Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

dziecko cały czas chce jeśc

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    dziecko cały czas chce jeśc

    witam,
    moja córka właśnie skończyła rok. Od początku nie miałam problemów z jej jedzeniem, zjadała wszystkie warzywa i owoce. Od kilku i miesięcy ma już uregulowany jadłospis. Rano ją karmię piersią, drugie śniadanie -kaszka z owocami sezonowymi, obiad-warzywa, mięso(ryba2xtyg.), kasza ryż brązowy lub makaron razowy. podwieczorek-owoce z jogurtem, kolacja karmienie piersią i mała butelka mleka modyfik. Wydawało mi się że to normalna porcja, ale córcia za każdym razem jak widzi kogoś jedzącego krzyczy "am". Jak stoję w kuchni -to jest dla niej znak że na pewno robię coś do jedzenie i tez krzyczy. Jak jej nie dajemy to się bardzo denerwuje-płacze, uderza głową w podłogę. Do tej pory zawsze "zapychałam" ją pomidorami -jak jedliśmy obiad albo śniadanie. Ale teraz już one nie są takie wartościowe i smaczne i nie wiem czy mam ulegac jej krzykom i pozwolic by tak często podjadała. Nie są to słodycze ani inne "śmieciowe" jedzenie, ale zawsze.
    Czy to normalne u dzieci?
  •    
       

    #2
    Odp: dziecko cały czas chce jeśc

    Nie wiem czy to normalne ale również chciałabym na to pytanie poznać odpowiedź, gdyż moja córka zachowuje się identycznie. Jeść przy niej nie można, bo chce podjadać a w kuchni również stoi przy szafkach, wskazuje palcem i mówi 'am'. Często jej ulegam i coś tam dostaje do poskubania, chyba już taki urok tych naszych dzieciaczków.

    Skomentuj


      #3
      Odp: dziecko cały czas chce jeśc

      Być może Wasze dzieciaki przechodzą teraz okres wzmożonego rośnięcia. Ja bym nie odmawiała jeśli to jedzenie wartościowe i poczekała z miesiąc, czy to idzie w tkankę tłuszczową czy dzieciaki rosną wzwyż. Mamy w rodzinie taką dzieweczkę i nie jest otyła, a je chyba tyle co ja. Moja natomiast- masakra, prawie nie je a wygląda bardzo dobrze (to jest ból...).

      Skomentuj


        #4
        Odp: dziecko cały czas chce jeśc

        Napisane przez uhubuhu Pokaż wiadomość
        Być może Wasze dzieciaki przechodzą teraz okres wzmożonego rośnięcia. Ja bym nie odmawiała jeśli to jedzenie wartościowe i poczekała z miesiąc, czy to idzie w tkankę tłuszczową czy dzieciaki rosną wzwyż. Mamy w rodzinie taką dzieweczkę i nie jest otyła, a je chyba tyle co ja. Moja natomiast- masakra, prawie nie je a wygląda bardzo dobrze (to jest ból...).
        U nas wiem że raczej to się prędko nie unormuje, bo mała zawsze miała taki apetyt, aczkolwiek najbardziej to wymusza jedzenie ciastek i płatków śniadaniowych. Staram się jej to ograniczać, bo to duza dawka cukru, ale nie zawsze się uda. Córka nie jest otyła, taki trochę większy brzuszek ma, ale wszyscy mówią że dobrze wygląda, nie jest grubaskiem.

        Skomentuj


          #5
          Odp: dziecko cały czas chce jeśc

          Dziewczyny jak ja bym chciała aby moje dziecko starsze przychodziło i pokazywało i mowiło iż to czy to chce - u nas króluje niejadek, taki straszny i niekiedy brakuje mi pomysłow aby coś to moje dziecko zjadło na sniadnie, obiad czy kolacje

          Skomentuj


            #6
            Odp: dziecko cały czas chce jeśc

            To moja córka ma prawie 2 lata i też zjeść sobie potrafi a niektórzy pytają czy to nie jadek bo taka chudziutka
            Myślę że po prostu jak ma apetyt to niech je po prostu ma takie zapotrzebowanie

            Skomentuj


              #7
              Odp: dziecko cały czas chce jeśc

              moja bratowa ma prawie roczna corcie Maleńkiej buzia się nie zamyka - jak ktoś coś je to odrazu jest przy jedzącej osobie i wpatruje sie tymi oczkami i domaga sie aby jej coś dac, lubi jedzonko, smakować nowe smaki - bratowa denerwuje sie jak ktos coś daje małej - ale ona mimo apetytu jest szczuplutka - jest wagowo w normie ale taki chuderlaczek według mnie tylko jest też wysoka ale ja tez twierdze iż pewno ma takie zapotrzebowanie i jesli jest to zdrowe co sie jej podaje to nie powinno sie bronić jedzonka

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: dziecko cały czas chce jeśc

                Moja córeczka od początku lubiła jeść i przejadała się kiedy ją karmiłam piersią do tego stopnia, że wymiotowała po posiłkach... Teraz ma 14 mies. i też krzyczy kiedy widzi, że ktoś coś je. Jest to uciążliwe, ale nie martwi mnie to, bo uważam, że jest to naturalne. Dziecko w ten sposób daje znać, że chce próbowac nowe smaki, jest bardzo ciekawe i jest to bardzo dobry znak, że się rozwija prawidłowo.
                Wszyscy mi mówią, że też by chcieli, żeby ich dziecko tak jadło ale to nie jest tak, jak wygląda. Ona jest bardzo wybredna i nie je "wszystkiego," a ja szanuję jej wybór i często jesli nie ma ochoty na coś (nigdy nie krzyczę i nie denerwuje się), zauważyłam, że jesli podam coś innego, zjada ze smakiem i bez problemów.
                Żal mi za to dziecka mojej znajomej - mówią, że jest "niejadkiem," ale nie robią nic, żeby dziecko zjadło coś pożywnego i smacznego, ale to inny temat.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: dziecko cały czas chce jeśc

                  Ja mam 6 miesięczne dziecko i ma także uregulowane pory karmienia 3 razy dziennie je po 210 ml mleka modefikowanego rano kaszkę na obiad normalny obiad zupke albo jakieś drugie danie po południu je jeszcze deser i także jak ktoś coś je to płacze otwiera buzke i muszę jej szybko dać jakiś przysmak czy coś bo inaczej mała nie przestaje płakać także uważam ,ze to normalne u takich małych dzieciaków

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: dziecko cały czas chce jeśc

                    Pamiętam córeczka jak wypiła butelkę mleka ,to i tak jeszcze musiała cycusiem poprawić Taki z niej był głodomorek I tak jej też zostało Po prostu lubi sobie zjeść a że tego po niej nie widać to cóż i plus tego Synek też je dużo i też po nim nie widać ale jak był mniejszy to był bardziej pulchniutki

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: dziecko cały czas chce jeśc

                      dziewczyny ja Wam normalnie zazdroszcze u nas jak była piers przy Lenie jadła ladnie potem jak zaczełam rozszerzac diete to mój jadek zamienil sie w niejadka i tak do dzis, juz niekiedy nie wiem co jej gotowac co podac czy zjadla

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: dziecko cały czas chce jeśc

                        Moja córa to by zjadła konia z kopytami uwielbia jeść.

                        moze spróbuj Ty tez jeść moze wtedy córcia sie namysli i wtedy już nie będziesz miała żadnego problemu Zawsze niech ktoś je koło dziecka to zachęca do jedzenia....

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: dziecko cały czas chce jeśc

                          patka_m89 wszystkie posiłki jemy razem z Lena, nakrywamy do stołu razem z nią - ona pomaga - nieraz cos potłukła przy tym, robimy kanapki, posiłki wspólnie - jesli cos jest mi w stanie pomoc to chetnie ja angazuje - ale jak przychodzi do jedzonko to jest pod gorke - taki mam egzemplarz w domku

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: dziecko cały czas chce jeśc

                            Moja kuzynka ma takiego syna tez,wymyśla rożne dla niego potrawy ale kiedyś pani doktor powiedziała jej żeby nie na sile jak bedzie głodny to coś zje on sobie krzywdy nie zrobi...Ale wiadomo całkiem nic tez nie moze nie jeść

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: dziecko cały czas chce jeśc

                              Każde dziecko inne Ważne żeby cokolwiek zjadło Mam koleżankę co ma takiego niejadka 4 letniego Oj ciężko ma tyle się stara aby coś zjadł a tu nie Jadłby tylko słodycze bo na słodyczach od małego był wychowany Niestety teraz ma z tym problem bo słodkie by zjadł a tu normalnego posiłku to już nie :/

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X