Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wypróżnianie noworodka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Wypróżnianie noworodka

    Pani doktor,

    mój synek po urodzeniu wypróżniał się praktycznie po każdym karmieniu (karmię piersią). Teraz ma 7 tygodni i od 2 tygodni kupa u niego to rzadkość. Właściwie ostatnia zabrudzona pieluszka była 2 tygodnie temu, taka typowa jak podczas karmienia piersią. Wczoraj było troszeczkę, ale według mnie to trochę mało jak na tak długą przerwę. Konsystencja była taka jak zawsze, nie wygląda to na zatwardzenie. Dodam tylko, że cały czas jest tylko na piersi, nie zmieniłam diety od porodu. Synek wygląda, jakby nic mu nie dolegało. Wprawdzie jest troszkę płaczliwy, zwłaszcza przed nocnym zaśnięciem, ale poza tym raczej jest pogodny. Gazy odchodzą i to nawet często, przy tym o niezbyt przyjemnym zapachu. Czy to normalne?
  •    
       

    #2
    Odp: Wypróżnianie noworodka

    Pani doktor,

    sprawa już nieaktualna. Dzisiaj synek zrobił baaardzo obfitą kupkę

    Skomentuj


      #3
      Odp: Wypróżnianie noworodka

      Witam,
      Cieszę się razem z Panią z pięknej kupki syneczka...
      Tym bardziej, że z wieloletniego doświadczenia neonatologa wiem, że konsystencja kupki, kolor kupki, brak kupki, zbyt czesta kupka potrafii całkowicie zburzyć spokój mamy.
      Zasadniczo, dziecko karmione piersią może oddawać stolec do każdej pieluszki, powinien on mieć konsystencję " serka ziarnistego" i kolor żółty. Rytm wypróżnień malucha kształtuje się w ciągu kilku tygodni i jest indywidualy, często zmienny w czasie: od kilku kupek dziennie do jednej co kilka dni. Na konsystencję stolca wpływa z pewnością dieta mamy! ale również np. zaburzenia flory jelitowej.
      Jeśli dziecko ma apetyt, nie ma dolegliwości bólowych, odchodzą gazy a oddany stolec jest prawidłowy nie ma powodów do niepokoju nawet gdy maluch ma dłuższą przerwę.
      Pozdrawiam

      Skomentuj


        #4
        Odp: Wypróżnianie noworodka

        Od poczatku mam problem z kupa u mojej corki od urodzenia byla na mleku modyfikowanym najpierw byl nan po nanie zaczela robic zielone kupki i byly w nim ciemne paseczki podejrzewali u niej nietolerancje laktozy wiec mialam dawac krople delicol i bebilon comfort po bebilonie comfort zaeczela robic bardzo luzna kupe zielona ibylo tez troche tego ciemnego lekarka kazala podawac mleko bez laktozy najpierw enfamil olac po tym mleku dostala zatwardzenia wiec zmienilismy na nan expert bezlaktazowy robi rano zolta kupe taki zapach lekko kwaskowaty wieczorem robi zielona z tymi ciemnymi punktami i troche zolta zrobilisy badanie na krew utajona i badanie kalu jest wszystko dobrze.z waga wszystko super.z brzuszkiem jedynie problem z wzdeciami ale tak mocnych kolek nie ma.Oczym moze swiadczyc te ciemne punkty w kupce u mojego dziecka ??? slyszalam cos o tym ze moze to byc przez mleko ktore zawiera duzo zelaza ?

        Skomentuj


          #5
          Odp: Wypróżnianie noworodka

          Proszę o informację, w jakim wieku jest dziecko i czy mleko, to jedyny rodzaj pożywienia? Czy podajecie Państwo dodatkowo jakieś witaminy czy inne preparaty? Żelazo standardowo zawarte w mleku nie powinno zabarwiać stolca w opisany przez Panią sposób.
          Pozdrawiam
          prof UWM dr hab. n. med. Piotr Jurkowski, specjalista pediatra

          Skomentuj


            #6
            Odp: Wypróżnianie noworodka

            Panie doktorze coreczka ma teraz 3 miesiace jest to jedyne pożywienie.
            Podaje jej wit,D i czasami dicoflor 30 no i sab simplex ale wczesniej nie dawalismy tych kropel a juz od poczatku byly takie kupy.
            od paru dni zauwazylam ze kupa juz tak nie smierdzi i jest coraz mniej tych ciemnych pasm.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Wypróżnianie noworodka

              Być może wynikało to z przejściowych zmian flory jelitowej lub aktywności organizmu dziecka (enzymów wątrobowych, wchłaniania jelitowego, obrotu barwników żółciowych, prędkości pasażu jelitowego itp.). W Państwa przypadku wydaje się, że nie ma powodu do zmartwienia.
              Pozdrawiam
              prof. UWM dr hab. n. med. Piotr Jurkowski, specjalista pediatra

              Skomentuj

                     
              Working...
              X