Wróć   Forum Mamotoja.pl > Czas dla mamy > Okazje, święta i wakacje > grudzień: Mikołajki, Boże Narodzenie i Sylwester
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 02-12-2011, 12:52
aniakatowice aniakatowice jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
aniakatowice.polki.pl

Miasto: Katowice
Domyślnie jak organizujecie dziecku mikołaja?

czy poprosicie kogos, zeby przyszedł w przebraniu do domu? a moze wybieracie się na zorganizowanego mikołaja np. w jakiejś bawilandii czy klubie malucha? a moze po prostu zwyczajnie połozycie prezent na parapecie i zawołacie dziecko, że mikołaj wrzucił przez okno?
chętnie przeczytam o Waszych pomysłach:-)
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 03-12-2011, 12:16
Kira13x's Avatar
Kira13x Kira13x jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Kira13x.polki.pl

Zdjęcia: 72
Domyślnie Odp: jak organizujecie dziecku mikołaja?

Ja od początku mówiłam moim dziewczynom, że mikołaj żył dawno temu i był biskupem, który obdarowywał ludzi prezentami. Na tą pamiątkę my robimy dziś to samo. Jakos nigdy nie mogłam sie przekonać do opowiadania bajeczek, że to mikołaj przynosi prezenty. Dlatego mamy w salonie wielką czerwoną skarpetę, do której wszyscy wrzucamy swoje prezenty dla najbliższych. 6 grudnia skarpeta zostaje otwarta, a nowi nabywcy prezentów cieszą sie jak szaleni.

Moja wyrośnięta kruszynka
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 05-12-2011, 21:16
ja-mamusia ja-mamusia jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ja-mamusia.polki.pl

Zdjęcia: 17

a my wynajelismy mikolaja bylo super, przyszedl dzis po17, mlody chlopak, stwierdzam po glosie, swietny kontakt z dziecmi, doroslym dal po rozdze, hehe 50zł wzial razem z dojazdem a jechal ok15km, juz na parterze zaczal dzwonic dzwonkiem i krzyczec ho ho ho az sasiedzi powychodzili (mieszkamy na 3-cim pietrze ) prezenty rozdal, pogadal z dziecmi, popstrykalismy zdjecia i poszedl

ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g

IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g

---------------------------------------------------

Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 23-11-2012, 14:03
ccalineczkaa ccalineczkaa jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
ccalineczkaa.polki.pl

Smile Odp: jak organizujecie dziecku mikołaja?

U nas w tym roku bez jakichs szczegolnych niewiadomo jakich udziwnien... wyslalysmy list z corka do sw. mikolaja i dostalysmy zwrotny list wideo takze widziala swietego mikolaja, dwod jest hehe, powiedzial jej, ze przyjdzie do niej jak bedzie zapewne spac i takie tam ( polecam www.imikolaj.pl ) no i planujemy jak wiekszosc rodzin sami jako mikolaj podlozyc pod choinke prezenty, pozniej mowiac, ze byl i dal je sam swiety - czyli klasyka
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 28-11-2012, 21:27
AnnaSun's Avatar
AnnaSun AnnaSun jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
AnnaSun.polki.pl

U nas będzie wujek przebrany wiadomo jak
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 30-11-2012, 13:42
madureczka madureczka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
madureczka.polki.pl

Jak ja byłam dzieckiem, to mikołajem była moja ciocia ale po 2 latach się zorientowałam, bo dwa razy z rzędu spóźniła się na mikołajki i "minęła Mikołaja na schodach" :P W taką powtarzalność historii to nawet dziecko nie wierzy Chrześniakowi powiedziałam w zeszłym roku (miał 2 lata), że był u mnie Mikołaj i zostawił dla Niego prezent, bo Mu się domy pomyliły :P
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 03-12-2012, 15:35
koniczynka4 koniczynka4 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
koniczynka4.polki.pl

Domyślnie W jaki sposób mikołaj dostarcza Waszym maluchom i Wam prezenty?

Drogie Mamy, jak wręczacie (tzn. jak mikołaj wręcza!) Waszym maluchom prezenty? Czy czyszczą, oczywiście te większe, nie niemowlaki ochoczo buciki, stawiają przed pójściem spać obok łóżeczka, a nocą mikołaj zagląda do pokoju i prezent umieszcza? A może rano mama czy tata przekazuje upominek od mikołaja do rąk własnych dziecka czy może, na modę amerykańską, w skarpecie? Z mężami i reszta dorosłej rodziny też to praktykujecie? U nas zawsze rządziła opcja z butem i ciche nocne skradanie się rodziców do niego
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 06-12-2012, 20:20
dziewiatka9 dziewiatka9 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
dziewiatka9.polki.pl

Domyślnie Odp: W jaki sposób mikołaj dostarcza Waszym maluchom i Wam prezenty?

U nas zawsze wkładał prezenty do butów. Ach, to podekscytowanie, kiedy rano sie budzisz i widzisz, że coś w tym buciku jest - niesamowite uczucie, aż człowiek żałuje, że już w pana mikołaja nie wierzy
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 12-12-2012, 12:20
Amko Amko jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Amko.polki.pl

Domyślnie Odp: W jaki sposób mikołaj dostarcza Waszym maluchom i Wam prezenty?

U nas tradycyjnie: rano dziecko się budzi i prezent juz czeka pod poduszką Wtedy jest mnóstwo radości.

www.Amko.com.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 12-12-2012, 12:33
Amko Amko jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Amko.polki.pl

U nas nie ma co prawda przebieranek za Mikołaja,ale synek zawsze siedzi do późna i wypatruje Mikołaja na niebie. Dopiero jak zaśnie,ma prezent pod poduszką,rano jest bardzo dużo radości

www.Amko.com.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania