Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

torbiel

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    torbiel

    Witam,
    U mnie znów problemy..za Waszą namową zmieniłam ginekologa. Wreszcie po raz pierwszy od czasów ciąży -6lat miałam wykonane usg. Okazało się że jest torbiel. Musiała się pojawić w tym cyklu i zablokować okres-spoziony o 2,5tyg już.. Torbiel ma 4,5cm i płyn w środku.. Dwóch ginekologów twierdzi że to przetrwały pęcherzyk i w środku jest płyn. Jeden z nich natomiast zlecił badanie ca 125-markery..jestem załamana, przerażona i modle się o zdrowie..jeden ginekolog zlecił ino luteine,drugi ten od vadania na markery dał Augmentin antybiotyk i czopki Distreptaza. antybiotyk mam na 7dni,czopki mam na 3dni.Luteine biorę do soboty by było 10dni brania..panicznie boje się operacji.. Boje się raka..Jestem zaplakana i przerażona.. Skutecznie mi.się odechciało już drugiego dziecka..chce żyć dla mojej córeczki, a mam różne myśli.. Czy ta torbiel może być wynikiem prawdopodobnego wczesnego poronienia na początku lutego czy np.odstawieniem po 6latach tab antykoncepcyjnych? Cera oszalała, strasznie się zniszczyła.. Błagam o jakąkolwiek pomoc..
  •    
       

    #2
    Odp: torbiel

    laskotka myślę że na wyrost panikujesz, torbiel nie musi od razu oznaczać raka, przypuszczam że lekarz od razu dmucha na zimne i chce taką opcję wykluczyć, przecież dwóch innych lekarzy takich podejrzeń nie mają, faktycznie może organizm szaleje po odstawieniu tabletek, z drugiej jednak strony rozumiem Twoje obawy jakbym dostała takie skierowanie też bym się martwiła, życzę Ci żeby wszystko się dobrze ułożyło!!

    Skomentuj


      #3
      Odp: torbiel

      ja niestety nie pomoge bo nie jestem w temacie - trzymaj sie i pamietaj ze my tu wszystkie trzymamy za Ciebie mocno kciuki o to by bylo wszystko dobrze - jestesmy z Tobą

      Skomentuj


        #4
        Odp: torbiel

        Laskowska torbiel faktycznie jest spora ale jesteś juz pod opieką lekarza, dostałaś leki wiec pozostaje tylko czekać aż zaczną działać. A jeśli mogę to zapytam dlaczego chodzisz do tylu lekarzy?

        Skomentuj


          #5
          Odp: torbiel

          Moja kuzynka po poronieniu miała torbiel- powstał w wyniku gwałtownych zmian hormonalnych po poronieniu z tego co pamiętam. Szczegółów nie znam, ale wiem, że na pewno nie każdy torbiel to od razu rak- rzadko tak jest. Kuzynka miała usuwany torbiel laparoskopowo. I obecnie dobrze się miewa! Trzymam kciuki, by wszystko dobrze przebiegło! Trzymaj się! Myślę, że wszystko będzie dobrze, taj jak u mojej kuzynki

          Skomentuj


            #6
            Odp: torbiel

            Torbiele często też się pojawiają po ciąży w trakcie karmienia piersią przez wariujace hormony wiec zarówno poronienie jak i tabletki antykoncepcyjne tez może potęgowac ich powstawanie.

            Skomentuj


              #7
              Odp: torbiel

              Pradip - byłam u dwóch bo chciałam sprawdzić co powiedzą na tą torbie, Tymbardziej że zmieniam ginekologa i jeszcze do.żadnego nie mam 100% zaufania..
              Dzięki kobitki!

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: torbiel

                Napisane przez laskotka Pokaż wiadomość
                Pradip - byłam u dwóch bo chciałam sprawdzić co powiedzą na tą torbie, Tymbardziej że zmieniam ginekologa i jeszcze do.żadnego nie mam 100% zaufania..
                Dzięki kobitki!
                A to bardzo dobrze, że byłaś potwierdzić diagnozę u kogoś innego. Też zawsze chcę usłyszeć też zdanie innej osoby ale nie raz wkopałam się że każdy mówił co innego i nie wiedziałam kogo słuchać...

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: torbiel

                  laskotka u mnie w 2012 roku lekarz przy kontrolnej wizycie stwierdził torbiel znacznie wiekszą - 8 cm! Mimo to nie wysłał mnie od razu na operację tylko zaczęliśmy walczyć hormonami z nią. Też miałam robione markery i czekając na wyniki umierałam każdego dnia. Ale miało to swoją dobrą stronę, bo wiele rzeczy sobie pod wpływem tego poukładam, pogodziłam się z kilkoma osobami itp itd. Markery wyszły prawidłowe Ja próbowałam walczyć z torbielą mając nadzieję ze zniknie, ale w lutym 2013 zostałam wysłana na operację usunięcia. Wtedy torbiel miała 9,5 cm już. Torbiel na usg wygladala na surowiczą a okazała się dermoidalną więc nie było szans żeby znikła... Razem z torbilą trzeba było usunąć jajnik. LEkarze mówili, że będę miała problemy z zajściem w ciążę i powinnam się spieszyć. Ja się nie spieszyłam. Chłopak mi się oświadczył dwa miesiące po operacji. W sierpniu 2014 wzięliśmy ślub i z podróży poślubnej wróciłam w ciąży Bez żadnego problemu i bez komplikacji w czasie ciąży.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: torbiel

                    tez miałam torbiele, pomógł mi je wyleczyć ginekolog lek. Krzysztof Herman z Centrum Medycznego Babka Medica mieszczącego się w Warszawie, to świetny lekarz, który ma duże doświadczenie, umiejętnie dobiera sposoby leczenia (pomógł nie tylko mnie ale i moim koleżankom) – jeśli macie torbiele lub inne schorzenia, czy po prostu chcecie być pod opieką dobrego ginekologa to możecie mu zaufać

                    Skomentuj

                           
                    Working...
                    X