Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lotnisko i lot samolotem - co warto wiedzieć.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #46
    zerknij na priv
    FROCH

    Skomentuj

    •    
         

      #47
      hej
      ja już kilka razy podróżowałam samolotem z dziećmi i czy to w Polsce czy w Anglii czy też w Turcji,nigdy nie miałam problemów z wniesieniem na pokład jedzonka i picia dla dziecka.Do rzeczy(słoiczków)oryginalnie zamkniętych nikt się nigdy nie czepiał ,a napoje w butelkach zdarzyło się że piłam(łyczek)tak żeby byli pewni że to nie bomba w płynie chlebek lub owoc,kilka słodyczy też przechodziło bez problemu.
      jeśli mogę coś doradzić to lepiej podróżuje się w pierwszej połowie samolotu-nie słychać tak silników i przeciążenia są mniej odczuwalne.moje dzieci na szczęście super zawsze podróżowały-Adaś leciał pierwszy raz jak miał 7mies. i teraz jak miał 13 mies.,za każdym razem bił brawo przy starciea i potem było ok,albo spał albo łaził sobie po samolocie albo po nas
      często jak dziecko jest male i niespokojne to obsługa (jeśli są wolne miejsca)proponuje żeby się przesiąść i może się zdarzyć że całe trzy miejsca będziesz miała dla siebie i dziecka.wtedy spokojnie może się położyć.
      miłego lotu życzę
      Dawid 06.03.1995
      Julia 18.05.2004
      Adaś 30.06.2008



      http://s2.pierwszezabki.pl/011/011088993.png?7877

      Skomentuj


        #48
        Odp: Lotnisko i lot samolotem - co warto wiedzieć.

        dziewczyny ja mam pytanie
        Lecimy teraz we czwartek liniami rynair i normalnie zgłupiałam
        zawsze miałam torbę podręczną i bagaż 1 główny(czyli do 15kg)
        I zamówiłam sobie drugi i teraz nie wiem jak to jest,bo brat mi mówi,że w ryanair jak mam dwa bagaże to one mają być o łącznej kwocie do 15kg(czyli 7,5 na jedną torbę) a na stronie pisze :

        KAŻDY PASAŻER MA PRAWO DO ODPRAWY MAKSYMALNIE 2 SZTUK BAGAŻU REJESTROWANEGO (KAŻDA TORBA MUSI WAŻYĆ 15 KG). OPŁATA ZA BAGAŻ REJESTROWANY JEST NALICZANA ZA SZTUKĘ/ZA LOT W JEDNĄ STRONĘ WEDŁUG OKREŚLONYCH STAWEK. SUMOWANIE LIMITÓW BAGAŻOWYCH LUB DZIELENIE SIĘ NIMI JEST NIEDOZWOLONE, NAWET W RAMACH GRUPY PODRÓŻUJĄCEJ NA PODSTAWIE TEJ SAMEJ REZERWACJI. W PRZYPADKU ZAREZERWOWANIA DWÓCH SZTUK BAGAŻU SUMOWANIE LIMITÓW LUB DZIELENIE SIĘ NIMI JEST NIEDOZWOLONE (MAKSYMALNIE 15 KG NA TORBĘ).
        a później w dziale o bagażu pisze:

        Każdy pasażer może zgłosić do odprawy nie więcej niż 3 sztuki bagażu o łącznej wadze 15 kg z zastrzeżeniem uiszczenia obowiązujących opłat za bagaż rejestrowany. Za każdą sztukę bagażu rejestrowanego zarezerwowaną online pobierana jest obniżona opłata za bagaż rejestrowany.

        Może któraś wie z Was jak to jest na prawde??
        FROCH

        Skomentuj


          #49
          Odp: Lotnisko i lot samolotem - co warto wiedzieć.

          Miss
          Zadzwoń do informacji Ryanair. Tylko oni mogą dać Ci jasną informację. Będziesz wiedziała na pewno

          Olaf ur. 08.05.2007 o 14:31 4.255kg, 56cm

          Różności do postów
          GALERIA OLAFKA

          Skomentuj


            #50
            Odp: Lotnisko i lot samolotem - co warto wiedzieć.

            Napisane przez dotty Pokaż wiadomość
            Miss
            Zadzwoń do informacji Ryanair. Tylko oni mogą dać Ci jasną informację. Będziesz wiedziała na pewno
            no własnie minuta kosztuje 5zł jak zadzwonie na infolinie,a za nim się człowiek dodzwoni to minie ruski rok:/
            Last edited by Miss; 03-11-2009, 22:52.
            FROCH

            Skomentuj


              #51
              Odp: Lotnisko i lot samolotem - co warto wiedzieć.

              Frochu jak my lecielismy w czerwcu Ryanem to można było mieć jedną sztukę
              bagażu głónego maks 15 kg i jedna sztuke bagażu podręcznego maks 10kg.
              I bagaż podręczny to musi też być jedna torba. Jak masz torbe taka babską
              na ramię to musisz ją zmieścic do bagazu podrecznego. Czyli wszystko
              to co chcesz miec przy sobie to musi byc w jednej torbie. Czyli maks dwie
              sztuki. W Polsce tak nie ma, ale np w Liverpoolu zanim zaczelismy odprawe
              to dwóch facetów sprawdzało czy każdy ma jedna sztuke bagazu
              podrecznego, żeby potem przy odprawie nie blokować kolejki. I jedna mama
              miała swoja torebke i plecak dla dziecka, które nie miało dwóch lat. Czyli
              nie miało tez miejsca i musiała jedną torbę upchać do drugiej.


              Skomentuj


                #52
                Odp: Lotnisko i lot samolotem - co warto wiedzieć.

                Nusiaczku jak kupujesz bilet to masz w cenie biletu tylko bagaż podręczny do 10kg, jesli odprawiasz się online.a ja kupując bilet dokupilam sobie bagaż główny czyli te 15kg a po 3 dniach dokupiłam jeszcze jednen główny.i mi chodzi o czy w związku z tym moge przewieź łącznie 30kg,czy tylko 15 a co do tych podręcznych torebek,siatek itd,to wiem,że trzeba to zmieścić do bagażu podręcznego żeby nie płacić jak za dodatkowy nadbagaż..

                aha a dodam jeszcze że doczytalam na ich stronkach,że pasażer ma mozliwość wykupienia 2 bagażów do luku.
                FROCH

                Skomentuj

                •    
                     

                  #53
                  Odp: Lotnisko i lot samolotem - co warto wiedzieć.

                  Napisane przez Miss Pokaż wiadomość
                  no własnie minuta kosztuje 5zł jak zadzwonie na infolinie,a za nim się człowiek dodzwoni to minie ruski rok:/
                  Możesz zawsze wysłać maila z pytaniem. Ja latam Vizzairem i zawsze wolę się upewnić u przewoźnika, tylko czemu koszt połączenia jest taki drogi?
                  Przepisy podawane na stronie ryanair są rzeczywiście niejasno przedstawione, ale skoro zapłaciłaś za dodatkowy bagaż to czemu mieliby Ci go cofnąć?

                  Olaf ur. 08.05.2007 o 14:31 4.255kg, 56cm

                  Różności do postów
                  GALERIA OLAFKA

                  Skomentuj


                    #54
                    Odp: Lotnisko i lot samolotem - co warto wiedzieć.

                    odbylam dwa loty i nadal nie wiem jak to jest z tym drugim bagazem
                    na lotnisku koles powiedzial,ze kazdy moze wziasc dwie torby o lacznej wadze 30 kg, po czym w samolocie taki pasazer mowi,dokladnie co innego
                    dowiedzialam sie rowniez ze teraz (jesli chodzi olinie rynair) trzeba samemu sie odprawic online, i wydrukowac ta odprawe,jesli tego nie masz placisz 80 euro
                    FROCH

                    Skomentuj


                      #55
                      Odp: Lotnisko i lot samolotem - co warto wiedzieć.

                      odswiezam watek. planuje lot samolotem z moja poltoraroczna corcia. wyczytalam na stronie easyjeta o sposobie przewozenia dzieci.
                      Od 2 tygodni – do 6 miesięcy: niemowlę/poduszka podwyższająca/pas bezpieczeństwa.
                      Od 6 miesięcy do 2 lat: niemowlę/ poduszka podwyższająca lub odpowiedni fotelik samochodowy.
                      Od 2 lat do 3 lat: każdy odpowiedni fotelik samochodowy lub pas bezpieczeństwa
                      Od 3 lat wzwyż: fotelik/pas bezpieczeństwa
                      wedlug tego moja corka powinna miec fotelik. zastanawiam sie czy bez niego dadza nam pasy bezpieczenstwa. to by bylo wygodniejsze (fotelik to dodatkowy bagaz dla nas). jak myslicie jak to bedzie?
                      Julia 19 października 2008 godz. 10.05 - Nasza Kulunia Kochana :*

                      http://s2.pierwszezabki.pl/009/009132980.png?4600



                      http://perlasta.blogerki.pl/

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #56
                        Odp: Lotnisko i lot samolotem - co warto wiedzieć.

                        hey perlasta

                        ja leciałam pół roku temu właśnie tymi liniami,a moja córa miała wówczas tyle co twoja.żadnego fotelika nie musiałam mieć tylko przy wejściu na pokład prosisz o specjalny pas dla dziecka,który zakładasz do swojego pasa i dziecko przy starcie jak i przy lądowaniu musi Ci siedzieć na kolanach.
                        Te pasy dają zawsze dzieciom poniżej 2 lat.
                        FROCH

                        Skomentuj


                          #57
                          Odp: Lotnisko i lot samolotem - co warto wiedzieć.

                          perlasta a planujesz zabrać również wózek??
                          FROCH

                          Skomentuj


                            #58
                            Odp: Lotnisko i lot samolotem - co warto wiedzieć.

                            Napisane przez Miss Pokaż wiadomość
                            perlasta a planujesz zabrać również wózek??
                            nie mialam brac bo myslslam ze liczy sie jako bagaz ale wyczytalam ze dziecko mozna wozkiem dowiezc do samolotu i potem go odebrac i nie licza go jako bagazu.

                            Miss tak bylo w twoim przypadku?
                            Julia 19 października 2008 godz. 10.05 - Nasza Kulunia Kochana :*

                            http://s2.pierwszezabki.pl/009/009132980.png?4600



                            http://perlasta.blogerki.pl/

                            Skomentuj


                              #59
                              Odp: Lotnisko i lot samolotem - co warto wiedzieć.

                              perlasta ja zawsze wozek brałam ze sobą,bo jak miałam ciężką torbę podręcznego bagażu dźwigać a w drugiej ręcę 13kg dziecko to zdecydowanie wózek mi był potrzebny.
                              Za wózek nie placisz, nie wiem do końca jak to jest ale np.w raynair musi to być wózek "w pełni składany" czyli coś ala parasolka,bo wrzucasz go na taśmę kiedy idziesz pod rengent przy odprawie bagażu podręcznego więc musisz się dowiedzieć jak to jest w przypadku wózków spacerowych,albo wielofunkcyjnych...wiesz ja nie wiem jaki Ty masz wózek stąd tak pisze...
                              Kiedy będziesz odprawiać bagaż główny to kobitka sama powinna CIę zapytać,czy wózek chcesz mieć w drodze do samolotu,czy teraz go ma wrzucić na taśmę wraz z bagażem głownym...Ja zawsze brałam wózek ze sobą,bo szybciej i łatwiej mi było się przemieszczać.złożony wózek zostawiasz tuż przy schodach do samolotu.kiedy wylądujecie to czasem wózki już czekają przy schodach,ale najczęściej to wózki znajdują się na taśmach tam gdzie czekasz ta swój bagaż głowny..
                              FROCH

                              Skomentuj


                                #60
                                Odp: Lotnisko i lot samolotem - co warto wiedzieć.

                                Miss dzieki za informacje. mam wozek coneco flash. nie sklada sie jak parasolka ale po zlozeniu zajmuje malo miejsca i jest lekki. i rzeczywiscie wygodniej jest go wziac bo potem trzymac dziecko i dwie torby to klopot. dzieki

                                a jak to jest z tymi plynami dla dzieci. w regulaminie przewoznika jest ze mozna miec 100 ml plynu. a przeciez dla dziecka to malo. jak wezme cala butle 20 to sie doczepia?
                                Julia 19 października 2008 godz. 10.05 - Nasza Kulunia Kochana :*

                                http://s2.pierwszezabki.pl/009/009132980.png?4600



                                http://perlasta.blogerki.pl/

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X