Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

2 latek kontra nocnik

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    ja Milenkę sadzam od około 2 tygodni, ale tylko rano, po przebudzeniu i krótkiej zabawie i codziennie robi kupę do nocnika po najwyżej 10 minutach siedzenia. już się tak nauczyła, że jak pomagam jej wstać to zawsze odwraca się i zagląda co jest w środku
    ja ponoć wołałam już w wieku 15 miesięcy i chodziłam bez pieluch

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      ja pokazałam swojej Julce nocnik jak miała 6 miesięcy
      siaidała na niego chętnie i czsem nawet nasikała
      ale nauke zaczęłam latem jak miała rok i 3 miesiące
      po domu zakładałm jej tetrę żeby czuła że mam mokro a na dworze na golaska
      i tak po 2 miesiącach już pieluszka nie była potrzebna
      niestety nocą długo jeszcze nosiła pieluche tak do 2 lat


      JULA

      MAJA

      OLGA

      Skomentuj


        #33
        uczenie dziecka jak zacznie mowic i rozumiec bedzie trudne
        lepiej to zrobic jak nauczy sie dobrze siedziec
        nie musi wolac ze chce siusiu, wystarczy ze na poczatku bedziecie sadzac dziecko tuz po przebudzeniu na poranne siusiu, na poczatek wiecej nie trzeba, raz dziennie jak dziecko obudzi sie w dobrym nastroju
        z biegiem kolejnych miesiecy na spokojnie mozna zwiekszac ilosc nocniczkowych posiedzen


        a w kwesti wyboru, uwazam ze konieczne jest zabranie dziecka do sklepu i posadzenie go tam na kilku modelach, nocnik nie ma sie podobac mamie czy babci tylko dziecko ma sie na nim dobrze czuc, ma byc wygodny, nie za duzy i nie za ciasny

        teraz sa tak roznie wyprofilowane ze w niektore moze wpasc z innych spadac, po przymiarce okaze sie ze sliczny grajacy nocniczek wogole nie pasuje do pupci dzieciaczka, lub odwrotnie, na upatrzonym piesku czy foce wogole nie bedziecie potrafili posadzic berbecia

        ps moja korzysta z nocniczka (i juz kojarzy co tam robi) od 9 miesiaca, mamy grajacy nocniczek, mala bardzo sie cieszy kiedy nocnik zaczyna grac , jest dumna i zaczyna sobie bic brawo


        aha i nie wyobrazam sobie zeby dziecko bawilo sie nocniczkiem, przynosze tylko wtedy kiedy ma na nim usiasc dziecko, a tuz po od razu jest wynoszony i myty
        Dianeczka mama czy tata?

        GG ? 11887428

        Skomentuj


          #34
          Napisane przez antalis Pokaż wiadomość
          Dziecko do 2 roku zycia nie potrafi zbytnio sugerowac swoich potrzeb.

          wybacz nie zgodze sie z toba, to wszytko zalezy jaki masz kontakt z dzieckeim, czego go uczysz, dziecko jest nad wyraz kumate, cazsem bystrzej reaguje na niektore nowosci niz trodzice zdaza sie polapac ze wie juz o co chodzi

          moja panna np na kupe mowi be, czasem sama wola, a najczesciej ja pytam czy bedzie be i przyniesc nocniczek, jak powtorzy po mnie tzn ze czeka na nocnik, jak mnie oleje tzn ze nie ma takiej potrzeby
          Dianeczka mama czy tata?

          GG ? 11887428

          Skomentuj


            #35
            To nie zalezy od tego jaki masz z nim kontakt i czego go nauczysz a od indywidualnych zdolnosci.
            A co do tego ze wolac nei musi - jesli nie potrafi sygnalizowac a niby siusia bo mama wysadza to nie jest to nauka dziecka a mamy ktora wyszkolila sie by o konkretnej godzinie wysadzac dziecko.To takie male sikanie na zawolanie.
            Nauka korzystania z nocnika polega na tym by dziecko dawalo znac kiedy potrzebuje zrobic siku czy kupke.

            Skomentuj


              #36
              ja byłam uczona przez swoją mamę jak mówisz sikania na zawołanie i w wieku 15 miesięcy wołałam, że chcę

              Skomentuj


                #37
                goplana kiedy twoj maluch nauczyl sie nocniczkowania?
                Dianeczka mama czy tata?

                GG ? 11887428

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Moj nie sika jeszcze na nocnik.

                  Skomentuj


                    #39
                    nie wiem czy wszystkim spodoba sie mój sposób ale przyznam skuteczny
                    pozwalałam małej patrzec jak ja korzystam z wc, gdy miała 8 miesiecy powiedziała "niunia cie" oczywiscie chciała posiedziec na kibelku wiec ja posadziłam i tłumaczyłam ze tu robimy siusiu. Na roczek założyłam jej majteczki -i pa pa pampersy

                    aha zawsze idziemy myc rączki
                    Klaudia 2 latka

                    Skomentuj


                      #40
                      Napisane przez angelika505 Pokaż wiadomość
                      nie wiem czy wszystkim spodoba sie mój sposób ale przyznam skuteczny
                      pozwalałam małej patrzec jak ja korzystam z wc, gdy miała 8 miesiecy powiedziała "niunia cie" oczywiscie chciała posiedziec na kibelku wiec ja posadziłam i tłumaczyłam ze tu robimy siusiu. Na roczek założyłam jej majteczki -i pa pa pampersy

                      aha zawsze idziemy myc rączki
                      pomysł fajny, ale tak na prawdę na każde dziecko działa co innego i każda mama musi znaleźć ten złoty środek

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Mój synek woła "upa" i leci na nocnik. Najcześciej jest to kupka ale i zdarza się ze tylko zrobi siku. W grudniu skończy 2 latka ale chyba zawdzięczam to po częsci temu ze Szymon chodzi do żłobka Pozdrawiam

                        Skomentuj


                          #42
                          ja po zimie zamiezram u uczyc Kinge siadania na nocnik

                          Skomentuj


                            #43
                            moja tosia niedlugo skonczy 15 miesiecy.od jakiegos czasu tez ucze ja robic do nocniczka.w domu chodzi w tetrowych pieluszkach.sadzam ja na nocniczek posiedzi troche po czym wstaje i robi na dywan!zniechecam sie juz.
                            shannon

                            Skomentuj


                              #44
                              dodam tez ze tez pozwalam jej chodzic ze soba do toalety.
                              shannon

                              Skomentuj


                                #45
                                Moja córcia zaczeła dość późno tzn początkowo ok 1,5 roku dla samej zabawy siadala mimo że nic niezrobiła potem przestała. Jak skończyła 2 lataka to zaczeła naśladować starszą kuzynke i tak się nauczyła. Jednak na tą grupszą sprawę potrzebowała znacznie więcej czasu. Z nocnym siusianie też już nie ma problemów. Zaczeło się od tego że zapomniałam kupić pieluszki i musiałyśmy jakoś przetrwać noc więc zrobiła siusiu przed snem potem w środku nocy i do rana już wytrzymała. Teraz robimy tak codziennie.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X