Wróć   Forum Mamotoja.pl > Czas dla mamy > Prawo na co dzień
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Prawo na co dzień Poznajcie swoje prawa i możliwości

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15-04-2018, 09:19
donat_ka's Avatar
donat_ka donat_ka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
donat_ka.polki.pl

Domyślnie czy bank zgodzi się na wakacje kredytowe?

Mam kredyt hipoteczny w Banku Zachodnim WBK. Dotąd spłacałam wszystko regularnie, ale zastanawiamy się z partnerem, czy nie wybrać się w tym roku na wakacje. Żaby to zrobić, musielibyśmy nie zapłacić rat za dwa miesiące. Jakie są szanse, że ten bank zgodzi się na wakacje kredytowe? Ile takie coś kosztuje?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18-04-2018, 08:10
emmaz's Avatar
emmaz emmaz jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
emmaz.polki.pl

Domyślnie Odp: czy bank zgodzi się na wakacje kredytowe?

Zależy od banku. Niemniej za takie wakacje kredytowe również trzeba płacić ( oprocentowanie). NIe wiem również czy zgodzą się z powodu wyjazdu na wakacje Zwykle jest to podyktowane trudną sytuacją życiową. Utratą pracy czy choroba Bank może wymagac udowodnienia tego.

Możesz dopytać o więcej na tym forum kredytowym: http://www.forum-kredytowe.pl/

No i jeśli macie pieniadze na spłątę rat to przecież możecie spłacac je przez komputer również na wakacjach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19-05-2018, 22:42
jowita99 jowita99 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
jowita99.polki.pl

Odradzam kredytów, lepiej brać mniej a częściej żeby wypłacać się w terminach. Ostatnio kiedy potrzebowałam pieniędzy to brałam od lendon i nie mam żadnych zastrzeżeń. U nich pierwsza pożyczka to nawet 2,500zł za darmo https://www.lendon.pl/ Bez zbędnych kruczków i formalności- można im zaufać
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15-06-2018, 15:57
Lucyna33 Lucyna33 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Lucyna33.polki.pl

Wiem że przy kredycie mieszkaniowy w banku Raiffeisen dwa razy w roku można obniżyć raty o połowę a raz nawet wcale nie płacić. Układ wymarzony choćby ze względu na wakacje, ale jak jest w Twoim banku musisz spytać sama.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16-06-2018, 11:56
julita755 julita755 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
julita755.polki.pl

Każdy bank ma tak naprawdę inny regulamin i własne procedury. To, czy dostaniecie wakacje kredytowe zależy od zapisów umowy, czasu jaki już spłacacie kredyt i tego w jaki sposób obsługujecie zobowiązanie. Jak się nie uda to można poszukać oszczędności. Teraz zdarza się, że bilety lotnicze są tańsze niż transport lądowy, zamiast płacić komuś za paliwo to na lotnisko lepiej jechać samemu i skorzystać z dużo tańszego parkingu. Dokładniej rzecz biorąc o coś takiego mi chodzi https://www.parking-lotnisko.pl/ - naprawdę można sporo zaoszczędzić. Zawsze trzeba szukać alternatyw!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania