Wróć   Forum Mamotoja.pl > Twoje dziecko > Wychowanie i nauka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Wychowanie i nauka Wasze metody i porady wychowawcze

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 17-03-2015, 15:56
smerfetkaaa8 smerfetkaaa8 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
smerfetkaaa8.polki.pl

Domyślnie Odp: Dziecko z ADHD

Z moich doświadczeń wynika, że rodzice często popadają ze skrajności w skrajność - albo nie widzą problemu, albo na siłę próbuję "włożyć" swoje dziecko w ramy ADHD. Ale tak de facto, dopóki naszego dziecka nie zdiagnozuje specjalista to nie wiemy nic na pewno. Mój siostrzeniec jest teraz w trakcie leczenie zaburzeń zachowania, więc się interesuję tą tematyką. Przede wszystkim nikt z rodziny (nawet ja) nie widzieliśmy w jego zachowaniu nic złego (nie był niegrzeczny, tylko bardzo "żywy"). Dopiero przedszkolanka poradziła rodzicom Tomka udać nam się do poradni, a stamtąd zostali skierowani na test Moxo, który służy właśnie do diagnozowania ADHD. Więc moim zdaniem, jeśli tylko mamy wątpliwości, to warto zbadać nasze dziecko bądź też zalecić to bliskim w naszym otoczeniu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 17-03-2015, 16:15
perpetua88 perpetua88 jest offline
Moderator

Zobacz mój nowy profil
perpetua88.polki.pl

Zdjęcia: 11

W miarę wczesna diagnoza jest bardzo ważna. Dziecko postrzegany przez otoczenie, jako "niegrzeczne", "niewychowane", jest etykietowane, a to wpływa na psychikę dziecka, na postrzeganie siebie samego, swojego własnego ja, które dopiero się kształtuje. Zaś maluch już diagnozowany, z ADHD, jest odpowiednio stymulowany, nauczyciel,tudzież przedszkolanka, wie jak odpowiednio pracować z takim uczniem/podopiecznym.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 17-03-2015, 17:45
smerfetkaaa8 smerfetkaaa8 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
smerfetkaaa8.polki.pl

Też mi się tak wydaję. Chociaż trzeba pamiętać, że dziecko z ADHD to nie zawsze "niegrzeczne" dziecko. Tylko po prostu bardziej energiczne niż inne dzieciaki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 17-03-2015, 18:49
perpetua88 perpetua88 jest offline
Moderator

Zobacz mój nowy profil
perpetua88.polki.pl

Zdjęcia: 11

Właśnie o takie rozgraniczenie mi też chodzi. "Niegrzeczne" dziecko, a dziecko z ADHD to trzeba rozgraniczyć. Pomijam fakt z resztą, że nie należy mówić o "niegrzecznych" dzieciach- dla każdego z nas co innego znaczy bycie tzw: "niegrzecznym". To my dorośli etykietujemy dzieci, nadajemy znaczenia słownego dla konkretnych zachowań. Najważniejsze, to umieć "obchodzić" się z maluchem, umieć się z nim porozumieć, "dotrzeć" do niego. Np. dziecko "żywe"- dużo aktywności, maluch z dekoncentracją- powtarzanie, krótkimi zdaniami zadań podzielonych na etapy. Dużo od nas rodziców zależy jak podejdziemy do tematu. Z każdym dzieckiem da się znaleźć płaszczyznę porozumienia, tylko trzeba dostosować się do jego potrzeb.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 17-03-2015, 18:50
pradip pradip jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
pradip.polki.pl

Zdjęcia: 36

Macie racje dziewczyny ale denerwuje mnie jak rodzić przypina do swojego dziecka etykietkę "nadpobudliwy" i ma gotowe wytłumaczenie dlaczego dziecko jest "niegrzeczne".
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 07-10-2015, 19:56
kasian1985 kasian1985 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
kasian1985.polki.pl

Moje dziecko tez niestety ma adhd... długo nie chciało mi się w to wierzyc,ale niestety nie da się unikac czegos co jest oczywiste... teraz staramy się jakos to ogarnąć i chodzimy na terapie do http://www.wamka.pl/adhd i jest maly postep... oby było coraz lepiej
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 07-01-2016, 14:35
braap braap jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
braap.polki.pl

Dziecko mojej koleżanki ma ADHD. Ma ogromne problemy w gimnazjum, nauczyciele nie mają dla niego żadnej taryfy ulgowej. Dziecko jest leczone farmakologicznie i jest pod stałą opieką lekarza, ale to nie do końca pomaga, bo nie radzi sobie ze swoją nadpobudliwością, a także odrzuceniem przez grupę rówieśniczą. Pomyślałam, że najwyższy czas znaleźć dobrą psychoterapie dla młodzieży, która mu pomoże poradzić sobie z odrzuceniem przez rówieśników, a także ze swoją chorobą. Rozważam tą ofertę http://www.osrodekintra.pl/menu-1/po...rapia-coaching . Niestety nie wiem jak przekonać koleżankę do tego, że jej dziecko potrzebuje terapii. Macie może jakiś pomysł? Są dla mnie jak rodzina, znamy się od wielu lat i nie mogę patrzeć na to jak to dziecko cierpi.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 01-05-2016, 14:03
czekladka24 czekladka24 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
czekladka24.polki.pl

Miasto: Janów Lubelski
Zdjęcia: 54

teraz duzo jest dzieci nadpobudliwych i ruchliwych dlatego nie tzreba od razu mówić o ADHD, ta kwiestie należy dobrze sprawdzić.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 01-05-2016, 23:50
mikaa997 mikaa997 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mikaa997.polki.pl

Miasto: okolice Wrocławia
Zdjęcia: 70

Moim zdaniem często spotyka się dwie skrajności,... albo lekarze bagatelizują problem i mówią że dziecko wyrośnie albo od razu diagnozują ADHD, grunt to trafić na dobrego lekarza.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 09-05-2016, 11:31
maggiczna_ maggiczna_ jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
maggiczna_.polki.pl

Może dziecko jest po prostu bardzo żywiołowe? Ale to fakt, że może lepiej skonsultować się ze specjalistą. Lepiej wcześnie wiedzieć, czy rzeczywiście dziecko ma ADHD, żeby rozpocząć odpowiednie leczenie, niż bagatelizować i czekać, aż z tego "wyrośnie". W Warszawie mogę polecić klinikę PsychoMedica http://psychomedic.pl/psychiatra-dzi...iezy-warszawa/ , zajmują się też właśnie ADHD u dzieci.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania