Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ulewanie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Ulewanie

    Witam, mój Skarbek jest na świecie 5 dni :-) bardzo dużo je, właściwie mógłby być przy piersi całą dobę. Jednak jeśli zje zbyt dużo to pokarm się ulewa, dzisiaj zauważałam coś bardzo niepokojącego tzn. nie ulało się białym mlekiem ale popłynęło mu z buzi tak jakby brązowe mleko, i trochę mazi. Co się dzieje ???Co to jest
  •    
       

    #2
    Odp: Ulewanie

    Ulewanie to częsta przypadłość u maluchów, właściwie uznawana za fizjologię. Stosunkowo mała pojemność żołądka noworodka, niedojrzaly mechanizm zwieracza przełyku blokującego cofanie się treści z żołądka, połykanie powietrza przy ssaniu piersi, wreszcie niepohamowany apetyt na mleko - wszystko to sprawia , że maluchy ulewają. Dopóki nie powoduje to niebezpiecznych incydentów zachłyśnięcia, czy nie przeszkadza w przyroście masy ciała nie powinno niepokoić.
    Jak sobie z tym radzić? Proszę spróbować karmić malucha częściej a mniej, dbać zeby dziecko odbijało po każdym karmieniu, nosic je pionowo przez kilka minut po zakończeniu karmienia. Dla bezpieczeństwa ulewające maluchy powinny być układane w łóżeczku pod kątem i na boku.
    Myślę, że brunatna domieszka w ulanym mleku mogła pochodzić z połkniętej przez dziecko krwi z pogryzionych brodawek mamy - to dosyć czesty mechanizm. Jeśli jednak nie ma Pani problemu z brodawkami, to warto przy następnym takim incydencie zgłosić się do pediatry. Przypominam, że maluchy karmione piersią powinny otrzymywać wit.K.
    Pozdrawiam

    Skomentuj


      #3
      Odp: Ulewanie

      Bardzo dziękuję za odpowiedź, ulewania się zdarzają ale te o brunatnym zabarwieniu już na szczęście nie. Podaję dziecku witaminę D i K tak jak zalecił lekarz. Planuję wprowadzić karmienie regularne czyli co 3 godziny, nie wiem czy to dobry pomysł ale boję się ze inaczej moje dziecko będzie leżało przy piersi non stop.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Ulewanie

        W szpitalu mówiono mi że dziecko przez pierwsze doby może ulewać też wodami płodowymi tak samo może często kichać bo oczyszcza sobie drogi oddechowe.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Ulewanie

          Napisane przez mikaa997 Pokaż wiadomość
          W szpitalu mówiono mi że dziecko przez pierwsze doby może ulewać też wodami płodowymi tak samo może często kichać bo oczyszcza sobie drogi oddechowe.
          tylko z tego co sie orientuje to ulewanie wodami płodowymi trzeba za kazdym razem konsultować z pediatrom na oddziale - ja znam ta przypadek iż dzieciotko w szpitalu ulewalo wodami - mama nie zglaszala tego za bardzo bo niby troszku ino i po paru dniach okazalo sie iz dziecko ma zachłystowe zapalenie płuc spowodowane wodami płodowymi

          Skomentuj


            #6
            Odp: Ulewanie

            Jesli dziecko zbyt dużo ulewa warto zwrócić się do pediatry, moze być przyczyną alergia.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Ulewanie

              Przy ulewaniu na pewno warto dać do łóżeczka klin lub troszkę podnieść jedną stronę tam gdzie kładziemy główkę. Mój synek aż tak bardzo nie ulewał ale czułam się pewniej.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Ulewanie

                u nas był podwyższony materac, no i małą układaliśmy na boczek, aby się nie zachłysneła.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Ulewanie

                  Moja ulewa, ale to przyszło wraz z pierwszym szczepieniem w przychodzi ... Szczepienie źle wpłynęło na moją córeczkę i sa tego mega efekty... często w nocy muszę do Niej wstawać bo się dławi... :/

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Ulewanie

                    Proponuję, by udała się Pani z tym problemem do pediatry, bo należałoby pomóc dziecku.
                    Pozdrawiam
                    prof. UWM dr hab. n. med. Piotr Jurkowski, specjalista pediatra

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Ulewanie

                      U nas synek też ulewał i uwielbiał być przy piersi 24na dobę. Pediatra powiedziała mi że karmienie na żądanie ale NIE CZĘŚCIEJ NIŻ 2-3 GODZINY- żołądek musi mieć czas na odpoczynek a dzieci nie mają umiaru, przejadają się a potem ulewają. Płacz trzeba było jakoś przez te 2 godziny łagodzić inaczej i nam to pomogło. Wcześniej jak płakał to dawałam mu cyckę i był spokój - może nie do końca bo jadł 5 min zasypiał po 10min wstawał i znowu jadł 5 min tak przez całą dobę - czasem spał 20min. Zamiast raz a porządnie najeść się podjadał i zasypiał bo nie miał siły ciągać.A jak wprowadziłam plan2-3 godzinny było nam DUŻO lepiej. Najgorzej będzie na na początku parę dni.
                      A co do innego koloru ulewania to u nas na 4 dzień też ulał jakoś INACZEJ i lekarz powiedział że to wody płodowe i obserwować czy się to powtórzy. U nas ulał wodami tylko raz.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Ulewanie

                        u nas pediatra zaleciła karmienie częste a mniej, mała ulewała, co było przyczyną problemu z mlekiem i moją dietą, dopiero kiedy wprowadziliśmy mleko na receptę było lepiej, często pomaga dodatkowo zagęszczenie mleka jednak to dopiero po konsultacji z lekarzem.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Ulewanie

                          Warto pamiętać, że problem ulewania często się zmniejsza z wiekiem i czasem niesłusznie poprawę wiążemy ze zmianą sposobu odżywiania. Podstawowym kryterium, czy należy się martwić, jest przyrost masy ciała dziecka i jego zachowanie. Jeśli dziecko rozwija się i rośnie prawidłowo, możemy bez zbytniego niepokoju próbować zwiększyć częstość karmień a zmniejszyć objętość, usprawnić technikę karmienia, by dziecko nie połykało powietrza, pionizować po karmieniu, czy, w porozumieniu z lekarzem, zagęszczać pokarm. Dzieci karmione piersią mają mniejszą tendencję do otyłości, ponieważ nie "najadają się raz porządnie" a kończą jedzenie, gdy zaspokoją głód. W związku z tym nie uczą się jeść ponad potrzeby a taki nawyk często wyrabiamy u dzieci karmionych sztucznie. W co się zamienia nadmiar spożywanego pokarmu? Niestety w tłuszcz. Bądźmy więc wyrozumiali, dla naszych maluszków, które jedzą często a mało, bo nie chcą w dorosłym życiu mieć problemów z nadwagą .
                          Nie zaleca się żadnych restrykcji czasowych podczas karmienia na żądanie (nie jest karmieniem na żądanie podawanie piersi co 3 godziny). Jeśli dziecko trawi pokarm szybko i po godzinie jest głodne, to dajemy jeść co godzinę, jeśli z jakiegoś powodu jest głodne po 30 minutach, karmimy w tym czasie. Młody, rozwijający się mózg potrzebuje glukozy a jeśli przyczyną odczuwania głodu jest większy spadek stężenia tego substratu, nie jest to sytuacja komfortowa dla mózgu dziecka.
                          Potrzebę zaspokojenia głodu często mylimy z innymi potrzebami
                          Jak pięknie zaobserwowała jedna z mam, noworodek i małe niemowlę chciałoby być przez cały czas piersi, ale nie dlatego, że można ciągle jeść ale przede wszystkim dlatego, że czuje się bezpiecznie.

                          Pozdrawiam
                          prof. UWM dr hab. n. med. Piotr Jurkowski, specjalista pediatra

                          Skomentuj

                                 
                          Working...
                          X