Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

problem ze stresem. pomocy

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    problem ze stresem. pomocy

    witam.
    z powodu sytuacji jaką stwarza mi moja rodzina, przez ciągłą krytykę z ich strony, obwinianie za to że mój synek płacze prze zemnie , pretensji o wszystko, nie radze sobie ze stresem lekarz pozwolił mi brać tylko melisę bo karmie synka piersią ma 7 miesięcy ale coraz częściej myślę o tym żeby przestać chciałam pójść do innego lekarza prosić o pomoc ale boje się reakcji rodziny
    nie radze sobie ze stresem i ze swoimi emocjami nie wiem już co mam robić mąż gdy mu o tym opowiadam nie reaguje, a ja zwyczajnie przestaje sobie radzić boje się ze kiedyś odreaguje to wszystko powoli zaczynam popadać w jakąś paranoje a nikt nie chce mi pomóc pisanie tego wszystkiego przychodzi mi z ogromnym trudem długie zbierałam się do tego aby kogoś na forum poprosić o pomoc
    proszę o pomoc a nie o kolejne słowa krytyki
  •    
       

    #2
    Odp: problem ze stresem. pomocy

    Hey, długotrwaly stres niestety prowadzi do tzw ,,przegrzania" sie naszego mozgu. Glowa moze w pewnym momencie szukac sobie tematow zastepczych (co pozniej mozna sobie nazwac paranoją). Uwierz, bo to przerabialam. Jaki jest na to sposob? Przestac sie denerwoac i isc za emocjami jakie podrzuca nam umysł. Wyluzowac i nie analizowac, nie skanowac, nie doszukiwac sie negatywnych emocji. Niech sobie mowią, badz silna i nie rob krzywdy sobie, czyli przestan zyc w poczuciu winy. Jesli zaczniesz sie obwiniac, żalić i ciagle o tym myslec to doprowadzisz swoj umysl do takiego ,,przegrzania" i mozesz dostac roznego typu zaburzen nerwicowych. To czysta psychiatria. No i ze stresem sie na sile nie walczy, ale tez nie ma co trzyma go w sobie. W ciezkich chwilach dobrze ejdnak go wyrzucic, ale nie robic z tego codziennego obrzędu wylewania negatywow na innych, a przede wszystkim na siebie

    Skomentuj


      #3
      Odp: problem ze stresem. pomocy

      Odetnij się od rodziny. Odstaw ich na trochę. Niech dadzą Ci spokój i czas, w którym poukładasz sobie głowę.
      A dzieci płaczą nawet u najlepszej mamy .

      Skomentuj


        #4
        Odp: problem ze stresem. pomocy

        Macierzyństwo bywa trudne i to zawsze ogromny stres, sama pamiętam początki jak nie wiedziaam co i jak, młody w kółko płakał, słabo spał, mąż był zawalony pracą a ja czułam się zmęczona, sfrustrowana siedzeniem z dzieckiem w domu i te nerwy na pewno odczuwał też syn, na szczęście mąż mnie wspierał odciążął jak mógł i wyganiał z domu żebym poszła gdzieś odpocząć, spotkać się z koleżanką, jak skończyłam karmić to zaczełam brać nervomix, jest ziołowy i jakoś pozwalał mi trochę spuścić ciśnienie, potem jakoś wszystko zaczęło się samo układać ale wiadomo często też pojawia się stres, a to dziecko chore, a to jakieś spore wydatki nagłe itp., nie ma się czego wstydzić, jesteś tylko człowiekiem a nie robotem, masz prawo być zmęczona, zestresowana

        Skomentuj


          #5
          Odp: problem ze stresem. pomocy

          Nawet nie pomyślałam, aby Cię skrytykować. W pewnym momencie każda z nas przeżywa trudny okres, jeśli jest wsparcie rodziny, to jest łatwiej. Ty niestety nie masz tego wsparcia. Jak spojrzysz na swoich najbliższych, to też zauważysz że nie są idealni. Nie wszystko im się udaje. Nikt nie jest doskonały. Jeśli masz możliwość to zostaw dziecko pod opieką męża i najzwyczajniej w świecie wyjdź z domu. Gdziekolwiek chcesz, do kina, poczytać w parku. Może taka odskocznia Ci troszkę pomoże.

