Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

noszenie w chuscie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    noszenie w chuscie

    to może ja się pierwsza odważę... różne informacje na ten temat krążą, a chciałabym wiedzieć, jak jest naprawdę: czy można nosić noworodka w chuście juz od pierwszych dni? bałabym się, ze się udusi, tesciowa mojej siostry jest fanką zawijania w becik "na sztywno", a fizjoterapueci niekoniecznie... to jak to jest?

    #2
    Odp: noszenie w chuscie

    Faktycznie, zdania są podzielone - jedni mówią, że noszenie w chuście jest niezdrowe inni, że bardziej natrualne dla matki i dziecka i że poprzez blisko kontakt z ciałem matki dziecko może czuć ciepło. Ja posiadam dwie chusty dla niemowląt i mogę powiedzieć, że wygodniejszej opcji jeszcze nie mogę sobie wyobrazić. Jest wygodnie i mały też jakoś szybciej się uspokaja, a mnie nie męczy to tak jak zwykłe noszenie na rękach.
    Last edited by Redakcja_MamoToJa.pl; 23-04-2014, 14:21.

    Skomentuj


      #3
      Odp: noszenie w chuscie

      Witam,
      Rzeczywiście, noszenie w chuście jest dość popularne wśród mam małych dzieci- szczególnie z tych z "nurtu eko". Niewątpliwą zaletą tej metody jest zapewnienie dziecku bliskości i wygoda matki. Jeśli chodzi o wygodę (i bezpieczeństwo) dziecka, to stosowanie chusty wymaga wiedzy i odpowiedzialności: należy stosować wiązania i pozycje zgodne z potrzebami i możliwościami rozwojowymi dziecka w danym wieku.
      Z lekarskiego punktu widzenia u zdrowego, urodzonego o czasie malucha pewnie nie bezwzględnych przeciwwskazań do stosowania chusty, w chwilach kiedy mama jest zajęta i nie może zostawić dziecka w bezpiecznym miejscu. Warto jednak pamiętać, że poza bliskim kontaktem z mamą, dziecku trzeba zapewnić również swobodę ruchu, ułożenie na twardym podłożu, możliwość testowania nowych umiejętność ruchowych.
      Z pewnością chusta nie jest najlepszym rozwiązaniem dla dzieci z problemami, np. wcześniaków, dzieci z nieprawidłowym napięciem mięśniowym. W tych przypadkach, przed stosowaniem chusty, bezpieczniej skontaktować się bezpośrednio z pediatrą i fizjoterapeutą.
      Pozdrawiam serdecznie

      Skomentuj

             
      Working...
      X