Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Karmienie i cc dwa problemy

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Karmienie i cc dwa problemy

    Witam! Dziewczyny błagam o pomoc! Mam dwa problemy...jestem Mamą od 3 tyg. Urodziłam Małego przez cc. Z pokarmem w sumie nie było problemu bo pojawił się już przed porodem, podczas porodu miałam już poplamione ubranie od mleka. Małego przystawili mi godzine po cc i wszystko wydawało się świetnie. Jednak w szpitalu Mały nie tył i stwierdzono że jednak mam za mało, zaczęłam odciągać laktatorem żeby pobudzić laktacje. W nocy wszytko wydaje się ok, śpi 3h je 1-2h i tak trzy razy. Musze jednak podawać dwie piersi. Problem zaczyna się w dzień. Około 12 zciągam pokarm, Mały budzi sie około 14-15. I zaczyna się wiszenie przy cycku, je 15min i śpi 15min i tak w kołko do 20! Tak walczymy 4-5h, około 20 zasypia i śpi do 23. Pokarm mam szanse zciagnac tylko ten jeden raz. I nie wiem czy tu jest problem...może nie powinnam tego robić bo później mam za malo? W takim razie jak zrobić żebym mogła zacząć karmić z jednej piersi albo odciągnąć pokarm na wypadek jak mnie nie będzie? Teraz Mały przybiera i wszytko jest w normie, ale sama widze że on jest umęczony tym czuwaniem po południu. Będe wdzięczna za każdą rade!!!
  •    
       

    #2
    Odp: Karmienie i cc dwa problemy

    ja jak Mała była na piersi też miałam problem by ściągnąć większą ilość pokarmu - na tzn. czarną godzinę, jeśli teoretycznie między karmieniami synka ściągasz pokarm to sygnał dla organizmu zeby zwiększyć produkcję, u mnie córcia też miała tak ze w godzinach porannych lubiła wisieć na piersi non stop, to dopiero początki laktacji więc myslę, że z czasem wszystko się unormuje i będziesz zadowolona i synek również, skoro przybiera na wadzę to znaczy ze się najada,

    Skomentuj


      #3
      Odp: Karmienie i cc dwa problemy

      Na początku miałam problem z laktacją, też byłam po cc ale pokarm miałam dopiero w drugiej dobie i to bardzo malutko. Teraz niby jest ok, ale mam wrażenie że jak w nocy mniej piję to mały rano cały czas wisi przy cycu.
      Ja żeby zwiększyć laktację przystawiałam go do piersi nawet gdy nie był głodny, tak żeby troszkę possał i pobawił się piersią i oczywiście bardzo dużo piję.
      Moja rada to dużo pij i dostawiaj maluszka do piersi, on lepiej pobudzi laktację niż laktator. Za parę dni wszystko się unormuje, tylko nie poddawaj się i dzielnie walcz.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Karmienie i cc dwa problemy

        Każde dziecko ma swój własny, dobowy rytm, gorsze i lepsze godziny oraz dni. Dzieci, które jedzą regularnie co 3 h i poza tym śpią to postaci literackie - z literatury poradnikowej dla młodych matek A pisząc już całkiem serio - jeżeli dziecko dobrze przybiera, to znaczy, że pokarmu jest wystarczająca ilość, o czym świadczy także fakt, że odciąga Pani dodatkową porcję pokarmu. Odstęp pomiędzy odciąganiem a kolejnym karmieniem to u Pani 2-3 godziny, jest to normalna przerwa między karmieniami i zupełnie wystarczająca by piersi napełniły się przed kolejnym przystawianiem. Długie sesje przy piersi mogą wynikać z potrzeby bycia blisko matki, proszę pamiętać, że ssanie piersi to także zaspokajanie potrzeb emocjonalnych dziecka. Jedzenie i spanie nie jest jedyna potrzeba takiego malucha.
        Małgorzata Zadrożna-Karpiejczyk
        Certyfikowany Doradca Laktacyjny

        Skomentuj


          #5
          Odp: Karmienie i cc dwa problemy

          wszystkim mamom które nie karmią, a mogą karmić, po prostu im się nie chce
          dobrze radzę by chociaż spróbowały, też miałam obawy, ale się przemogłam
          i dziecko jest super szczęśliwe, wtula się uśmiech, relaksuje,
          nie rezygnujcie z karmienia, wcale nie boli i nie jest obleśnie
          jak już się ładnie nauczycie

          Skomentuj


            #6
            Odp: Karmienie i cc dwa problemy

            Jeśli dziecko przybiera odpowiednio na wadze to nie ma się czym przejmować, dobrze jest ustalić dziecku rytm dnia i powoli się do tego przyzwyczai

            Skomentuj

                   
            Working...
            X