Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak przygotować się mam do ciąży:)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Jak przygotować się mam do ciąży:)

    Dziewczyny planuję z moim mężem dzidziJesteśmy po cywilnym,a teraz przygotowujemy się do kościelnego,który ma być w kwietniu.Potem na spokojnie chcemy starać się o maleństwo.Chciałabym się dowiedzieć ,co mogę już zacząć robić,jeść itp.aby zapewnić Mu zdrową mamę
  •    
       

    #2
    Odp: Jak przygotować się mam do ciąży

    Hej.Jestem mama dwójki maluchów i z doświadczenia zalecam duuużo ruchu. Podczas pierwszej i drugiej ciąży pracowałam jak najdłużej, oraz wzięłam na siebie wszystkie spacery z naszym czworonogiem. W każdej ciąży ciśnienie i morfologia wychodziły prześlicznie;P. Przede wszystkim jednak- nie wiedziałam co to obrzęki, skurcze mięśni i inne ciążowe dolegliwości!Poza tym ograniczyłam słodycze i fast foody.Polecam też ( po konsultacji z lekarzem) preparaty na wzmocnienie włosów i paznokci. Bo niestety gęste i lśniące włosy to przywilej niewielu ciężarnych i karmiących mam. pozdrawiam

    Skomentuj


      #3
      Odp: Jak przygotować się mam do ciąży

      hej a ja radzę Tobie przede wszystkim pójść najpierw do ginekologa, zrobić badania i jeśli wszystko będzie ok starać się, ale bez większej presji. Niestety ciąże mają różny przebieg i najważniejsze to dbać o siebie. To, w co warto inwestować od razu to przede wszystkim zdrowa dieta. Póki co korzystajcie z życia i wolności powodzenia!

      Skomentuj


        #4
        Odp: Jak przygotować się mam do ciąży

        Czy tu da się zgłosić spam? Bo to trzeci temat który czytam i trzeci identyczny wpis Nataeelll.

        Ja od kiedy się staram o dzidziusia biorę kwas foliowy. Oczywiście zrobiłam też morfologię.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Jak przygotować się mam do ciąży

          Kwas foliowy, aktywność ruchowa. Dużo owoców, warzyw, ogólnie dobre samopoczucie, mało stresów, wysiłków fizycznych, optymizm, uśmiech, dużo wody. Zero alkoholu, papierosów, chipsów. Zasada jedzenia dla dwojga nie za dwóch. Nie nastawianie się że od razu się uda i nie seks po to by zajść w ciążę lecz seks tak jak zawsze dla okazania miłości i przyjemności. Bez uprawiania seksu co do minuty w owulację

          Skomentuj


            #6
            Odp: Jak przygotować się mam do ciąży

            Zaopatrzcie sie w odpowiednie witaminki

            Skomentuj


              #7
              Odp: Jak przygotować się mam do ciąży

              ja w trakcie starania się o dziecko brałam już kwas foliowy, tak mi zaleciła Pani doktór

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Jak przygotować się mam do ciąży

                Moim zdaniem trzeba zacząć od zażywania folika. Każdy lekarz zaleca kwas foliowy co najmniej na trzy miesiące przed planowaną ciążą.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Jak przygotować się mam do ciąży

                  Ja najpierw poszłam do ginekologa. Porobiłam podstawowe badania. Brałam przez kilka miesięcy kwas foliowy zanim zaszłam w ciążę.



                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Jak przygotować się mam do ciąży

                    przede wszystkim wlasciwe odzywianie sie, wycofanie używek, przyjowanei witamin potrzebnych dla mam

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Jak przygotować się mam do ciąży

                      zanim zaczęliśmy starania o nasze skarby poszłam do lekarza i zrobiłam badania mocz i morfologia ,wyleczyłam zęby,porozmawiałam z ginekologiem i zaczęłam brać kwas foliowy i to jest polecam a także zdrowe odżywianie (owoce,warzywa,mięsko,jajka i ryby ) i dużo picia najlepiej woda i soki i ruch jak najbardziej spacerki itp.to pomaga potem w ciąży czuć się dobrze i można wyeliminować niektóre dolegliwości i okazujcie sobie z partnerem uczucia i tak jak dziewczyny pisały kochać się dla okazania miłości a nie by zajść w ciąże bo jak się o tym za dużo myśli to często się nie udaje więc powodzenia i do dzieła

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Jak przygotować się mam do ciąży

                        Napisane przez halina2159 Pokaż wiadomość
                        zanim zaczęliśmy starania o nasze skarby poszłam do lekarza i zrobiłam badania mocz i morfologia ,wyleczyłam zęby,porozmawiałam z ginekologiem i zaczęłam brać kwas foliowy i to jest polecam a także zdrowe odżywianie (owoce,warzywa,mięsko,jajka i ryby ) i dużo picia najlepiej woda i soki i ruch jak najbardziej spacerki itp.to pomaga potem w ciąży czuć się dobrze i można wyeliminować niektóre dolegliwości i okazujcie sobie z partnerem uczucia i tak jak dziewczyny pisały kochać się dla okazania miłości a nie by zajść w ciąże bo jak się o tym za dużo myśli to często się nie udaje więc powodzenia i do dzieła
                        Oooo tak... ja wszystkie zęby PRZED też wyleczyłam.



                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Jak przygotować się mam do ciąży

                          Dziewczyny, nawet jeśli zamiedbałyście ząbki przed ciążą to już w jej trakcie zależy koniecznie udać się na przeglądzik i leczenie. Od dentystki wiem, że można nawet mieć bezpieczne znieczulenie

                          A jeśli chodzi o chłopaczków - mojemu marzy się synek, a dla mnie jest wszytsko jedno chociaż często się z nim przekomarzam, że koniecznie musi być dziewczynka

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Jak przygotować się mam do ciąży

                            Dziewczyny, mam pytanie i proszę o odpowiedź. Właśnie zmieniłam ginekologa (siłą rzeczy, bo zmieniłam też miejsce zamieszkania) i pani doktor nie dała mi żadnego skierowania na badania, tylko powiedziała, że mam podejść do najbliższego laboratorium i zrobić sobie testy na toksoplazmozę i różyczkę. Wiem, że te badania są płatne, ale czy ja mogę sobie ot tak, " z ulicy" wejść i powiedzieć, że chcę je wykonać?? Czy przy tych badaniach muszę być na czczo?

                            Oprócz tego pani dr powiedziała, że kwas foliowy wystarczy brać w drugiej połowie cyklu, kiedy istnieje prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. Wcześniej sądziłam, że najlepiej przyjmować go cały czas....

                            No i jeszcze jedna kwestia - kazała mi mierzyć temperaturę pochwy codziennie rano, żeby na kolejnej wizycie dało się określić, kiedy mam dni płodne. Mówiła też coś o badaniu hormonalnym. Coś jeszcze? Jakieś inne badania się przydadzą jeszcze przed zajściem w ciążę?

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Jak przygotować się mam do ciąży

                              Badania można oczywiście zrobić prywatnie i bez skierowania. Przychodzisz, mówisz co byś chciała i tyle. Trzeba za te badania zapłacić, ale nie mam pojecia ile. Mój lekarz poleca branie kwasu foliowego miesiac przed staraniami i podczas - poziom kwasu musi mieć czas się wyrównać. Badania hormonalne generlanie wchodza w gre przy trudnościach, nie słyszalam, żeby je robic bez powowdu.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X