Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konkurs "Łazienka marzeń"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #46
    Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

    Przede wszystkim niech ma...kaloryfer którego nie ma u nas w przedszkolu...a pani dyrektor ściśle przestrzega wielu przepisów... tego nie zauważa że tyłki dzieciom zamarzają w zimie a napewno chorują.MA BYĆ ABSOLUTNIE CZYSTO ŻE ŻADEN ROTAWIRUS NIE OBSTOI!!!Małe kibelki na małe tyłeczki, małe i niskie umywaleczki by umyć małe łapeczki, czyste najlepiej papierowe ręczniczki by osuszyć te słodkie łapeczki, mydełka jakieś antybakteryjne, z myślą o naszym przedszkolu marzy mi się ciepła woda co tym dzieciom tylko zdrowia doda no i jakieś kolorowe kafelki najlepiej z jakąś postacią z bajki ale mi się marzy ale najważniejsza CZYSTOŚĆ bo co po pięknych kaflach jak będzie SYF.
    Last edited by mrufka100; 12-03-2010, 19:36.

    Skomentuj

    •    
         

      #47
      Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

      Łazienka marzeń mojego synka byłaby w błękitnym kolorze jak fale morskie. Na ścianie widniałoby malowidło wielkiego statku pirackiego. Małe, dostosowane wzrostem do dzieci umywalki z mydełkami w płynie z pływającymi rybkami w środku. Kolorowe wieszaczki na ręczniczki. Każdy wieszaczek z innym stworzonkiem morskim, aby dzieci wiedziały gdzie wisi ich ręczniczek. Toalety niskie, tak by dzieci nie musiały się na nie wspinać, a dla tych najmniejszych podstawka by swobodnie mogły się wdrapać. Klapy sedesu miałyby też akcenty morskie. Przypominałyby małe wodospady.
      Wyprawa do łazienki byłaby wielką morską przygodą dla każdego Malucha.

      Skomentuj


        #48
        Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

        Łazienka w przedszkolu,powinna zachęcać malucha do korzystania z niej. Powinna być więc kolorowa z bajkowymi motywami na kafelkach. Biała muszla klozetowa jest nudna więc również powinna być w jakimś kolorze,no i deska dopasowana kolorystycznie obowiązkowo. Higiena w łazience to podstawa ,czyściutko i schludnie bez żadnych „paprochów”-mój Kubul nie cierpi „paprochów”.Kolorowy papier toaletowy,nie koniecznie pachnący bo ten często uczula. Ale zapach powinien być w niej przyjemny.....Niziutki kibelek,bo mój trzylatek ostatnio siusia jak „prawdziwy mężczyzna”-na stojąco i kibelki normalnego rozmiaru są troszkę za wysokie-muszę mu podstawiać krzesełko. Niziutko zainstalowana umywalka,koniecznie z pachnącym mydełkiem w kostce bo tych w płynie nie da się wziąć do rączki i troszkę pościskać. No i ręczniczki,najlepiej jednorazowe,bo trudno w jednej łazience zainstalować kilka wieszaków na ręczniki dla każdego dziecka,chyba że jest taka możliwość to ręczniki bawełniane dla każdego dziecka w innym kolorze. Jasne światło z nisko zainstalowanym włącznikiem i spłuczka którą łatwo nacisnąć małą rączką.Tak właśnie powinna wyglądać przyjazna łazienka przedszkolaka.

        Skomentuj


          #49
          Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

          Łazienka marzeń przedszkolaka??? NIE ISTNIEJE. Nie ma takiej formy we wszechświecie. Jest łazienka marzeń mamy przedszkolaka, sam przedszkolak bowiem traktuje łazienkę jako zło konieczne, psujące zabawę, czytanie i dyskusje koleżeńskie.
          Ale łazienka ma pewne cele swojego istnienia, z których nie zdajemy sobie sprawy. I taka łazienka, plus sensowna i konkretna pani przedszkolanka to jeden z elementów wychowania - tak nie bójmy się tego słowa - socjalnego.

          Po pierwsze niech to będzie łazienka, gdzie dziecko nauczy się czystości. Nie, nie - nie oznacza to, że podziękujemy paniom, które dbają o czystość, ale:
          - nachlapałeś - zetrzyj
          - upaćkałeś pastą do zębów - posprzątaj
          - spadły chusteczki - podnieść!
          Po drugie łazienka może uczyć szacunku do własności. Nie macie pojęcia, co mogą zrobić z łazienką i kulami papieru toaletowego namoczonego wodą starszaki. Pasta do zębów jest przedszkolna, czyli niczyja... Chusteczki - można wyjąć tonę i uzyć jednej... Nie zgadzam się na to! Dozowniki, pilnowanie i wyjaśnianie, że jak coś jest wspólne, to nie znaczy, że jest niczyje to - moim zdaniem - dość istotny krok wychowawczy.
          Po trzecie - łazienka ma nauczyć maluchy się myć. Ręce po skorzystaniu z toalety, zęby po posiłku itp. Tak sobie myślę że zdjęcia gigant bakterii byłyby całkowicie na miejscu.
          Po czwarte - łazienka to jednak miejsce, w którym potrzebna jest odrobina prywatności. Jestem przeciwna sadzaniu przedszkolaków hurtem na kibelkach, nocnikach itp. Intymność. Szacunek do innego człowieka i wyjaśnienie, jakie są funkcje ludzkiego ciała, to rzecz jak najbardziej na miejscu...

          I - kończąc już - tak sobie myślę... Wymagamy od tych łazienek barw (jestem za), odpowiedniego poziomu czystości, jednorazowych ręczników, mydeł w dozownikach, odpowiednio nisko zawieszonych kibleków.

          To są przecież STANDARDY. Odeszliśmy - dawno już - od wersji kamień brązowy w toalecie i przy zlewie i zgniłozielona farba olejna do wysokości metr pięćdziesiąt. Może czas zacząć żądać od łazienek czegoś nowego. Mówimy przecież o łazience marzeń!

          Skomentuj


            #50
            Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

            Malwinka od września chodzi to przedszkola i łazienka w nim spełnia moje oczekiwania: jest czysto, schludnie, na ścianach kafelki z "morskimi" aplikacjami, sedesiki są niskie, mydełko w dozownikach, ręczniki papierowe i te przyniesione z domu, osobne półeczki na pastę i szczoteczkę i niania, która jest do dyspozycji dziecka (to grupa maluszków). Czego chcieć więcej? A oto, to, zapytałam moją 3-letnią córeczkę i taką to otrzymałam odpowiedź:
            - Malwinko! Jak powinna wyglądać "Łazienka marzeń" w Twoim przedszkolu?
            - Jaka łazienka? - mało rezolutnie spytała córeczka.
            - No taka wymarzona, taka do której chciałabyś zawsze chodzić i która by Ci się podobała?
            - To żeby była duża i miała basen ze zjeżdżalnią i żeby dziewczynki nie były z chłopakami (?) i żeby rosły tam kwiatki i na ścianach były różowe lusterka, a i jeszcze żeby nie trzeba było odkręcać kranów tylko sama woda leciała, jak u pani Ani (znajoma, która ma taki panel dotykowy) i żeby były suszarki do rączek i żeby nie trzeba było myć ząbków i robić kupy!
            - Chyba trochę przesadziłaś!
            - Sama zapytałaś!
            I tyle w kwestii "Łazienki marzeń" mojej trzylatki.

            Skomentuj


              #51
              Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

              Z pamiętnika przedszkolaka:
              Bawiliśmy się w przedszkolu z Józiem w chowanego i postanowiłem ukryć się w łazience. W naszej można ukryć się za kibelkiem - trochę tam brudno, ale kryjówka dobra. Jak schowałem się za sedesem to miałem trochę ukurzone spodnie, bo chyba ciężko tam się dostać szczotką czy mopem. Poza tym nieładnie tam pachniało - rura idąca z sedesu w podłogę była trochę luźna i niezbyt dobrze przymocowana... Jako, że wczołgałem się tam po podłodze miałem trochę brudne ręce, ale jak chciałem je umyć to było mi ciężko, bo umywalka trochę za wysoko, no i nie było mydełka. Woda też jakby niezbyt ciepła, a ręce musiałem wytrzeć w ręcznik, trochę już wilgotny i niezbyt ładnie pachnący, bo papierowe się skończyły. Ale zabawa była przednia, choć gdy zobaczyła mnie mama nie była zachwycona...

              Z pamiętnika mamy:
              Nie wiem co ten mój szkrab robiła w przedszkolu, ale wyglądał nieciekawie i pachniał tez nie bardzo... Opowiadał z zapałem o zabawie w chowanego, ja jednak z jego opowieści wyłapałam pewne fakty, które mnie przeraziły. I wiem jedno: w przedszkolnej łazience powinny być spełnione pewne standardy: sedesy i reszta sanitariatów zaprojektowane tak, by bez problemu można było posprzątać za, z boku i pod "urządzeniami", wysokość sedesu i umywalki powinna być dostosowana do wysokości dzieci, obowiązkowo powinno być dostępne mydło - najlepiej bakteriobójcze i o fajnym kolorze i zapachu, tak by dzieci z chęcią po nie sięgały, nie może zabraknąć papieru toaletowego (delikatnego!) i papierowych reczników do rączek. To podstawa higieny!

              Skomentuj


                #52
                Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

                Mój synek ma 2,5 roku. Zamierzam zapisać go do przedszkola od września. Nie wiem jakie warunki panują w przedszkolnych łazienkach. Wiem natomiast jak chciałabym żeby wyglądały.
                Przedszkolne "Łazienki marzeń" powinny lśnić czystością. Wyglad łazienki powinien zachęcać a nie zrażać młodzutkie pokolenie. Niskie kibelki zawsze czyste zdezynfekowane, wszelkie akcesoria tj: papierowe ręczniczki, mydełka i papier toaletowy (nie najtańszy -szorstki) do dyspozycji i ciepła woda w kranie. Ktoś kto bedzie pilnował porządku i gdy jest potrzeba zwróci uwagę dziecku, że tak nie wolno robić, np: rzucać ręczniczka papierowego po użyciu obok kosza tylko do kosza.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #53
                  Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

                  Łazienka marzeń mojej mamy

                  Dorośli inaczej postrzegają świat niż dzieci i mają inne priorytety. Dla mnie jako mamy bardzo ważna jest higiena oraz dostosowanie łazienki dla dzieci. Strona estetyczna też jest ważna, ale w oczach dziecka najważniejsza. Zadaniem dorosłych jest zapewnić dzieciom bezpieczne korzystanie z łazienki ale też sprawienie aby korzystanie z niej było dla Maluchów przyjemnością.
                  1. Łazienka musi być czyściutka i to o każdej porze dnia
                  2. Zlewy i muszle dostosowane wysokością do dzieci
                  3. Mydełka w płynie zapewniają większą higienę
                  4. Każde dziecko ma swój ręczniczek
                  5.Ręczniki papierowe powinny być dostępne
                  6. Opiekunki powinny uczyć dzieci higieny, np. zamykania klapy od sedesu podczas spłukiwania wody aby nie rozprzestrzeniać bakterii
                  7. Poza tym łazienka powinna swoim wyglądem zachęcać dzieci do jak najczęstszego odwiedzania jej

                  Łazienka marzeń małego Karolka
                  Jestem Karolek i od niedawna chodzę do przedszkola. Nie bardzo lubię chodzić do łazienki, bo nie mam na to czasu
                  Ostatnio nasza Pani zapytała się nas jaką chcielibyśmy mieć łazienkę. No to jej powiedziałem : Chcę żeby w łazience było kolorowo i można się było w niej też pobawić. Lubię bajki o piratach i siedząc na muszli fajnie byłoby oglądać wesołe rysunki na ścianach. Szare kafelki też są nudne - jak wysiedzieć w takiej szarej łazience ? Chciałbym aby nasze mydełka były kolorowe a nie takie smutne jak te co mam teraz. Chciałbym żeby wieszaczki na ręczniki były jakieś weselsze. Może ze zwierzątkami morskimi.
                  Chcę aby każde wyjście do łazienki było taką malutką przygodą .
                  Last edited by brommbabommba; 09-03-2010, 18:31.

                  Skomentuj


                    #54
                    Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

                    Zamiłowanie do higieny i funkcjonalnych łazienek trzeba wyrabiać
                    od najmłodszych lat, bo czym skorupka za młodu nasiąknie ...

                    Dawno minęły lata, kiedy na łazienkę w przedszkolu „nikt nie miał pomysłu”. Teraz wystarczy zainstalować małe miski ustępowe i umywalki. Ich wielkość dostosowana jest do „wielkości” dziecka - małe dzieci nie muszą być skazane na urządzenia dla dorosłych. Jeżeli doda się do tego kolorowe płytki i dodatki, to taką łazienkę polubi i zapamięta każdy maluch. Tutaj przedszkolaki nabiorą zamiłowania do higieny i nauczą się zachowania w miejscach publicznych. Tutaj będą mogły również pobawić się wodą…

                    Skomentuj


                      #55
                      Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

                      Nasz Przedszkolak malutki jest bardzo porządniutki.
                      Codziennie rano z panią Przedszkolanką do łazienki mknie, a tam widok zastaje go śliczniutki.
                      Przy drzwiach czeka już na nich malutka półeczka, gdzie każdy zostawić może koteczka czy pieseczka.
                      Wiadomo nie od dziś, że mały zwierzaczek-przytulaczek, małych dzieciaczków przyjaciel, chętnie chodzi z nimi wszędzie.
                      Podłoga kolorowa z błyszczących kafeleczków ułożona, zachęca małe stópki do wkroczenia w świat czyściutki.
                      Niziutkie kibelki dzieciaczki zachęcają by w mig samiutkie z nich korzystały.
                      Sztuka ta jest bardzo prościutka, gdy wszystko jest kolorowe i świeżutkie.
                      Na ścianach wiszą skrzące lusterka, gdzie każdy przedszkolak nieraz zerka, by sprawdzić stan buźki i fryzurki swej.
                      Koło lusterek wiszą wieszaczki, a na nich puchate, śliczne wycieraczki do łapek i buziaczków naszych Łobuziaczków.





                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #56
                        Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

                        Łazienka w przedszkolu powinna być na tyle duża, aby sanitaria nie przeszkadzały dzieciom w ich użytkowaniu. Wszystkie urządzenia powinny być dostosowane wielkością do rozmiarów dzieci. Kafelki powinny być antypoślizgowe, bez oznak jakiegokolwiek grzyba czy pleśni. Wszystko powinno być czyściutkie. Najlepiej gdyby w łazience było okno, aby można było ja wietrzyć. Obok umywalki powinno być mydełko antybakteryjne w płynie oraz papierowe ręczniki(najlepiej z wesołymi misiami, do których dziecko by się chętnie wycierało). A tuż obok kosz na zużyte ręczniczki. Dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie baterii na fotokomórkę. Toaleta również powinna być miejscem gdzie panuje idealna czystość. Obok toalety powinna być zawieszona rolka papieru toaletowego oraz chusteczki nawilżane które można spłukać w toalecie. Powinny być tam też jednorazowe podkłady na toaletę, oczywiście dostosowane do rozmiarów No i jakaś kostka lub żel do odświeżania i czyszczenia toalety. W takim przedszkolu nie powinno zabraknąć chociaż jednej kabiny prysznicowej, wiadomo dzieci są różne i mogą się zdarzyć jakieś wpadki. Kabina powinna mieć zabezpieczenia antypoślizgowe. Wszystkie urządzenia powinny być codziennie myte i dezynfekowane.

                        Skomentuj


                          #57
                          Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

                          Łazienka marzeń" zwłaszcza w przedszkolu, powinna spełniać najwyższe standardy bezpieczeństwa i higieny. Szczególnie w łazienkach, ubikacjach roi się od "paskudnych" i grożnych bakterii i zarazków. Mój starszy synek już w tym roku zostanie moim malym przedszkolakiem co mnie cieszy ale i niepokoi. Małe dzieci z nautry są bardzo ciekawymi i chetnymi do eksperymentowania poszukiwaczami przygód. Zawsze znajdą sposób by przyblizyć się do mało znanego obiektu, by go wypróbować, posmakować. Wielokrotnie zastałam swojego starszego synka przy buszowaniu z niecierpliwością w toalecie. Na pytanie co robi odpowiadał: Mamusiu jestem piratem i szukam skarbów pod wodą".
                          Jaka powinna być łazienka? Przyjazna dzieciom, kolorowa, przejrzysta, czyściutka. Płytki na scianach i na podłogach w jasnch, ciepłych kolorach, czyszone specjalnymi płynami antybakteryjnymi, przeciwgrzybicznymi. Umywalki nisko osadzone, by dziecko nie musiało stawać na palcach by umyć rączki. Każde dziecko powinno mieć swój oddzielny wieszaczek ze swoim ręczniczkiem. Zmieniany co kilka dni. Obok umywalek dzieciaczki powinny mieć łatwy dostęp do mydełka najlepeij płynnego, przeznaczonego specjalnie dla dzieci pielegnacyjnego i ręczniczków jednoroazowych. Ubikacje również dostosowane do wzrostu malucha, najlepiej ze stopniem któy ułatwia wdrapanie się na szczyt , a co najważniejsze? Mięciutki papier toaletowy, mięciutki jak kaczuszka jak mawia mój synek. Co jeszcze? Wiadomo wsyzsto utrzymane w czystości, ale to już swestia pań sprzątających które doskonale orientują się jak i czym dezynfekować bakterie i zarazki by łazienka i ubikacja stały się bezpieczne dla Naszego dziecka. Najważniejsze jednak jest to, by nauczyć dziecko jeszcze przed przekroczeniem poraz pierszy progu przedszkola, samo umiało o sieie zadbać. By wiedziało, ze przed posiłkiem i po wyjściu z toalety nalezy starannie umyć rączki, by korzystać tylko i wyłącznie z własnego ręczniczka lub ręczknika jednorazowego, by spuszczało wodę po każdnym sporzystaniu z ubikacji. Nie zawsze jest ktoś kto dopilnuje Nasze szkraby... dlatego samodzielność dziecka, plus odpowiednia higiena czystości pomieszczeń sanitarnych przedszkola równa się bezpieczeństwu i 100% ochronie zdrowia Naszego malucha.
                          Prosimy o 5 gwiazdeczek na zdjecie mojego synka. Odklikam... tylko prosze o wiadomość na priv.
                          http://www.mamacafe.pl/forum/gallery...p?i=12762&c=46
                          Dziękuję

                          Skomentuj


                            #58
                            Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

                            Łazienka marzen powinna przedewszystkim byc czysta i bezbieczna , jak dla przedszkolaków powinna byc kolorowa wesoła zeby dzieci chetnie myły raczki i korzystały z ubikacji . Kolorowe fafelki na scianach , kolorowe reczniczki , moj syn chodzi do przedszkola moze łazienka jest czysta ale jest taka smutna szare kolory i syn nie zabardzo chce tam chodzic a przecierzi musi .

                            Skomentuj


                              #59
                              Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

                              Moja córcia od kiedy skończyła 1 rok i 2 m-ce zaczęła uczęszczać do żłobka, a teraz ma 3 latka i 2 m-ce i kontynułuje swoją edukację tym razem przedszkolną, więc widziałam już kilka toalet w przedszkoalch. Mogę w 100% powiedzieć, że były i są czyste, zadbane i schludne. Łazieneczki są przede wszystkim jasne, tan. glazura jest w jasnym kolorze, z dekorami na ścianach z postaciami z bajek, np. Kubuś Puchatek, Barbie, czy też coś dla chłopców, Superman i inne podobne postacie. Na podłodze oczywiście glazura z płytek, również w jasnym kolorze, no i przede wszystkim antypoślizgowa. W łazience są umywalki czyste i małe powieszone na wysokości rączek małych czyścioszków, zamiast ręczników tradycyjnych, używamy w naszym przedszkolu ręczników papierowych, co jest super rozwiązaniem higieny. Oczywiście jest toaleta, dzieci same załatwiają swoje potrzeby i myją rączki po załatwionej sprawie. Jest też super kolorowa półka wzdłuż jednej ze ścian, gdzie są ustawione kubeczki ze szczoteczkami do ząbków i pasty. Po każdym obiadku dzieci szorują ząbki, wszystkie razem uśiechnięte w czystej, zadbanej i pachnącej łazience. Czego i wszystkim dzieciom życzę.

                              Skomentuj


                                #60
                                Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

                                Idealna łazienka w przedszkolu, powinna być przede wszystkim bezpieczna. Nie możemy zapomnieć o rozmiarach podstawowych sanitariatów, jak na przykład umywalka czy też toaleta. Nasze dziecko samo będzie korzystało z owych urządzeń, dlatego też, aby nie sprawiać mu większych problemów rozmiary powinny być dostosowane właśnie do niego Wystrój łazienki powinien być dostosowany oczywiście do płci dziecka. Wiadomo, że jeśli chłopcy , to łazienka powinna być bardziej właśnie w dodatkach chłopięcych. Oczywiście dla dziewczynek łazienka będzie o zupełnie innym wyglądzie, mnóstwo powinno w niej być bajkowych dodatków, na przykład mydelniczki, kubki z motywami księżniczek. Łazienka dla dziecka powinna być przede wszystkim kolorowa i funkcjonalna.
                                Ideałem było by , gdyby wyposażona ja w akcesoria z motywami morskimi, dzięki czemu nasze maluchy będą miały namiastkę morza. Całość dopełnić może elegancki, miękki dywanik w kształcie, na przykład rybki. Bardzo ważny jest także kolor i najlepiej, aby był to niebieski, czerwony lub zielony. Najważniejsza jednak jest higiena i czystosć łazienki , co sprawi, że nasza pociecha z przyjemnością będzie wykonywała higieniczne, codzienne rytuały.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X