Wróć   Forum Mamotoja.pl > Pytania do eksperta > Porady dietetyka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady dietetyka Na pytania o karmienie dzieci, dietę w ciąży i odchudzanie odpowiadają dietetycy oraz użytkownicy, którzy wspierają się nawzajem i pomagają w rozwiązywaniu problemów.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 27-11-2014, 00:42
beatris20's Avatar
beatris20 beatris20 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
beatris20.polki.pl

Zdjęcia: 8
Domyślnie Co z tym smażonym i jak je zastąpić

Mam pytanie odnośnie potraw smażonych - czy faktycznie tak bardzo są szkodliwe i restrykcyjnie powinniśmy ich unikać? Co z potrawami , których nie możemy inaczej przygotować (zaczynając od popularnej i prostej jajecznicy, po naleśniki, a nawet mięsa które na początek musimy przysmażyć, a potem dusimy, czy blanszowanie warzyw )?
W jaki sposób pogodzić to wszystko, czy po prostu najlepiej dla zdrowia przeprogramować swoje gotowanie?
To pytanie do Pani Dietetyk
Do dziewczyn - macie może jakieś fajne przepisy na nie smażone, zdrowe, nie skomplikowane dania, potrawy? Możecie się podzielić Ja znalazłam fajny przepis na roladkę z piersi z kurczaka z pieczarkami i serem- pieczoną, bo wcześniej robiłam smażone
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 27-11-2014, 08:15
patrycjaa88 patrycjaa88 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
patrycjaa88.polki.pl

Domyślnie Odp: Co z tym smażonym i jak je zastąpić

mi sie wydaje że to chodzi o ten dodatkowy tłuszc który podczas smażenie staje się szkodliw albo poprostu dobre skłądniki isę z niego ulatniają i jeszcze o to, ze potrawy przysmażamy na złoto albo brązowe i to jest bardzo ciązkoztrawne w połączeniu z zesmazonym tłuszczem
zamiast smażyć można przygotowywac potrawy na parze - jesli trzeba zrezygnować całkiem ze smażeniea to wycofałabym się i z jajek i z naleśników, ale jeśli nie trzeba całkiem to chyba tych naleśników nie jemy codziennie - myślę, ze jak ze wszystkim po prostu chodzi o to ze jak coś jest od czasu do czasu to nie zaszkodzi ale jeśli coś jest notorycznie to nawet zdrowe rzeczy mogą mieć skutki uboczne z przedawkowania - ja jak czasem zjem coś cięzkostrawnego i mogłabym mieć jakieś kłopoty z trawieniem to pije zioła na Dobre Trawienie z miętą i imbirem i tak sobie radzę
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 27-11-2014, 19:05
beatris20's Avatar
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
beatris20.polki.pl

wiem, że smażone to spożywanie niebezpiecznych dla zdrowia tłuszczów trans, że trzeba uważać na jakich olejach smażymy, bo każdy ma inna temperaturę dymienia. Ale spotykam się z różnymi informacjami, np. że smażąc na patelniach stalowych i na oleju np. rzepakowym, smażenie nie jest takie straszne i można smażyć. Dlatego byłabym wdzięczna, gdyby pani dietetyk rozjaśniła wszelkie niejasności i czy smażenie na słonecznikowym jest ok? Podała jakieś rady.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 02-12-2014, 13:32
marzena_161 marzena_161 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
marzena_161.polki.pl

Zdjęcia: 44

Ja tam kupiłam sobie garnki do paraowania . I teraz gotuje na parze . Powiem Wam szczerze wątroba na tym nie cierpi, a przy parowaniu w garnku gotują się np ziemniaczki. Smacznie i zdrowo i do tego szybko i delikatnie, że człowiek po jedzeniu nie czuje się taki ociężaly.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 04-12-2014, 14:54
beatris20's Avatar
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
beatris20.polki.pl

Właśnie to gotowanie na parze nie do końca ze wszystkim do mnie przemawia.
Może faktycznie czas zakupić jakiś solidny parowar i poeksperymentować, skoro piszecie że tak szybko się wszystko w tym robi?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 04-12-2014, 16:05
ladybzyk ladybzyk jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ladybzyk.polki.pl

Miasto: Zza brudnego ekranu :)
Zdjęcia: 14

Ja smażenie zastąpiłam pieczeniem w worku bez dodatku oleju itp.
Zdrowsze przede wszystkim. Taka np. pierś z kurczaka w ziołach jest przepyszna. Spróbuj może w ten sposób na sam początek.
Nigdy nie gotowałam na parze, nie wypowiem się niestety.

STOP ŁAMANIU PRAW KOBIET NA PORODÓWKACH - podpisz petycję http://lepszyporod.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 04-12-2014, 20:36
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
marzena_161.polki.pl

Ja zamówiłam garnki na allegro . Garnek + 2 te z dziurkami. Mega w dole gotuje ziemniaczki, wyżej np paruję schaby czyli mięso w ziołach, pieprz i sól, a na drugim poziomie paruje warzywka takie z mrożonek kalafior , brokuł Schaby zazwyczaj po 30 minutach są już mięciutkie do jedzenia Sama nie byłam przekonana , ale moja mama kupiła i jak u Niej popróbowałam to jemy już tak od ponad roku i szczerze nie tęskno mi za smażonym. Teraz się cieszę bo gotuje dla wszystkich a nie oddzielnie dla synka i dla Nas
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 05-12-2014, 16:20
ladybzyk ladybzyk jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ladybzyk.polki.pl

Miasto: Zza brudnego ekranu :)
Zdjęcia: 14

No to muszę zainwestować w taki luksus, choć teraz jakoś nie mam za bardzo luźnych pieniążków, ale brzmi dość ciekawie. Nigdy nie próbowałam takich "parowych" dań.

STOP ŁAMANIU PRAW KOBIET NA PORODÓWKACH - podpisz petycję http://lepszyporod.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 05-12-2014, 20:30
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
marzena_161.polki.pl

Kosztuje ten garnek na allegro chyba 60 zł - przynajmniej my z mamą tyle dałyśmy jakoś rok temu na gwiazdkę. Ryby jedynie co lepiej np doprawić tylko solą i pieprzem bez ziół bo nie są z ziołami za smaczne jak są parowane , ale mięsko rewelacja. Póxniej po tym widać jak podniesiesz garnek ile jeszcze tłuszczu się wytopiło z mięsa. A np kurczaka zdzieram ze skóry . Zero skór i też bez skóry paruje to masa tłuszczu tak samo jeszcze się odsącza.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 06-12-2014, 12:08
beatris20's Avatar
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
beatris20.polki.pl

Pieczenie jest zdrowsze wiem, wiem ale wiecie smażenie , to wrzucasz i chwila moment i jest już gotowe a pieczenie jednak wymaga trochę więcej czasu, a imój piekarnik to piecze w cały świat
A co do tych na parze, te dania są dla mnie takie mdłe i bez wyrazu :/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania