Wróć   Forum Mamotoja.pl > Przepisy kulinarne > Przepisy kulinarne
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Przepisy kulinarne Sprawdzone potrawy i sposoby ich wykonania

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 21-07-2017, 19:05
mamarta90 mamarta90 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
mamarta90.polki.pl

Domyślnie Odp: deserki

Córka tak jak ja, uwielbia owoce w każdej postaci pod warunkiem, że nie są one na ciepło. :P Zazwyczaj robię jej owocową sałatkę lub ciasto z owocami ale muszą być na wierzchu lub w galaretce. Ostatnio bardzo posmakował jej mus owocowy i mój koktajl dlatego zastanawiam się nad wolnoobrotową wyciskarkę do soków Muke klasy premium. Z tego co zauważyłam ma fajną prostokątną budowę, dzięki temu zmieści mi się do szafki więc nie będę musiała pakować jej do kartonu i wystawiać na szafę. Oprócz tego bardzo łatwo się ją myję, w zamówionym zestawie jest więcej sit które u innych producentów kosztują nawet dwa razy więcej. Wyciskarka Muke posiada najmniej obrotów na rynku, bo tylko 30 na minutę co oznacza, że produkty nie utleniają się i nie tracą swoich witamin czy enzymów. Bez problemu przygotujemy różne koktajle czy soki a także masło orzechowe, mleko roślinne, deserki i sorbety dla dzieci. Myślę, że córka będzie zadowolona z naturalnych lodów czy deserów a ja będę mogła częściej pić świeże odżywcze koktajle.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 20-10-2017, 21:10
kamula kamula jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
kamula.polki.pl

Ja uwielbiam deserki różnego rodzaju, na bazie naturalnych z ogródka owoców, do tego galaretka, bita śmietana itp. Takie własne owoce w sezonie są bardzo przydatne do deserów, koktajlów , które bardzo lubię.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 13-03-2018, 07:07
bobik2323 bobik2323 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
bobik2323.polki.pl

Na deser zarówno dla siebie jak i dla całej rodziny bardzo często gotuję kaszkę mannę Pamiętam to danie jeszcze z dzieciństwa. Wystarczy na mleku ugotować najzwyklejszą kaszę mannę https://kupiec.pl/produkt/kasza-manna/, dodać odrobiny miodu, suszonej żurawiny i owoców sezonowych, lub ewentualnie syropu malinowego, i pyszne, niedrogie i sycące danie na deser gotowe. Jest na pewno dużo zdrowsze niż gotowe desery kupowane w sklepach
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 30-04-2018, 01:13
Florenna Florenna jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Florenna.polki.pl

Owoce są super i też albo miksuję jabłko, banana czy co tam jest na czasie, albo kisielek gotuję z owoców. Tylko co z nabiałem? Czytałam, że małe dziecko potrzebuje dużo mlecznych przetworów https://www.zdrowystartwprzyszlosc.p...czna-rewolucje
Na spacerek jak się gdzieś wybieramy, to super sprawdzają mi się takie owocowe jogurciki w tubkach Nestle Yogolino, znacie? Mój synek je uwielbia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 18-05-2018, 06:05
moonkaz's Avatar
moonkaz moonkaz jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
moonkaz.polki.pl

Nie polecam kupowania gotowych deserków dla dzieci. Po pierwsze w większosci zawierają w sobie cukier, a przynajmnej dodatek do cukru.Po drugie nie zawieraja takiej ilości witamin i minerałów co desery przygotowywane na miejscu z wykorzystaniem swieżych produktów.Dziecko może się bardzo łatwo uzależnić od cukru i potem będzie Wam trudno jest odzwyczaić. Dlatego też warto jest go nie przyzwyczajać.
Proponuję robić smakołyki z... banana:
https://netto.pl/zdrowa-zywnosc/banan - owoc sam w sobie jest bardzo zdrowy i zawiera wiele dobrych składników.
Czasami gotuję np. 2 jabłka i 1 banana jak na kmpocik (aż jabłka będą miękkie, czyli chwilkę gotowania) i wszystko miksuję. Całkiem smaczne i można to zapasteryzować.
Pycha są równięz placuszki z banana.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 11-07-2018, 15:28
milkona milkona jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
milkona.polki.pl

w lecie stawiam na lody i sorbety, najszybszy pomysł a lody dla dziecka to kupić kubusia i zamrozić w specjalnej foremce do lodowów, proste, szybkie i smaczne
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 15-11-2018, 09:49
mama_jasia3 mama_jasia3 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mama_jasia3.polki.pl

Moje dzieciaki lubią naleśniki na słodko - z serem albo dżemem truskawkowym łowicz. Często też piekę rogaliki z marmoladą, ptysie z kremem albo babeczki z bitą śmietaną czy owocami.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 19-12-2018, 11:58
AniaOs AniaOs jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
AniaOs.polki.pl

Migdały uprazyłam na patelni, z brązowego cukru zrobiłam karmel i obtoczyłam migdały w karmelu i potem w cynamonie. pycha
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 02-01-2019, 07:53
Weronika334 Weronika334 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Weronika334.polki.pl

Ja dość często robię coś dobrego, dlatego jak będziesz miała ochotę to polecam sprawdzić stronę https://sprawdzonakuchnia.pl/ na której znajdziesz mnóstwo ciekawych przepisów które wyróżniają się wyjątkowym smakiem i co też ważne też nie będą pochłaniały dużej ilości czasu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 09-01-2019, 07:58
smerfetkaaa8 smerfetkaaa8 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
smerfetkaaa8.polki.pl

Ja lubię desery na bazie kaszy jaglanej. Dziś mam wegański serniczek rafaello.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania