Wróć   Forum Mamotoja.pl > Pytania do eksperta > Porady położnej
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady położnej Położna najlepiej pomoże, objaśni i nauczy - o ciąży, porodzie i połogu dowiesz się najwięcej w tym wątku. Zadaj pytanie ekspertowi! Być może któraś z mam już borykała się z takim problemem - prosimy o doradzanie sobie wzajemnie!

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 20-03-2018, 13:58
czaslin's Avatar
czaslin czaslin jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
czaslin.polki.pl

Domyślnie Odp: jak szybko wraca się do figury sprzed ciąży?

Hejka! Ja wróciłam do formy w ciągu miesiąca - kilka zabiegów na cellulit, ostre treningi i tyle.
Nieprzeczytane 20-03-2018, 14:05
eedaniel's Avatar
eedaniel eedaniel jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
eedaniel.polki.pl

Myślę, że są to naprawdę bardzo przydatne porady Dzięki wielkie Z całą pewnoścą mi się przydadzą
Nieprzeczytane 24-03-2018, 20:02
julita755 julita755 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
julita755.polki.pl

Chcąc szybko zgubić zbędne kilogramy, warto zdecydować się na połączenie zdrowej diety z jazdą na rowerze... Jeśli żadnego nie masz, rozważ zakup jednego z tych: https://www.rowerzysta.pl/rowery-gravel.html :-). Teraz, Romet Aspare 2008 można kupić w super cenie, więc szkoda byłoby nie skorzystać!
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 26-03-2018, 17:18
bialakalia bialakalia jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
bialakalia.polki.pl

To zależy od chęci i zacięcia wracającej do formy :P
Ja przytyłam 13kg i w ciągu pół roku nadprogramowych kilogramów się pozbyłam.
Ale nie robiłam nie wiadomo jakich ćwiczeń, zwykłe brzuszki + ogólna aktywność.
Nie pozbyłam się niestety nadmiaru skóry z brzucha i zmagam się z nią do dziś
Oprócz skóry zostały też rozstępy, więc to już w ogóle podwójny zonk.
Próbuję na nowo walczyć, kupiłam na https://importmania.pl/ derma roller, który nakłuwając ma pobudzać skórę do odbudowy. Może to pomoże.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 02-04-2018, 19:34
natalia_323 natalia_323 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
natalia_323.polki.pl

Blog Entries: 12

Nie ma tak na prawdę złotego środka na powrót do formy z przed ciąży... Według mnie najważniejsza jest dieta i odpowiednia dawka ruchu. Ja po porodzie dużo czytałam takich wpisów jak http://systematyczny.pl/co-jesc-zeby-szybko-schudnac/ i szukałam w necie opisów treningów... na YT też można znaleźć*wiele ciekawych pomysłów
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 03-04-2018, 09:29
carolajna9101 carolajna9101 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
carolajna9101.polki.pl

Miasto: Warszawa

Kazdy organizm jest inny niektorym figura wraca w miesiac innym po roku. U mnie w ciazy +25 kg a doszlam do siebie po pol roku, teraz druga ciąza i kg też bedzie duzo bo widze ze szybko rośnie i zobaczymy ile sie zejdzie. Z drugiej strony jak sie dziecko rodzi to i sie angazuje calym soba to sie nie zwraca uwagi na firgure- ja tak mialam
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 08-05-2018, 08:48
Marlenka33 Marlenka33 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Marlenka33.polki.pl

Niewiele przytyłam w ciąży więc łatwo mi było wrócić do figury jaką miałam przed ciążą, gorzej było trochę z rozstępami bo nie wszystko sobie smarowałam i pojawiły się między innymi na udach ale to 3 miesiące, olejek bio-oil i prawie ich nie ma
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 02-09-2018, 13:33
Anka04 Anka04 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
Anka04.polki.pl

Powrót do dawnej sylwetki nie jest prosty. Po pierwsze potrzeba trochę czasu i sporo cierpliwości, po drugie warto regularnie ćwiczyć. Wiadomo, że po ciąży jest wiele innych obowiązków, ale 15-20 minut ćwiczeń dziennie już może dać spore efekty.
Dla pocieszenia, zanim dojdziesz do figury sprzed ciąży, możesz zamaskować swój brzuszek wybierając odpowiednie ubrania dla twojej sylwetki. Wskazówki znajdziesz m.in. na http://planetawenus.pl/jaki-fason-bl...jakiej-figury/
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 07-09-2018, 16:20
engitsa engitsa jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
engitsa.polki.pl

Każda kobieta jest inna i każdej może to zająć różną długość czasu. Najważniejsze to nie dyskryminować z tego powodu i wspierać. Moje niektóre znajome dały radę wrócić do formy po miesiącu, a innym zajęło to ponad pół roku. I nie ma w tym nic złego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 15-09-2018, 20:56
remza remza jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
remza.polki.pl

Jak chcesz być w tej tematyce na bieżąco, to najprościej będzie przeglądać bloga https://www.zdrowie.info.pl/trening-...-uda-posladki/ tam praktycznie codziennie pojawiają się artykuły na temat zdrowia
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania