Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

jak oduczyc obgryzania paznokci?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    jak oduczyc obgryzania paznokci?

    W wakacje bylismy na tydzien czasu u rodziny, dziewczynki bawily sie caly czas z siostra cioteczna ktor obgryzala paznokcie, przez ten tydzien caly czas ja nasladowaly i teraz nei potrafie oduczyc ich obgryznia, ja kto zrobic?
  •    
       

    #2
    Odp: jak oduczyc obgryzania paznokci?

    Są lakiery do malowania paznokci dla obgryzających, maja gorzki smak, moja też próbowała ale jak widze ze juz ma za co złapać to odrazu obcinam.


    Skomentuj


      #3
      Odp: jak oduczyc obgryzania paznokci?

      tak?? w drogerii dostane??

      Skomentuj


        #4
        Odp: jak oduczyc obgryzania paznokci?

        Napewno ale jeszcze pytaj w aptece moze jest coś innego.


        Skomentuj


          #5
          Odp: jak oduczyc obgryzania paznokci?

          Tak jest odopowiedni lakier na obgryzanie paznokci. Mysle ze do kupienia tylko i wylacznie w aptece.

          Skomentuj


            #6
            Odp: jak oduczyc obgryzania paznokci?

            Z obgryzaniem paznokci zetknął się każdy człowiek.
            Poprzez takie zachowanie maluch zazwyczaj odreagowuje to co się dzieje dookoła niego. Nie wie jak radzić sobie z emocjami i uczuciami, toteż rozładowuje je poprzez obgryzanie paznokci. Innymi przyczynami mogą być nuda i chęć zwrócenia na siebie uwagi, bo jak domownik ciągle powtarza „nie obgryzaj” to jest to moment kiedy całą uwagę skupia na dziecku.
            Inną ważną przyczyną obgryzania paznokci, o której często zapominamy to pasożyty w organizmie dziecka. Za obgryzanie paznokci odpowiedzialne są owsiki Dzieci na inwazję pasożytów są narażone wszędzie. Tym bardziej gdy lubią wszystko wkładać do buzi, a wiadomo, że nie da się wszystkiego umyć i wiele przedmiotów jest skupiskiem bakterii. Warto zrobić testy na obecność pasożytów, należy pamiętać, że testy nie zawsze je wykażą, tym bardziej jeżeli nie trafimy w ich odpowiedni okres rozwojowy.
            Warto wiec poszukać przyczyn zaistniałej sytuacji.
            Jak możemy wesprzeć dziecko?
            Na pewno nie wolno nam na nie krzyczeć. Porozmawiaj z dzieckiem w jaki sposób radzić sobie z emocjami np. że lepiej jest tupnąć nogą, wziąć głęboki oddech, że jeżeli czegoś się boi może przyjść i powiedzieć. Dajmy dziecku alternatywę na wyrażanie własnych odczuć, emocji. Bądźmy dla niego partnerami i wsparciem.
            Jeżeli dziecko nie obgryza paznokci do skóry, to przycinajmy je wystarczająco krótko, aby nie miało co obgryzać. Dobrym zastosowaniem są preparaty typu „gorzki paluszek” – ich gorzki smak może zniechęcić dziecko, ale zdarzają się przypadki, że dziecko uodparnia się na niedobry smak lub sprytnie zmywa/ściera specyfik z paznokci. Jeżeli dziecko ma potrzebę gryzienia dajmy mu coś do zjedzenia np. marchewkę lub jakiś owoc, unikajmy zapychania dziecka słodyczami.
            Odwróćmy uwagę od wkładania palców do buzi poprzez zajecie dziecka np. zabawę lub zajmijmy dziecko domowymi obowiązkami ( w zależności od wieku).
            W przypadku wykrycia pasożytów niezbędna jest wizyta u lekarza.

            Skomentuj


              #7
              Odp: jak oduczyc obgryzania paznokci?

              U nas ten lakier nie pomógł nic. Konsekwentne pilnowanie daje rezultaty, ale i tak się czasem zapomina i obgryza

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: jak oduczyc obgryzania paznokci?

                Hmm z tym obgryzaniem paznokci to jest duży problem. Ile starszych osób ma trudności, żeby się tego oduczyć, a co dopiero ktoś starszy.
                Słyszałam o tych lakierach, może warto spróbować...

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: jak oduczyc obgryzania paznokci?

                  Ja oduczyłam się bardzo prosto - zaczęłam sobie robić hybrydy. Wiecie, 80 zł za zabieg, wąż w kieszeni zasyczał i skończyło się obgryzanie. Teraz planuję kupić taki zestaw, aby trochę na kosmetyczce przyoszczędzić, ale do przykrego nawyku nie wrócić.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: jak oduczyc obgryzania paznokci?

                    ja na szczęście nie mam takiego problemu , ale moja znajoma opowiadała mi kiedyś , że posmarowała dzieciom te paznokcie jakąś śmierdzącą substancją ponoć dzieci sobie zakodowały, żeby nie obgryzać paznokci i od tego czasu nie ma z tym już żadnego kłopotu

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: jak oduczyc obgryzania paznokci?

                      znam ten problem ale u niektórych dzieci to nie pomoże;/ dalej będą obgryzać ;/trzeba tłumaczyć
                      Ten pomysł był na tyle szalony, że wydawał się całkiem sensowny.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: jak oduczyc obgryzania paznokci?

                        Wszelkiej maści preparaty są moim zdaniem mało skuteczne, dziecko przecież nie obgryza paznokci dla przyjemności. Właściwie to już nawet bez tych gorzkich preparatów obgryzanie paznokci jest raczej nieprzyjemne.

                        Szybko przeradza się w nawyk, dziecko obgryza kawałek, potem drażni go pozostała cześć paznokcia i ją też musi obgryźć. To samo tyczy się skórek. Obgryziona zostaje część, która rogowacieje i zachęca do ponownego obgryzienia.

                        Warto spróbować pielęgnacji dłoni. Obcinamy i piłujemy paznokcie tak, żeby nie było co obgryzać (oczywiście bez przesady, wiadomo, że zbytnie obcięcie lub spiłowanie jest bolesne i dziecko zaczęłoby się wzbraniać przed kolejnym zabiegiem). W przypadku skórek można zmiękczyć je mocząc dłonie w szarym mydle lub kremować. Wiele dzieci uznaje takie moczenie za fajną zabawę.

                        Podsumowując, krótkie paznokcie i miękkie skórki fizycznie ograniczają możliwość obgryzania.

                        Skomentuj

                               
                        Working...
                        X