          Skomentuj


            #6
            Odp: problem ze stresem. pomocy

            ja uważam, że najważniejsze to znaleźć sobie jakieś zajęcie które pozwoli się zrelaksować.

            Skomentuj


              #7
              Odp: problem ze stresem. pomocy

              Postaw sprawę jasno, że musisz odpocząć od ciągłego gderania nad uchem, odetnij się w miarę możliwości choć na parę dni, wychodź z dzieckiem na więcej spacerów w miejsca, gdzie panuje względna cisza i spokój. W takich sytuacjach, zwłaszcza, że jesteś młodą mamą, nie wspieraj się lekami, tylko zdaj się na zbawienny wpływ świeżego powietrza. Każda kobieta była, jest i będzie w podobnej sytuacji, co nie znaczy, że jesteś straszną matką itd. Może na razie sprawy wyglądają katastrofalnie, ale to dlatego, że nie masz czasu porządnie pomyśleć, wszystko pędzi tak szybko, a w dodatku nie dostajesz wsparcia, które powinnaś mieć.
              Myślę, że jak się trochę uspokoisz, powinnaś usiąść z najbliższymi i porozmawiać z nimi o tym, że od czasu do czasu pomoc byłaby mile widziana, bo samemu człowiek nie może się wszystkiego nauczyć.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: problem ze stresem. pomocy

                nie można się zadręczać problemami tylko znaleźć sposób na odreagowanie i wyładowanie emocji.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: problem ze stresem. pomocy

                  tak jak ktoś wcześniej pisał to najważniejsze to znaleźć sobie jakieś zajęcie które pozwoli się zrelaksować i nie myśleć za dużo

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: problem ze stresem. pomocy

                    trzeba sobie znaleźć jakieś zajęcie które pomoże nie myśleć o problemach.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: problem ze stresem. pomocy

                      Dokładnie, trzeba umieć oderwać się od rzeczywistości.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: problem ze stresem. pomocy

                        Trzeba przestac przejmowac sie tym, co mowia inni. A do tego trzeba zbudowac poczucie wlasnej wartosci i pewnosci siebie. Potem krytyka bedzie spływała po tobie jak po kaczce i zrobi ci się lżej.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: problem ze stresem. pomocy

                          Stres potrafi odbić się negatywnie na naszym zdrowiu, dlatego warto dbać o to, by nie zawładnął naszym życiem. Jeśli mamy problemy emocjonalne, problemy natury psychologicznej, nie radzimy sobie z krytyką i z własnymi emocjami, to warto sięgać do metod pracy nad sobą. Są rozmaite sposoby i techniki uczenia się panowania nad negatywnymi emocjami, a jedną z nich jest Emocjonalna Droga: http://odkasi.blogspot.com/2016/11/j...oczuc-sie.html.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: problem ze stresem. pomocy

                            Napisane przez Aliaaa Pokaż wiadomość
                            Stres potrafi odbić się negatywnie na naszym zdrowiu, dlatego warto dbać o to, by nie zawładnął naszym życiem. Jeśli mamy problemy emocjonalne, problemy natury psychologicznej, nie radzimy sobie z krytyką i z własnymi emocjami, to warto sięgać do metod pracy nad sobą. Są rozmaite sposoby i techniki uczenia się panowania nad negatywnymi emocjami, a jedną z nich jest Emocjonalna Droga: http://odkasi.blogspot.com/2016/11/j...oczuc-sie.html.
                            Czy to też pomoże nauczyć się cierpliwośći? Przy rozbrykanym dziecku często jej bardzo, ale to bardzo brakuje

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: problem ze stresem. pomocy

                              Cierpliwości się można nauczyć, ja w gorszych chwilach sobie zaczynam myśleć czy warto się pewnymi rzeczami przejmować, zazwyczaj się wkurzam o głupoty które tak naprawdę nie mają znaczenia, bardziej jest to spowodowane tym ze jestem zmęczoan czy zmartwiona czymś i wtedy byle pretekst powoduje wybuch, a jak już zbliża mi się okres to lepiej uciekajcie ludzie :d pomaga mi nervomix, kawałek czekolady i zrobienie sobie jakiejś przyjemności typu wypad gdzieś z przyjaciółką czy ulubiony film

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X