Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wasze dolegliwości ciążowe

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Wasze dolegliwości ciążowe

    O tak, hemoroidy to okropna sprawa, też miałam w ciąży. Urodziłam córeczkę 4130g więc w czasie porodu zrobiły się jeszcze większe i strasznie bolały, gorzej niż krocze, mimo nacięcia i urodzenia tak dużego dziecka ale po ok.2 tygodniach dzięki czopkom Hemorol zeszły no i wymioty na początku ciąży też były okropne, ale przeszły mi jakoś koło 13tc.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Wasze dolegliwości ciążowe

      Zawsze podziwiałam kobiety, które mówiły, że lubią być w ciąży. Mimo, że o upragnione dziecko staraliśmy się cztery lata ciąża nie była fajnym okresem. Choć serce przepełniała radość to ciało cierpiało. W pierwszym trymestrze mdłości, ogromny paraliżujący ból głowy i senność nie dawały mi spokoju. Gdy przeszły około 13 tygodnia byłam pewna, że dalej będzie już spokojnie, ale gdzież tam. Śledziłam kalendarz ciąży (http://****************/ciaza-i-porod...en-po-tygodniu) i zmagałam się ze wszystkimi opisanymi tam objawami. Puchłam, miałam bóle krzyżowe, wstręt do jedzenia, drażliwość na zapachy, ciążową cukrzycę i anemię, a pod koniec dopadły mnie hemoroidy. Używałam tych czopków, o których pisze Anulka i było nieco lepiej. Nie lubię być w ciąży, ale tuląc maleństwo szybko zapomina się o tym wszystkim.

      Skomentuj


        #18
        Odp: Wasze dolegliwości ciążowe

        W pierwszym trymestrze miałam mdłości i wymioty. Najgorzej było w samochodzie, musiałam jeździć z reklamówką na kolanach i zazwyczaj w trakcie jazdy ją napełniałam oczywiście jeździłam jako pasażer ;p

        Skomentuj


          #19
          Odp: Wasze dolegliwości ciążowe

          Napisane przez mikaa997 Pokaż wiadomość
          W pierwszym trymestrze miałam mdłości i wymioty. Najgorzej było w samochodzie, musiałam jeździć z reklamówką na kolanach i zazwyczaj w trakcie jazdy ją napełniałam oczywiście jeździłam jako pasażer ;p
          to ja mialam tylko mdlosci i to rano los byl laskawy dla mnie pod tym wzgledem na szczescie ale mi dokuczala dosc dlugo i utrudniala chodzenie rwa kulszowa

          Skomentuj


            #20
            Odp: Wasze dolegliwości ciążowe

            Na początku ciąży, z samego rana miałam delikatne mdłości, ale to tak do godziny 8 (chodziłam do pracy na 6).A przez pierwszy trymestr najgorsze było uczucie ciągłego zmęczenia , mogłabym spac i spac. Ale trzy miesiące mineły i energia wróciła czuje się super , ale teraz konczy się drugi trymestr, zacznie trzeci i już mam problemy z spaniem, musze uważac na to co jem bo zgaga, skurcze nocne nóg, męczę się podczas chodzenia po schodach . Ale podsumowując- jak na razie w ciąży czuję się super

            Skomentuj


              #21
              Odp: Wasze dolegliwości ciążowe

              a u mnie to cały czas coś, w sumie prawie od początku zgaga, czasami mdłości i zaparcia no i to ciągłe zmęczenie. W sumie to już się trochę przyzwyczaiłam ale to i tak męczące jest

              Skomentuj


                #22
                Odp: Wasze dolegliwości ciążowe

                Początek ciąży był wspaniały bez nudności i wymiotów, później zaczęły mi puchnąć nogi, dochodziły nowe żylaki, a teraz gigantyczna zgaga i bezsenność. Ale jeszcze tylko 8 tyg. i wszystko minie a mój synek będzie z nami

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Wasze dolegliwości ciążowe

                  no w ostatnich tygodniach to pewnie nieźle ciało puchnie, nawet sobie nie wyobrażam jak będę się poruszać, bańka wstańka

                  Teresa a co brałaś na mdłości ? bo ja już próbowałam wiele rzeczy tylko herbatki Dobre Trawienie mi pomagają i świeże powietrze

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Wasze dolegliwości ciążowe

                    Ja bardziej napuchłam po porodzie niż przed, obawiałam się wyjścia, gdyż z ledwością włożyłam swoje buty ;/ już nawet przeszło mi przez myśl aby w kapciach wracać, dodam ze był grudzień

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Wasze dolegliwości ciążowe

                      Kurcze z małą miałam problem pod koniec tzn 3 tygdnie przed porodem . Nogi zaczęły puchnać - w sumie może bym stwierdziła, że to normalne ale chodzić nie mogłam i dziwnie mnie żyły bolały, jak się okzałao miałam zakrzepice ... Rozrzedzali mi krew przez 3 dni a potem cesarskie ciecie i Gocha 2 tygodnie przed terminem już była

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Wasze dolegliwości ciążowe

                        a wcześniej przed ciążą miałaś problemy z krwią, czy wyszło to w trakcie ciąży?
                        ciekawe czym to jest spowodowane i jak tego można uniknąć

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Wasze dolegliwości ciążowe

                          Napisane przez teresa211186 Pokaż wiadomość
                          Początek ciąży był wspaniały bez nudności i wymiotów, później zaczęły mi puchnąć nogi, dochodziły nowe żylaki, a teraz gigantyczna zgaga i bezsenność. Ale jeszcze tylko 8 tyg. i wszystko minie a mój synek będzie z nami
                          teresa u mnie ciażowe koleżanki na zgagę bardzo sobie chwalą jedzenie migdałów. A co do dolegliwości innych to podzielam - bezsenność, trudność w zasypianiu, ciągłe latanie do wc, na szczęscie jeszcze nie puchne ale pije ciągle bardzo dużo wody, soli unikam jak mogę.

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Wasze dolegliwości ciążowe

                            mnie męczyły nudnosci starszne i dlugo, zgaga mnie nigdy nie dopadla - ale puchlam w pierwszej i drugiej ciazy - w pierwsze ciazy chodzilam cale lato i w drugiej tez - po urodzeniu jak opuchlizna zeszła to mialam straszne problemy przez te puchniecie z paznokciami u stóp bo jak by to powiedziec inaczej obcinalam pazurki z ciazy i po porodzie zrastały mi paznokcie,

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Wasze dolegliwości ciążowe

                              Oj, moja ciąża dała mi strasznie w kość do II trymestru. Płakałam strasznie z bezsilności. Schudłam do 47 kilogramów, nic nie jadłam tylko wymiotowałam i spałam, wymiotowałam i spałam...bardzo źle się czułam. Było mi przykro jak mi koleżanki opowiadały, że ich ciąże były takie wspaniałe, takie cudowne, że ciąża to nie choroba a ja w tym momencie całowałam kibelek... na szczęście przeszło, no ale od 24 tygodnia ciąży dopadło mnie rozwolnienie, potem zatwardzenie, rwa kulszowa, która była tak strasznie bolesna, że jak mąż był, to mnie nosił a jak był w pracy chodziłam jak pies, na czworaka teraz ta grypa, krew z nosa, osłabienie, niemoc...nie mogę oddychać, bezsenność mnie dopadła...nie jest fajnie

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Wasze dolegliwości ciążowe

                                Kurcze to masz atrakcję :/ Cała ciąża pod górkę :/ A lekarz co na to jak mu mówisz ? A badania krwi masz dobre ? Jak poziom żelaza ? postasu ? Jak krwinki ? Wszystko jest w porządku ?

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X