Wróć   Forum Mamotoja.pl > Twoje dziecko > Wychowanie i nauka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Wychowanie i nauka Wasze metody i porady wychowawcze

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 17-06-2019, 16:44
antoni21 antoni21 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
antoni21.polki.pl

Domyślnie Odp: Nauka jezyka obcego. Kiedy?

Moim zdaniem warto się za to zabrać jak najszybciej. W końcu jeśli zaczniecie edukację w młodości, to o wiele prościej będzie Wam opanować dany język. Na szczęście teraz są takie kursy jak https://www.archibald.pl/firmy/kursy...owe/angielski/ na których każdy jest w stanie opanować język obcy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 22-07-2019, 14:35
freshavodaco freshavodaco jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
freshavodaco.polki.pl

moja jeszcze nie, ale pewnie jak skończy te 10 miesięcy to będę szła w tym kierunku
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 22-07-2019, 15:58
agnieszk1_87 agnieszk1_87 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
agnieszk1_87.polki.pl

Mój maluch już od pójścia do przedszkola http://przedszkolealbercik.com.pl/ w Łodzi uczy się tam angielskiego, jest na wysokim poziomie więc wiem że wiele się nauczy. A co do samego przedszkola to polecam jak jesteście z okolicy, to jedno z najlepszych z dobrymi nauczycielkami i nie wysokim czesnym.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 01-08-2019, 09:48
zaradnamaa zaradnamaa jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
zaradnamaa.polki.pl

Jeśli o mnie chodzi , to moim zdaniem nauka powinna być rozpoczęta możliwie jak najszybciej . tak naprawdę z tym tematem nie powinno się czekać . Zwłaszcza , że słyszałam , że małe pociechy mają jakieś takie umiejętności , że bardziej chłoną wszystkie kwestie związane z językami . Kiedyś byłam u znajomej w Krakowie . W mpk-u jakaś opiekunka nawija do małego dziecka cały czas po angielsku . podobno to też pomaga , bo dziecko oswaja się z tym językiem . Teraz jest dużo tych wszystkich szkół , można zdecydować się na lekcje indywidualne , grupowe , jak dziecko podrośnie . Ceny nie są wysokie , a to zawsze jakaś inwestycja w przyszłość pociechy
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 05-08-2019, 09:44
wosk_asia wosk_asia jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
wosk_asia.polki.pl

Szkoły językowe takie jak https://www.progres.edu.pl/ organizują kursy dla dzieci już od 7 roku życia. Co więcej w coraz większej ilości przedszkoli ucząc języka(przeważnie angielskiego). Ponadto im nieco mniejsze tym chęć poznawania świata i nauki większa, zatem warto Maluszki zarażać pasją do języka znacznie wcześniej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 01-09-2019, 15:05
hermenegilda25 hermenegilda25 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
hermenegilda25.polki.pl

Niestety o moją edukację w dzieciństwie nikt nie zadbał, w sensie oczywiście dodatkowych lekcji języka angielskiego, a te co miałam w szkole nie wykorzystałam zbyt dobrze. Teraz na szczęście mogę korzystać do woli ze szkoleń językowych dla firm w Poznaniu https://eklektika.pl/ . Znakomicie prowadzą zajęcia, z przyjemnością się na nie uczęszcza. Jestem bardzo zadowolona.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 03-09-2019, 16:18
mamatokobieta mamatokobieta jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
mamatokobieta.polki.pl

Cytat:
Napisał zaradnamaa Zobacz post
Jeśli o mnie chodzi , to moim zdaniem nauka powinna być rozpoczęta możliwie jak najszybciej . tak naprawdę z tym tematem nie powinno się czekać . Zwłaszcza , że słyszałam , że małe pociechy mają jakieś takie umiejętności , że bardziej chłoną wszystkie kwestie związane z językami . Kiedyś byłam u znajomej w Krakowie . W mpk-u jakaś opiekunka nawija do małego dziecka cały czas po angielsku . podobno to też pomaga , bo dziecko oswaja się z tym językiem . Teraz jest dużo tych wszystkich szkół , można zdecydować się na lekcje indywidualne , grupowe , jak dziecko podrośnie . Ceny nie są wysokie , a to zawsze jakaś inwestycja w przyszłość pociechy
W pełni się z Tobą zgadzam. Najlepiej zaczynać jak najwcześniej. Im wcześniej tym lepiej. Ja do swojego dziecka od zawsze mówiłam w dwóch językach. Dzisiaj nie ma żadnych problemów z językiem angielskim ani automatycznym przestawieniem się na język polski, bo dziadkowie tylko po polsku mówią i w innej opcji by nie rozumieli małego. Jeśli istnieje możliwość posłania malucha do żłobka, w którym mówi się po angielsku to bez wahania wysłać tam małego i niech chłonie wiedzę 🙂
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 20-09-2019, 11:33
bluesky6 bluesky6 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
bluesky6.polki.pl

Miasto: Warszawa

A co z nauką języka ojczystego? Coraz więcej osób ma problem z poprawnym wysławieniem się czy pisaniem. Dlatego też warto kształcić młodych w tym temacie. Proponuję skorzystać z fajnej aplikacji https://dyktanda.online która może w sposób lekki i przyjemny pozwolić na naukę zasad odpowiedniego stosowania niektórych słów w języku polskim.
Nieprzeczytane 26-09-2019, 09:48
bobik2323 bobik2323 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
bobik2323.polki.pl

Moim zdaniem im szybciej dziecko zacznie się uczyć języka obcego, tym lepiej Są szkoły, takie jak na przykład https://www.profi-lingua.pl/, które organizują profesjonalne kursy językowe również dla najmłodszych Polecam
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 10-10-2019, 09:28
zwycczzaj zwycczzaj jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
zwycczzaj.polki.pl

Do nauki ang próbowałam już kursów, fishek i innych dziwnych metod, jednak normalne uczestnictwo w zajęciach z grupą jest najlepsze i nie ma co gadać. Chodzę od roku jakoś na lekcje angielski Wieliszew i jest super - polecam każdemu!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania