Wróć   Forum Mamotoja.pl > Pytania do eksperta > Porady dietetyka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady dietetyka Na pytania o karmienie dzieci, dietę w ciąży i odchudzanie odpowiadają dietetycy oraz użytkownicy, którzy wspierają się nawzajem i pomagają w rozwiązywaniu problemów.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-09-2017, 08:23
olaaa90 olaaa90 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
olaaa90.polki.pl

Domyślnie Odp: Problem - ogromny apetyt w ciąży. Co jeść?

Najlepiej pójść do dietetyka. W końcu każda z nas jest inna i ma inne potrzeby. Pod tym adresem można znaleźć prawdziwych specjalistów: http://lepszytrener.pl/dietetyka/warszawa
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-09-2017, 10:10
grysik's Avatar
grysik grysik jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
grysik.polki.pl

Zapytaj lekarza prowadzącego ciążę o możliwość zażywania chromu jako suplementu - podobno odgrywa dużą rolę w ograniczaniu apetytu i uczucia głodu. Ale bez konsultacji nie polecam! A żeby mniej jeść i tak jakby oszukać żołądek, polecam powolne przeżuwanie (w miarę możliwości i czasu) jedzenia. Wolne spożywanie posiłku daje w porę sygnał mózgowi, że się najedliśmy i szybciej będziemy syci. Wiem to, bo sama tak robię i widzę różnicę Poza tym sztuką nie jest jedzenie ogromnych porcji, ale za to mniejszych rozłożonych w czasie. Poszukaj praktycznych porad żywieniowych, jak należy jeść, zamiast ograniczać spożywanie ważnych składników odżywczych, wyjdzie lepiej na zdrowie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-09-2017, 15:03
antoneella antoneella jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
antoneella.polki.pl

Hej u mnie też jest spory apetyt na jedzenie. Chciałabym zapytać czy bezpiecznym będzie stosowanie ziół pokrzywy indyjskiej w postaci indyjskiej? konkretnie chodzi mi o coś takiego http://fit-sylwetka.pl/forskolin-pokrzywa-indyjska/

Nie mam niestety sposobności zaparzania ziół za dnia więc myślałam o takiej alternatywie. Boję się jednak, że mogą mi zaszkodzić. Czy ktoś jest w stanie się wypowiedzieć?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30-09-2017, 09:09
anisiale anisiale jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
anisiale.polki.pl

Ja też miałam ogromny apetyt w ciąży, nie przejmowałam się tym w ogóle i jadłam co chciałam Za to po porodzie przerzuciłam się na zdrową żywność. W sklepach stacjonarnych jest raczej droga, ale kupuję przez internet na https://sklep.kingjuice.pl/.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16-10-2017, 16:22
kasiula1919 kasiula1919 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
kasiula1919.polki.pl

ja za to przez 3/4 ciąży kompletnie nie miałam apetytu, mój mąż nawet martwił się, że nie będę chodzić jakbym połknęła piłkę bo bardzo powoli tyłam, z tym, że ja miałam bardzo dużo nudności w pierwszym trymestrze, a później jakoś też nie miałam specjalnych zachcianek i apetytu, łykałam nawet mamadha żeby uzupełniać witaminy i kwas foliowy bo z dietą było ciężko... ale ostatnie 2.5 miesiąca... jadłam jak zwariowana, totalnie jak nie ja. potrafiłam ugotować cały brokuł i zjeść go bez niczego nie wiem skąd ten skok, podobno tak bywa. i własnie to był plus że nagle nie przybyło mi 30kg - jadłam gotowane na parze warzywa. całą tajemnica
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-04-2018, 18:52
mariawolanska mariawolanska jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
mariawolanska.polki.pl

Miasto: Warszawa

ja też miałam tak, że przez pierwesze 3 miesiące prawie nic nie jadłam. Nic mi nie smakowało. Na szczęście póżniej wszystko wróciło do normy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-04-2018, 18:53
mariawolanska mariawolanska jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
mariawolanska.polki.pl

Miasto: Warszawa

co jeść ? Najlepiej coś pożywnego, unikać nadmairu cukru, ryby są świetnym daniem dla kobiet w ciąży, bardzo zdrowe. No i nie zapominać o zdrowych tłuszczach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14-04-2018, 09:04
szolck szolck jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
szolck.polki.pl

Znam ten ból. Ja tez mialam taki wilczy apetyt.. ledwo skonczylam ruszac buzia a juz sie rozgladalam za czyms nowym Rozwiazanie znalalzam bardzo szybko. Poszlam na warsztaty kulinarne http://cookup.pl/ gdzie nauczylam sie mądrze i zdrowo łączyć smaki. Dzięki temu gotowalam sobie posiłki które byly zdrowe a jednoczesnie zapychaly mnie na tyle ze nie mialam gdzie wepchac kolejnej porcji wiec poprostu jej nie jadlam W sumie cala ciaze przytylam cos kolo 11kilo i szybko po porodzie je zrzucilam wlasnie dzieki odpowiedniej diecie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 13:53
olenka99 olenka99 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
olenka99.polki.pl

Zaglądnij do Dietetyk Warszawa i zastanów się nad wizytą u dobrego dietetyka. Jest ich bardzo dużo i oferują specjalne diety dla kobiet w ciąży
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania