Wróć   Forum Mamotoja.pl > Pytania do eksperta > Porady psychologa
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady psychologa Odpowiedzi na pytania o problemy dotyczące wychowania dzieci i relacji w rodzinie. Masz problem z dzieckiem? Poradź się naszych użytkowników! Wkrótce również rozmowy ze specjalistą - psychologiem dziecięcym i terapeutą!

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 28-04-2014, 16:25
mangusta2 mangusta2 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
mangusta2.polki.pl

Domyślnie moczenie nocne u 4 latka

Dzień dobry, cieszę się, że Pani tu jest. Mój syn nadal sika do łóżka w nocy, miał robione badania i wszystko jest w porządku, pediatra zasugerował wizytę u psychologa - czy uważa Pani, że to właściwy kierunek? Co może wpływać na takie moczenie się? Gdzie mam szukać psychologa? W poradni rejonowej nie ma, w przedszkolu nie ma :/
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 28-04-2014, 21:39
E.Żółtowska's Avatar
E.Żółtowska E.Żółtowska jest offline
Ekspert Babyonline.pl

Zobacz mój nowy profil
E.Żółtowska.polki.pl

Domyślnie Odp: moczenie nocne u 4 latka

Witam,
dzieci zazwyczaj później opanowują kontrolę pęcherza w nocy niż w dzień, więc Pani synek może być jeszcze na etapie uczenia się tego, dziecko jest w stanie w pełni kontrolować oddawanie moczu w nocy dopiero około 5 roku życia, wcześniej moczenie w nocy nie powinno niepokoić rodziców
jeśli synek kontroluje pęcherz w ciągu dnia, proszę o jeszcze trochę cierpliwości, przespane na sucho noce to kolejny etap
pozdrawiam
Nieprzeczytane 29-01-2015, 21:00
magicclaw magicclaw jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
magicclaw.polki.pl

Zdjęcia: 2

Niefajna sytuacja nocne moczenie u 4 latka, ale powinno przejść za jakiś czas. Moj brat , kiedy miał 3 latka robił kupkę za firaną heh
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 29-01-2015, 22:19
marzena_161 marzena_161 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
marzena_161.polki.pl

Zdjęcia: 44

ooo dobrze widzieć o tym, ze dopiero kolo 5 roku życia dzieci potrafią w nocy kontrolowac mocz. Myślałam, ze jak już zalapie siadanie na nocniku i potrafi wołac to i w nocy działa na podobnej zasadzie. Cyzli trzeba się zaopatrzyć w ceratki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 20-04-2016, 14:49
czekladka24 czekladka24 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
czekladka24.polki.pl

Miasto: Janów Lubelski
Zdjęcia: 54

myslę że to może być powód zdenerwowania albo przezywania różnych sytuacji jakie miały miejsce w dzień. Może po prostu dziecko sobie z czymś nie radzi
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 19-05-2016, 21:17
avetia avetia jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
avetia.polki.pl

Cześć dziewczyny. Też przychodzę z problemem moczenia u mojego przedszkolaka. Pięć lat skończył prawie pół roku temu, a nadal zdarzają się problemu z moczeniem w nocy. Powinnam się martwić?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 19-05-2016, 21:20
wyakin wyakin jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
wyakin.polki.pl

Ja bym się nie martwiła. To się zdarza u dzieci. Jak ja pamiętam to mojej siostrze zdarzało się zmoczyć łóżko, mając 10 lat. Aż w końcu samo przeszło. Nic się nie działo też wcześniej. Przy takich maluchach poczekałabym cierpliwie jeszcze. Grunt, to żeby nie wpędzać dziecko w poczucie winy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 20-05-2016, 08:52
Iwonka886 Iwonka886 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Iwonka886.polki.pl

Miasto: Marianowo 1/9 18-421 Piątnica
Zdjęcia: 46

Wydaje mi się, że takie sytuacje zdarzają się dlatego, że dziecko twardo śpi w nocy i nie czuje potrzeby ale to z wiekiem się zmienia i zaczyna odczuwać to bardziej. Nie jest to powód do niepokoju. Jednak gdy coś nie pokoi można udać się do lekarza na jakąś konsultację
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 14-09-2017, 14:41
suchyporanek suchyporanek jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
suchyporanek.polki.pl

Dzień Dobry, Moczenie nocne to nieświadome oddawanie moczu w trakcie snu, występujące u dzieci, które zakończyły już trening czystości lub ukończyły pięć lat. O moczeniu nocnym mówi się, gdy objawy pojawiają się częściej niż dwa razy w tygodniu. Nie tyle należy się martwić, co warto być czujnym jako rodzic i obserwować dzieci, oraz skontaktować się z lekarzem, który pomoże określić przyczynę moczenia nocnego i dopasować leczenie.

Pozdrawiam
Przedstawiciel serwisu suchyporanek.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 06-11-2017, 19:26
dariakocko dariakocko jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
dariakocko.polki.pl

Poczytaj ten post - https://suomin.eu/titan-gel/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz