                ja nie szczepiłam ale gdybym wiedziała wcześniej to na pewno bym to zrobiła moja córka ma atopowe zapalenie skóry co spotęgowało wysypkę przechodziła ją strasznie 3 dni gorączka ponad 39 stopni i nawet leki na gorączkę jej nie obniżały to był koszmar i w dzień i w nocy dlatego ja bym zaszczepiła
                u nas też starsza choruje na AZS i boję się tych wszyskich dziecięcych chorób wysypowych na skóre, a powiedź mi jak ospę tolerowała skóra córci AZS nasiliło się znacznie w czasie przebywania choroby?

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Ospa

                  oj tak skóra małej była okropna i jak u syna wysypka szybko znikła tak u córki zmiany bardzo długo się goiły a ślady po ospie ponad pół roku było widać mimo że się nie drapała jak znajdę zdjęcie to jutro wam wkleję jak wyglądała ale wyglądała strasznie

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Ospa

                    znalazłam i proszę

                    ogólnie to jestem zdania że dziecięce choroby trzeba po prostu przejść ale po ospie zmieniałam zdanie. w przypadku córki ja jej nie kropkowałam maścią tylko całą smarowałam
                    Attached Files

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Ospa

                      Napisane przez jogobella198 Pokaż wiadomość
                      znalazłam i proszę

                      ogólnie to jestem zdania że dziecięce choroby trzeba po prostu przejść ale po ospie zmieniałam zdanie. w przypadku córki ja jej nie kropkowałam maścią tylko całą smarowałam
                      Strasznie wyglądała
                      myślę że dzisiejsze przechodzenie różnych chorób nie mają wiele wspólnego w tym co było kiedyś, teraz dużo ciężej jest i chyba dużo częściej są powikłania

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Ospa

                        jogobella198 biedactwo z Twojej córci - strasznie ją wysypało, ja już sie boje co bedzie u nas jak nas dopadnie, piszesz iz ASZ się nasiliło to już wogóle ciężko - bo u nas jak tylko wysyp się nasila to córka jest w gorszym humorki i wogóle bo ją drażni skóra i miejsca odjęte rumieniem

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Ospa

                          Napisane przez jogobella198 Pokaż wiadomość
                          znalazłam i proszę

                          ogólnie to jestem zdania że dziecięce choroby trzeba po prostu przejść ale po ospie zmieniałam zdanie. w przypadku córki ja jej nie kropkowałam maścią tylko całą smarowałam

                          O rety Moja córka miała 1,5 roku jak przechodziła ospę ale miała krostek nie tak dużo ale tu to okropnie dużo :/

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Ospa

                            A w sumie bardzo chciałam żeby i starszy brat się zaraził Gdyby przeszedł to i by było po kłopocie Ale już z 3 osobami miał styczność i się nie zaraził od tych dzieci

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Ospa

                              jak w przedszkolu poszla ospa, to w grupie zostalo 3 dzieci zdrowych, ale lepiej ze mala zarazila sie wczesniej, przynajmniej mamy to juz z glowy

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X