Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

różnice rodziców w podejściu do wychowania

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    różnice rodziców w podejściu do wychowania

    Witam
    Jak rozmawiać z mężem o wychowaniu dziecka, nie zgadzamy się w tym temacie ostatnio. Mam wrażenie, że dla mojego męża wychowanie dzieci polega na wydawaniu poleceń, a dzieci mają się im o razu podporządkować. Coraz bardziej mnie to draźni bo na taki styl wychowywania moje dziecko reaguje buntem, złościa i płaczę i mu się nie dziwię. Dziwię się mężowi że tego nie rozumie.
  •    
       

    #2
    Odp: różnice rodziców w podejściu do wychowania

    Witam,
    do niedawna specjaliści uważali, że rodzice mają trzymać jeden front nawet jesli nie zgadzają się ze sobą,
    teraz sprawa przedstawiana jest nieco ianczej - rodzice mogą się różnić, ponieważ są dwojgiem, różnych ludzi, to co jest natomiast niezmienne to fakt, że nie powinni podważać autorytetu drugiej strony w oczach dzieci
    mąż ma prawo do swojego sposobu "ojcowania", ale warto o tym rozmawiać, nie w atmosferze wytykania mu błędów i pokazywania jak zrobić coś lepiej, ale rozważenia skąd płynie jego postawa (może czuje się zobowiązany do bycia "złym policjantem", skoro Pani jest bardziej łagodna, może uważa, że dzieci potrzebują dyscypliny, może nie znalazł sposobu, by inaczej wyegzekwować coś u dzieci)
    dobrze by rodzice wzajemnie się wspierali w wychowywaniu dzieci, a nie stawali w kontrze
    coś co jest groźne dla rodziny jako całości i związku, to budowanie koalizji z dziećmi, przeciw drugiemu rodzicowi, puszczanie oka do dzieci, gdy tata coś każe, negowanie jego postanowień - tego trzeba się wystrzegać, choć gdy rodzice się nie zgadzają pod względem wychowania czasem robi się to odruchowo, nawet jesli nie zgadza się Pani z mężem, proszę pamiętać, że on kocha dzieci i chce działać dla ich dobra, co nie zmienia faktu, że można rozmawiać o tym, jak to robi
    może Pani zacząć od tego, jakie emocje to w Pani budzi, mówiąc o uczuciach, uniknie Pani krytykowania męża, bo to zamyka drugą osobę na rozmowe
    bardzo polecam Pani książkę "Twoja kompetentna rodzina" Jespera Juula, duńskiego terapeuty rodzinnego, do poczytania we dwoje, niezwykle odkrywcza i dająca wiele tematów do rozmowy i przemyślenia
    Edyta Żółtowska
    psycholog, specjalizuje się w problemach dotycznacych wychowania dzieci i relacji w rodzinie, interesuję się też psychoonkologią. Mama dwojga dzieci: Hani i Stefanka.

    Skomentuj


      #3
      Odp: różnice rodziców w podejściu do wychowania

      Ja akurat na razie z mężem się zgadzamy... Zobaczymy, co będzie, jak synek podrośnie. Pewnie też będzie wiele sprzeczek, ale oby jak najmniej ich było.

      Skomentuj


        #4
        Odp: różnice rodziców w podejściu do wychowania

        My teraz się dotarlismy i wiemy, ze musimy mówić tak samo. Początakmi było róznie, ale to dlatego że mieskzaliśmy z rodzicami którzy tez wkładali nam zawsze swoje pieć groszy do kieszeni

        Skomentuj


          #5
          Odp: różnice rodziców w podejściu do wychowania

          Też musiałam dużo z mężem o tym rozmawiać ale i do tej pory czasem zwracam mu uwagę Czasem faceci mają inne podejście do wychowania

          Skomentuj


            #6
            Odp: różnice rodziców w podejściu do wychowania

            rodzice mają dziewięć miesięcy by się spokojnie przygotować do nowego członka rodziny, dogadać się w kwestiach podstawowych dotyczących wychowywania i opieki, nie marnujcie tego czasu drodzy rodzice , obgadajcie wszystko, przyda się to wam na pewno.

            Skomentuj


              #7
              Odp: różnice rodziców w podejściu do wychowania

              Napisane przez werna Pokaż wiadomość
              rodzice mają dziewięć miesięcy by się spokojnie przygotować do nowego członka rodziny, dogadać się w kwestiach podstawowych dotyczących wychowywania i opieki, nie marnujcie tego czasu drodzy rodzice , obgadajcie wszystko, przyda się to wam na pewno.
              tylko te 9 miesięcy w brzuchu to jest teoria i tylko teoria, potem jak maluch jest juz na swiecie to zycie, stres, sytuacje weryfikuja wszystko i niekiedy partnerzy inaczej patrza na pewne kwestie, mamy są bardziej emocjonalne i wraźliwe (szczególnie po porodzie) tatusiowe znów bardzej racjonalnie podchodza do pewnych kwestii - wazne aby zachowac w tym jakotaki sposob probowac w kazdej sytuacji sie dogadac

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: różnice rodziców w podejściu do wychowania

                my się nie zawsze zgadzamy. Jednak staramy się rozmawiać o tym co jak wpływa na dziecko. Zgadzamy się w tym że oboje jesteśmy rodzicami i żebyśmy byli szczęśliwą rodziną i aby nasze dziecko było szczęśliwe musimy współpracować i podejmować wspólne decyzje. Myślę ze najważniejsze to szczerze rozmawiać i eliminować to co jednemu nie odpowiada i szukać rozwiązań.
                szczęśliwi rodzice , szczęśliwe dziecko

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: różnice rodziców w podejściu do wychowania

                  To czasem bywa trudne trzeba się dotrzeć i w ogóle razem porozmawiać. Wydaje się mi, że problemy wynikają raczej z tego, że nie potrafimy ze sobą rozmawiać, a to jest bardzo ważne. Trafnie o tym mówi ojciec Witko w swoich kazaniach. Zachęcam do posłuchania: http://syjon.pl/milosc-zwycieza-wszystko,prod,67.html

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: różnice rodziców w podejściu do wychowania

                    Można też pójść do psychologa. To naprawdę działa, ja z mężem też miałam różne podejście do wychowywania, choć oboje byliśmy zgodni iść na kompromisy. Byliśmy na konsultacjach u pani Lidii Flis, która przyjmuje w Warszawie w Pracowni Psychorozwoju. Moim zdaniem to bardzo dobra terapeutka i pomogła nam z mężem się dogadać. Teraz po prostu wiemy, jak ze sobą rozmawiać i to naprawdę działa.
                    Gdybyś chciała jakiś kontakt, to tu jest strona poradni: http://psychoterapia-kielczyk.pl/

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: różnice rodziców w podejściu do wychowania

                      Musicie, że sobą poważnie porozmawiać, bo jesli macie inne podejscie do wychowania to dziecko moze sie w tym wszyskim pogubic, że mama oczekuje od niego tego, a tata zupełnie czegos innego.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: różnice rodziców w podejściu do wychowania

                        myślę że potrzeba dużo rozmów na ten temat pamiętam, że gdy byłam jeszcze w ciąży mówiłam do męża że będziemy musieli mieć zawsze wspólne zdanie przed dzieckiem wtedy się nie zgadzał ze mną ale teraz jest zupełnie inaczej zawsze mamy takie samo zdanie przed naszym dzieckiem mimo że czasami nie do końca się zgadzamy

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: różnice rodziców w podejściu do wychowania

                          my staramy się konsekwentni być i obstawac za soba w ten sposób dziecko nie będzie rozdarte

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: różnice rodziców w podejściu do wychowania

                            My na szczęście w większości kwestii mamy podobne zdanie. grunt to nie pokazywać, że rodzice myślą inaczej przy dziecko, b oto podważa autorytet. Grunt to szczera rozmowa, często mąż zaczyna rozumieć moje podejście i zmienia zdanie.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: różnice rodziców w podejściu do wychowania

                              U nas różnie czasami bywa jednak zawsze dohodzimy do porozumienia, grunt to nie podważać zdania drugiego rodzica - bo dziecko szybko podłapie i nie bedzie chciało słuchać. grunt to dobra wspólpraca.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X