Wróć   Forum Mamotoja.pl > Pytania do eksperta > Porady dietetyka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady dietetyka Na pytania o karmienie dzieci, dietę w ciąży i odchudzanie odpowiadają dietetycy oraz użytkownicy, którzy wspierają się nawzajem i pomagają w rozwiązywaniu problemów.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 11-12-2014, 16:46
Lara5 Lara5 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Lara5.polki.pl

Miasto: Jarocin
Zdjęcia: 58
Domyślnie Odp: Co z tym smażonym i jak je zastąpić

ja ma jeszcze takie jak to się nazywa Takie sitko z dziurkami Stawia się na garnek z wodą i się paruje
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 12-01-2015, 10:01
marysia_24's Avatar
marysia_24 marysia_24 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
marysia_24.polki.pl

Smażone - też zależy na jakim oleju się smaży. Ponoć bardzo dobrze nadaje się do tego rzepak. Jako alternatywa dla smażenia może być gotowanie (duszenie), pieczenie w piekarniku czy też gotowanie na parze
Nieprzeczytane 06-07-2015, 10:59
agataas agataas jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
agataas.polki.pl

Popieram zdanie, że samo smażone nie jest złe, nie w tym jest rzecz, rzecz w tym, że smażymy na oleju lub innych kalorycznych tłuszczach. Można smażyć beztłuszczowo, oczywiście, jeśli posiada się dobrą patelnię. U mnie sprawdza się do tego patelnia na indukcję www.cookstore.pl/patelnie,c9.html Jeśli ograniczymy tłuszcz, wtedy możemy smażyć do woli bez obaw o naszą sylwetkę. Mi to pomogło bardzo w diecie, bo ja lubię smażone rzeczy bardzo.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 14-07-2015, 14:13
intensos intensos jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
intensos.polki.pl

Ja prawie w ogóle nie używam oleju, tylko czasami, kiedy nie mogę oprzeć się kotletowi w chrupiącym cieście piwnym mm Ale na ogół przygotowuję mięsa pieczone albo smażone na specjalnej patelni. Była droga, ale wcześniej olej kupowałam 2 razy w miesiącu, co daje ok 150 na rok. Więc doszłam do wniosku, że prędzej czy później taka patelnia się zwróci nie tylko finansowo, ale też dla zdrowia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 20-11-2015, 15:56
annaniol annaniol jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
annaniol.polki.pl

Miasto: Mazowieckie
Zdjęcia: 63

Jajecznicę można zrobić na parze bez smażenia i smak ma właściwie taki sam, ale szczerze mówiąc nie wiem jaki jest sens bo co za różnica czy zrobisz ją na maśle na patelni czy na parze

Ja większość smażonych potraw na początku karmienia robiłam na parze, ale po prostu gotowałam. Ale nie eliminuje smażenia, bo nie wszystko da się smacznie zjeść bez smażenia. Wiekszość jednak smażonych potraw można zrobić inaczej. PLacki ziemniaczane czy frytki przykładowo można upiec.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 22-05-2016, 13:47
Iwonka886 Iwonka886 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Iwonka886.polki.pl

Miasto: Marianowo 1/9 18-421 Piątnica
Zdjęcia: 46

Ja często piekę łososia i jemy go z warzywami duszonymi na parze, podaję z kaszą jaglana perłową. Szybkie, proste i za razem smaczne danie.
Piekę też kurczaka z ziemniakami.
Karkówkę w sosie własnym- suszone przyprawy, olej rzepakowy, trochę keczupu i musztardy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 22-05-2016, 13:57
wyakin wyakin jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
wyakin.polki.pl

Wszystko zależy od dziecka, np. moim dzieciom to zupełnie nie przeszkadzało, na początku nie jadłam, ale potem to bez problemu. A mojej koleżance dziecku akurat bardzo, od razu były problemy z brzuszkiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 22-05-2016, 19:48
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Iwonka886.polki.pl

Do szóstego tygodnia życia u nas były problemy z brzuszkiem później zaczełam rozszerzać dietę - równiez wprowadzać smażone i całe szczęście nie odbiło sie to na dziecku, akceptowało i nie reaqowało bólem brzucha.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 22-05-2016, 19:51
wyakin wyakin jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
wyakin.polki.pl

Wszystko trzeba powolutku sprawdzać, nie można ciągle eliminować.
A zastąpić najprościej pieczonym, bo i ile można jeść gotowane tylko
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 22-05-2016, 21:02
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Iwonka886.polki.pl

Tak, jest zawsze jakieś wyjście z kazdej sytuacji. Pieczone nie jest jeszcze takie złe, najgorzej jest jeść nie przyprawione produkty...ale czego sie nie zrobi dla dziecka
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania