Wróć   Forum Mamotoja.pl > Twoje dziecko > Czas wolny z dzieckiem
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Czas wolny z dzieckiem Książeczki, filmy, gry planszowe czy aktywność sportowa?

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 28-11-2011, 11:22
PieknaBestia PieknaBestia jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
PieknaBestia.polki.pl

Domyślnie Pomysł na prezent dla dziecka

Przeglądając różnego rodzaju fora internetowe często natrafiam na wątki dotyczące pomysłu na prezent/zabawki dla dziecka. Opinie są różne. Wiele matek stawia na to, by rzeczy, z którymi będzie mieć do czynienia ich dziecko, było przydatne. Tutaj właśnie toczą się zażarte dyskusje, bo tyle ile jest mam, tyle opinii na ten temat. Pozwolę więc sobie przytoczyć fragmenty, na które natknęłam się w artykule: http://linkbaby.pl/artykuly/czytaj/j...a-dziecka.html który jest jak najbardziej na czasie, gdyż wielu rodziców właśnie staje przed wyborem prezentu dla swojego maluszka.

Roczniak
"Roczniak powinien ucieszyć się z wszelkich zabawek tak zwanych edukacyjnych. Przyczyniają się one do zdobywania nowych umiejętności i sprawności."

"Dobrym prezentem dla rocznego dziecka są również książeczki, zwłaszcza kolorowe, z dużą ilością obrazków (szczególnie przedstawiających zwierzęta). Warto jest obejrzeć książkę pod względem wytrzymałości okładki i kartek, które nieraz będą wystawiane na ciężką próbę…"

Dwulatek
"Większość brzdąców w tym wieku lubi otaczać się dźwiękami. Nadal wartościowym prezentem będą płyty CD z piosenkami dla dzieci, ale też zabawki wydobywające dźwięki – pianinka, grające laptopy, a szczególnie instrumenty muzyczne, np. tamburyno, bębenek czy grzechotki. Drugi rok życia wiąże się z pogłębianiem zainteresowań samochodami lub lalkami, także wózkami dla nich."

"dobrym prezentem będą klocki."

Trzylatek
"Trzy lata jest dobrym czasem na kolejki elektryczne, wyposażenie dla lalek czy dziecięcą zabudowę kuchenną. To dalsza fascynacja sprzętami domowego użytku.
Świetnym pomysłem będą gry planszowe, puzzle czy tzw. zestawy kreatywne (ciastolina, glina do robienia odcisków, figurki do malowania czy zestawy do tworzenia biżuterii). Trzylatek może też jak najbardziej uczyć się jazdy na rowerku."

Oczywiście to tylko część propozycji. Moim zdaniem bardzo przydatnych.

Jeśli macie swoje propozycje - wrzucajcie śmiało - niech przedświąteczna gorączka zakończy się dla wszystkich miłymi chwilami spędzonymi w gronie rodzinnym, nie zaś udręką i bolącą głową.
:-)
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 30-11-2011, 17:05
kkwiatuszeekk kkwiatuszeekk jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
kkwiatuszeekk.polki.pl

Domyślnie Odp: Pomysł na prezent dla dziecka

ja mojego męża bratanicy -2,5 letniej kupuje takie prezenty:
wszelkiego rodzaju układanki [rzede wszystkim te z pianki są super uczą rozwijają manualnie intelektualnie dziecko zaczyna realnie myśleć i można razem z nim się bawić
kupiłam jej również mikrofon na stojaku heloo kitty do śpiewania -super zabawa jak dziecko zna jakieś piosenki słyszy samą siebie w głośniku przez co jeszcze chętniej uczy się nowych piosenek
ubranka- uważam za zły pomysł chyba że wiemy iż dane dziecko czegoś potrzebuje! np. mojej córeczce mieliśmy kupować kombinezon ale dostanie na urodziki 13 grudnia od chrzestnego
od 0-6miesięcy- najlepsze to pieluchy chusteczki nawilżane czy mleko-jeśli nie pije od mamy --- taki maluch i tak nie wie o co chodzi a rodzice będą bardzo zadowoleni- ja rok temu -2 tyg. miała córcia- dostałam taki zestaw i super sie cieszylam
6-9 grzechotki gryzaki
9-12 interaktywne edukacyjne książeczki itp.
tyle moich porad
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 03-12-2011, 11:19
Kira13x's Avatar
Kira13x Kira13x jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Kira13x.polki.pl

Prawda jest taka, że noworodka czy niemowlę bardziej ,,ucieszą" pampersy, mleko i inne praktyczne rzeczy. Dla starszaka fajnym prezentem jest mata, która ,,rośnie" razem z nim i dostosowuje się do nabywania przez dziecko nowych umiejętności. Dzieci uwielbiają rysować, więc idealne będą grube kredki, pisaki dla maluchów, kreda, farbki do malowania palcami. I zabawki niezrównane" kolorowe książeczki, pluszaki, misie, lalki. Ja zwykle kupuję swoim siostrzeńcom też coś edukacyjnego. Więc może jakaś fajna gra planszowa, puzzle albo klocki?

Moja wyrośnięta kruszynka
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 04-12-2011, 16:43
koliberek71's Avatar
koliberek71 koliberek71 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
koliberek71.polki.pl

Dla całkiem malutkiego dzidziusia-to jak Kira pisze coś raczej praktycznego-dla roczniaka wszystko co wydaje dzwieki i sie rusza, a tak jak dla mojej niespełna 2-letniej Oli- nawet bym nieprzypuszczała duze klocki.
Kupiłam mała paczkę 9.99 jest zachwycona małe zwierzatka i drzewka i tyle radosci....nie ma jej juz 3 dnicały czas zajeta.

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 14-12-2011, 13:55
yacha yacha jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
yacha.polki.pl

mój od Mikołaja dostał piankę moon dough, zachwyca się nią do dzisiaj, wiec uznałam, ze to świetny prezent dla dzieci w wieku przedszkolnym, więc siostrzeńcom też kupiłam Myślę, ze im się będzie podobało
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 13-12-2013, 13:00
grossowna grossowna jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
grossowna.polki.pl

według mnie prezenty w postaci książek są zawsze ciekawe, wiadomo zabawki to podstawa, ale warto dołożyć jakąś fajną książkę, w tym roku kupiłam "Jaś Ciekawski. Podróż do serca oceanu" M. Picard, a tutaj recenzja dla zainteresowanych mamusiek http://xiegarnia.pl/recenzje/znow-byc-dzieciakiem/
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 17-12-2013, 15:31
SuperQueenie96 SuperQueenie96 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
SuperQueenie96.polki.pl

Question

ostatnio widziałam reklame ksiazki z dlugopisem, ktory czytal jej tresc mysle ze to fajny prezent

Ostatnio edytowane przez SuperQueenie96 : 21-02-2014 o 08:04.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 28-12-2013, 23:19
Kaja228 Kaja228 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Kaja228.polki.pl

Książka Mikołajek jest bardzo zabawna moje dzieci ją uwielbiają.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 02-04-2014, 15:38
zuzannazu zuzannazu jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
zuzannazu.polki.pl

Najczęściej kupujemy książkę i jakiś drobiazg - staramy sie dopasować prezenty do obdarowanego, żeby sie nie przestraszył
Przykra prawda jest taka, że dzieciaki coraz rzadziej cieszą się z książek, a nic (niemal ) tak nie rozwija wyobraźni... nawet najmłodszym
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 14-04-2014, 12:53
Aniaanna Aniaanna jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Aniaanna.polki.pl

Szukam pomysłu na prezent dla mojej chrześnicy, chciałabym żeby to była fajna zabawka i żeby przy okazji pomogła w nauce języka angielskiego.
Czy ktoś z Was może coś polecić?

Znalazłam na allegro propozycję memo, ale nie wiem czy taka gra nie będzie zbyt trudna dla 5 letniego malucha...
http://allegro.pl/memo-polsko-angiel...151913193.html
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania