Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

kubeczek menstruacyjny

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    kubeczek menstruacyjny

    Witam
    Zastanawiam się na zakupem kubeczka menstruacyjnego. Z informacji producenta i reklamowych wydaje się być to produkt prawie idealny. Co pani sądzi o nim sądzi.
    Last edited by cwiklak; 17-06-2014, 10:46.
  •    
       

    #2
    Odp: kubeczek menstruacyjny

    Witam,

    Z punktu widzenia ginekologa, przy braku przeciwwskazań do stosowania tego typu środków higienicznych- m.in. połóg, nawracające infekcje dróg rodnych, niechęć do aplikacji kubeczka do pochwy, uważam tę metodę za dobrą i godną zainteresowania. Szczególnie przemawiają do mnie aspekty pozamedyczne- ekologiczne.

    Oczywiście , jak zawsze należy mieć pewność o byciu zdrowym- aktualna cytologia, aktualne usg ginekologiczne oraz (choć bez bezpośredniego związku z omawianym tematem) aktualne usg piersi.

    Pozdrawiam serdecznie,
    Marta Blumska-Janiak
    specjalista położnictwa i ginekologii
    ginekologia estetyczna
    www.blumska-janiak.pl
    e-mail: marta@blumska-janiak.pl

    Mężatka. Mama trójki wspaniałych dzieci. Z pasją i uśmiechem pracuje zarówno w szpitalu ginekologiczno-położniczym jak i prywatnym gabinecie ginekologicznym. Zajmuje się problemami ginekologicznymi, prowadzi ciąże.
    Wykonuje zabiegi ginekologii estetycznej. Czas wolny spędza aktywnie z dziećmi oraz gra w tenisa ziemnego.

    Skomentuj


      #3
      Odp: kubeczek menstruacyjny

      Dziękuję za odpowiedz kubeczek pewnie zakupię po wykonaniu wszystkich badań pofilaktycznych.

      Skomentuj


        #4
        Odp: kubeczek menstruacyjny

        A czy kobieta, która jeszcze nie rodziła też może korzystać z tego kubeczka?
        _____________
        moja ulubiona odzież do biegania

        Skomentuj


          #5
          Odp: kubeczek menstruacyjny

          Witam,

          Przy braku w/w przeciwwskazań nie widzę przeszkód aby kobieta jeszcze nie rodząca używała tego typu środka higienicznego.

          Pozdrawiam serdecznie,
          Marta Blumska-Janiak
          specjalista położnictwa i ginekologii
          ginekologia estetyczna
          www.blumska-janiak.pl
          e-mail: marta@blumska-janiak.pl

          Mężatka. Mama trójki wspaniałych dzieci. Z pasją i uśmiechem pracuje zarówno w szpitalu ginekologiczno-położniczym jak i prywatnym gabinecie ginekologicznym. Zajmuje się problemami ginekologicznymi, prowadzi ciąże.
          Wykonuje zabiegi ginekologii estetycznej. Czas wolny spędza aktywnie z dziećmi oraz gra w tenisa ziemnego.

          Skomentuj


            #6
            Odp: kubeczek menstruacyjny

            A czy któraś z forumowiczek używała tego produktu. Ja szczerze mówiąc, średnio jestem przekonana. Czy tak jak np przy używaniu tamponów - można iść na basen?

            Skomentuj


              #7
              Odp: kubeczek menstruacyjny

              Kubek jest z absolutnie czystego silikonum chirurgicznego, ktory nie wydziela niczego ani nie wchlania, jest obojetny dla organizmu. Kubeczek jest niewyczuwalny i bezproblemowy, oproznia sie go znacznie rzadziej niz wymiana tamponow / podpasek. Inaczej niz tampon mozna go tez nosic kiedy sie spodziewa okresu, ale go nie ma jeszcze - kubeczek nie chlonie niczego i nie zaburza flory bakteryjnej pochwy. Tworzy prawdziwa bariere i mozna z nim sie kapac w basenie czy morzu.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: kubeczek menstruacyjny

                Czyli produkt idealny. Ciekawe, czy równie komfortowe jest wyjmowanie i opróżnianie kubeczka i czy przy jego stosowaniu nie wzrasta ryzyko zwiększonej podatności na infekcje grzybicze?

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: kubeczek menstruacyjny

                  No właśnie, bo z tego co jest w internecie średnio można się dowiedzieć..

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: kubeczek menstruacyjny

                    Czy ktoś zna to cudo z własnego doświadczenia? Podpowiedzcie coś baby

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: kubeczek menstruacyjny

                      Oj widzę spore zaintersowanie tą nowością, może jakieś próbki do testowania dałby sie załatwić dla forumowiczek ?! Sama jestem bardzo ciekawa jak się sprawdzi taki kubeczek w działaniu...

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: kubeczek menstruacyjny

                        Ciekawie piszą o tym wynalazku, ale bez pprzetesowania po samych opisach trudno mi do końca się to niego przekonać. A cena jednak jest spora...

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: kubeczek menstruacyjny

                          Też jestem bardzo ciekawa jakie są wasze odczucia co do tego produktu. Jak ktoś już miał jakieś własne doświadczenia, poprosze o opinię.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: kubeczek menstruacyjny

                            Kubeczka używa moja koleżanka i bardzo sobie chwali. Ja jakoś nie mam przekonania.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: kubeczek menstruacyjny

                              Szkoda że nie można tego przetestować...

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X