Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mleko krowie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Mleko krowie

    Od jakiego wieku można podawać dziecku krowie mleko?
  •    
       

    #2
    Odp: Mleko krowie

    Mleko krowie można podawać dziecku po ukończeniu 1 roku życia, wcześniej jest to zabronione. Tak jak w przypadku innych produktów, mleko krowie, należy wprowadzać stopniowo i w niewielkich ilościach, zaczynając np. od kilku łyżeczek. Ważne jest, aby mleko krowie nie stanowiło całego posiłku, a było jedynie do niego dodatkiem tak jak np. w kaszkach. Mleko, jako główny posiłek, można podawać dwulatkom.

    Dziecku, które ukończyło 1 rok życia można, w zastępstwie mleka krowiego, podawać mleko modyfikowane oznaczone cyfrą 3. Taki preparat dostosowany jest, pod względem wartości odżywczej, do wieku dziecka.

    Warto tu też zaznaczyć, że inne produkty mleczne, takie jak twarożek, kefir czy jogurt naturalny, mogą być już podawane dziecku od 11 miesiąca życia, niezależnie od tego czy jest karmione piersią czy mlekiem modyfikowanym.
    Dyplomowany Dietetyk
    Yánsè Poradnia dietetyczna

    Zapraszam na nasze strony!
    www.yanse.waw.pl
    Facebook

    Skomentuj


      #3
      Odp: Mleko krowie

      Córka ma 16 miesięcy i od jakiegoś czasu zaczynam własnie w małych ilościach wprowadzać jej krowie mleko, np. w naleśnikach które bardzo lubi. Ale mleko modyfikowane zamierzam jeszcze długo jej podawać o ile będzie chciała je pić.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Mleko krowie

        moje dziecko do dnia dzisiejszego nie pije mleka krowiego ma nietolerancje laktozy ciekawe czy maleństwo które noszę tez nie będzie tolerować

        Skomentuj


          #5
          Odp: Mleko krowie

          ponoć krowie mleko jest po prostu dla krowy. To że człowiek nauczył swój organizm do przyswajania jego nie znaczy że tak być musi. Mleko matki i tylko

          Skomentuj


            #6
            Odp: Mleko krowie

            A jak to jest, że krowiego mleka nie powinno się podawać dzieciom przed ukończeniem chyba roczku a jogurty można?

            Skomentuj


              #7
              Odp: Mleko krowie

              Napisane przez bridgitte Pokaż wiadomość
              ponoć krowie mleko jest po prostu dla krowy. To że człowiek nauczył swój organizm do przyswajania jego nie znaczy że tak być musi. Mleko matki i tylko
              to samo powiedział nasz pediatra
              po roku czasu nadal dawałam mleko modyfikowane po roku i tego trzymałabym się
              potem już mleko w kartonie ale to w postaci jako kakao

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Mleko krowie

                Napisane przez Lara5 Pokaż wiadomość
                to samo powiedział nasz pediatra
                po roku czasu nadal dawałam mleko modyfikowane po roku i tego trzymałabym się
                potem już mleko w kartonie ale to w postaci jako kakao
                Kiedy zaczęłaś podawać kakao? I co z innym nabiałem typu sery,serki, jogurty? Wiele razy czytałam że mamy podają niemowlakom jogurt z owocem tak można?

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Mleko krowie

                  Najmłodszego karmiłam piersią 13 mies ale juz ok 10 mies wprowadziłam mu produkty mleczne ser biały jogurty itp.Po 13 mies robiłam mu kaszkę manne na mleku krowim i płatki ryżowe,synowi nic nie było mimo że rodzeństwo było alergikami.Moje dziecko nigdy nie piło mm.nie wie co to butla.
                  Nabiał i jogurty można wprowadzać po 10 mies najlepiej podawac jogurt naturalny z dodatkiem świeżych lub mrożonych owoców,nie polecam natomiast kolorowych jogurtów bo barwnik w nich zawarty lubi uczulac to samo dotyczy się serków homo i danonków.Zamiast kakao lepiej jest podac kawę zbożową ale naturalna nie rozpuszczalną.


                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Mleko krowie

                    Napisane przez anna31 Pokaż wiadomość
                    Najmłodszego karmiłam piersią 13 mies ale juz ok 10 mies wprowadziłam mu produkty mleczne ser biały jogurty itp.Po 13 mies robiłam mu kaszkę manne na mleku krowim i płatki ryżowe,synowi nic nie było mimo że rodzeństwo było alergikami.Moje dziecko nigdy nie piło mm.nie wie co to butla.
                    Nabiał i jogurty można wprowadzać po 10 mies najlepiej podawac jogurt naturalny z dodatkiem świeżych lub mrożonych owoców,nie polecam natomiast kolorowych jogurtów bo barwnik w nich zawarty lubi uczulac to samo dotyczy się serków homo i danonków.Zamiast kakao lepiej jest podac kawę zbożową ale naturalna nie rozpuszczalną.
                    Dziękuję za jasną odpowiedz Syn też jest tylko na moim mleku i butlę traktują jako gryzak albo zabawkę do rzucania Wszelkie kolorowe serki a tym bardziej danonki zawierają tyle cukru że szkoda gadać ale jogurt naturalny mamy podawały już w 7 miesiącu życia i nadal nie rozumiem jak to się ma do nie dawania mleka krowiego przed ukończeniem roczku?

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Mleko krowie

                      Napisane przez pradip Pokaż wiadomość
                      jogurt naturalny mamy podawały już w 7 miesiącu życia i nadal nie rozumiem jak to się ma do nie dawania mleka krowiego przed ukończeniem roczku?
                      Dlatego że samo mleko zawiera duzo laktozy niedojzały brzuszek dziecka może jej nie tolerować przetworzone produkty mleczne zawierają jej mniej dlatego mozna je podać wcześniej.


                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Mleko krowie

                        Napisane przez anna31 Pokaż wiadomość
                        Dlatego że samo mleko zawiera duzo laktozy niedojzały brzuszek dziecka może jej nie tolerować przetworzone produkty mleczne zawierają jej mniej dlatego mozna je podać wcześniej.
                        Hmm dziękuję za odpowiedz :* czyli taki jogurt to trochę jak ekspozycja na gluten, dawać po troszku i obserwować czy organizm nie odrzuca

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Mleko krowie

                          pradip - kakao podawałam z synkiem późno ale za to córka wcześniej po roku bo jak widziała u synka to i ona musiała mieć to samo ale dzieci piją kakao Nestle (francuskie) polskiego kakaa nie kupuję bo jest nie dobre Raz puchatka kupiłam brrr sztuczne

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Mleko krowie

                            Napisane przez Lara5 Pokaż wiadomość
                            pradip - kakao podawałam z synkiem późno ale za to córka wcześniej po roku bo jak widziała u synka to i ona musiała mieć to samo ale dzieci piją kakao Nestle (francuskie) polskiego kakaa nie kupuję bo jest nie dobre Raz puchatka kupiłam brrr sztuczne
                            Ja to się obawiam wprowadzania alergizujących produktów bo sama jestem alergikiem. Mnie jakimś cudem alergia pokarmowa raczej ominęła ale małego już uczula żółtko więc boje się myśleć co będzie dalej

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Mleko krowie

                              a co do jogurtów ja na początku podawałam takie Misowe jogurty z Nestle one takie bardziej naturalne były Zadnych danonków bo tak mają dużo cukru ,później jogurty naturalne z czasem można owoce dodawać różne Jak tak się dziecko nauczy to polubi naturalne

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X