Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przesądy

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Przesądy



    Dziś podeszłam do lusterka z moim prawie 6 miesięcznym synkiem a moja mama powiedziała żebym odeszła bo nie powinno sie pokazywać dziecku do roku swojego odbicia w lustrze.Jednak jak spytałam dlaczego powiedziała że nie wie tyle że słyszała o takim przesądzie.
    Może wy coś wiecie na ten temat??
    Dlaczego nie można??
    I czy pokazujecie swoim dzieciom ich odbicie??
  •    
       

    #2
    Ja nie wierzę w takie rzeczy.

    A małe dzieci bardzo lubią lusterka.

    Moja teściowa wierzy w takie głupotki, za pytam się jej w niedziele

    Skomentuj


      #3
      ja słyszałam o lustrze ale nie wierzę,
      podobno, że dziecko zapatrzy się w siebie i będzie "narcyzem"

      śmieszne co?

      mój synek nie miał ograniczanego lustra.... nie uważam, że mu to zaszkodzi
      Julek 15.o2.2oo7r



      Skomentuj


        #4
        o moj boze!!!!bo coz innego moge powiedziec na te wszystkie zabobony.
        shannon

        Skomentuj


          #5
          ja czegoś takiego nie słyszałam

          Skomentuj


            #6
            Głupie zabobonydzieci uwielbiaja lusterka a mój daje sobie buziaczki ciągle do lustereczka
            Sylwia 9 latek
            Damianek 17 m-cy


            02.12.2008 - Damianek zrobil pierwszy kroczek

            Skomentuj


              #7


              Ja też w takie rzeczy nie wierze ale po prostu chciałam wiedzieć dlaczego niby nie można pokazywać dziecku swojego odbicia

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Ja o lusterku słyszałam ale nie że narcyz tylko że dziecko będzie chorowało!U mnie się nie sprawdziłoBo mój synek non stop siedział przy lustrze tak strasznie mu się podobałoA pierwszy raz zachorował gdy miał 11miesięcy
                Ewa
                moje dwa cuda:IGOREK 11.09.2007 GODZ.23.10 3150g.57cm.
                Oskarek12.01.2011 godz.17.05
                3150g.55cm.
                10miesięcy i 17dni-pierwszy ząb

                Skomentuj


                  #9
                  Tez nie slyszalam o lusterku. I tez nie wierze w takie rzeczy. U nas by to nie przeszlo, bo maly uwielbia sie na siebie patrzyc, czasami jest to jedyna metoda, zeby go nakarmic. Codziennie rano idziemy do lustra i mowimy "dzien dobry", a wieczorem "dobranoc" bardzo Mu sie to podoba.
                  Zreszta jest nawet zalecane, zeby dziecko sadzac przed lustrem, bo to rozwija jego zmysly.
                  FRANEK 16.08.2008

                  Skomentuj


                    #10
                    Ja też coś o tym słyszałam ale uwazam to za czystą głupotę. Moja córeczka lubiła lusterka nawet teraz jak wychodzimy z łazienki to robi pa pa dziewczynce w lustrze.A swoją drogą niektóre maty edukacyjne dla malutkich dzieci mają lustereczka w wyposażeniu.


                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Ja słyszałam że pokazywanie dziecku swojego odbicia spowoduje że długo nie będzie mogło mówić ja przez ten glupi zabobon pokłuciłam sie ze swoją przyjaciołką, ktora kiedys poprosiła mnie abym popilnowała jej synka kiedy wrócila ja z jej pociecha stałam przed lustrem a mały był w siódmym niebie.... szkoda że nie moja przyjaciółkano ale cóż...w przeciwnym razie nawet bym nie wiedziała że istnieje taki przesąd

                      Skomentuj


                        #12
                        No to powiedz przyjaciółce że to nie prawda!Mój bratanek cały czas siedział przed lusterkiem i zaczął mówić jak miał 11miesięcyBzdury i jeszcze raz bzdury!
                        Ewa
                        moje dwa cuda:IGOREK 11.09.2007 GODZ.23.10 3150g.57cm.
                        Oskarek12.01.2011 godz.17.05
                        3150g.55cm.
                        10miesięcy i 17dni-pierwszy ząb

                        Skomentuj


                          #13
                          teraz to juz sama sie przekonała że to bzdura bo jej synek ma juz 2 latka i gada jak najętya żeby bylo śmieszniej teraz ma juz druga dzidzie i przesiaduje z nia przed lustrem mnóstwo czasu...

                          Skomentuj


                            #14
                            Ja wcześniej wierzyłam w takie głupstwa...do momentu aż poznałam mojego męża
                            http://mamablog.pl/

                            Skomentuj


                              #15
                              Cześć
                              Wczoraj mojego męża babcia (i jak sie okazało moja też) wymyśliła pewną teorię że jak dziecka pierwszym słowem jest np mama to następne dziecko będzie dziewczynką Ciekawe czy którejś z Was się to sprawdziło. Ja tam też nie wierzę w te ludowe mądrości bo wiadomo zawsze można sobie coś dopasować do tego co akurat się dzieje w naszym życiu.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X