Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

alergia na wszystko?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    alergia na wszystko?

    przy okazji spotkania przy wielkanocnym stola wybuchła niezla afera, bo jedna z moich kuzynek z kilkudniowym dzieckiem "na piersi" jadła wszystko, co było na stole uznając, ze skoro dziecko jest grzeczne i spokojne, to znaczy, ze nic mu nie szkodzi.
    inna kuzynka miala kiedys duze problemy z alergia dziecka i ciagle pouczala te pierwsza, zeby nie jadła tego czy tamtego.

    ja mysle, ze prawda jest po srodku, ale nie chcialam sie wtracac, chociaz szkoda mi bylo zarowno mlodej mamy (ze na nią krzyczą), jak i maluszka (bo balam sie, ze dostanie wzdęć czy czegos)

    czy moglaby Pani doktor sie jakos jednoznacznie opowiedziec po ktorejs ze stron? Ja jadłam prawie wszystko, ale unikając np. bigosu (ktory akurat u nas na stole byl) i pilam duzo mleka, i do dzis (juz 6 miesiecy) karmie synka bez problemu.
  •    
       

    #2
    Odp: alergia na wszystko?

    Ach te spotkania rodzinne i " dobre rady" !

    Dieta matki karmiącej powinna być przede wszystkim dobrze zbilansowana i lekkostrawna. Kluczowe znaczenie ma tutaj właściwe zapotrzebowanie kaloryczne, odpowiednia podaż białka, wapnia i witamin tak, aby skład pokarmu był optymalny, ale także aby organizm matki nie "ucierpiał" podczas laktacji (udokumentowane są np. niedobory jeśli chodzi o wit.D3 czy
    zalecenie suplementowania DHA u kobiet karmiących).
    Jedyne, co kobieta karmiąca powina bezwzględnie wykluczyć to używki (alkohol, nikotyna) oraz produkty wysokoprzetworzone zwierające konserwanty.
    Faktycznie, w przypadku alergii u rodziców dziecka, zaleca się aby matka karmiąca ograniczyła spożywanie produktów uznanych za silnie alergizujące, jak mleko, ryby, orzechy, cytrusy, miód.
    Trzeba mieć na uwadze, że produkty, które są ciężkostrawne i wzdymające dla matki będą powodowały wzdęcie i ból brzucha u maluszka.
    Co z tego wynika? Zalecany jest złoty środek i zdrowy rozsądek: dieta lekkostrawna rozszerzana sukcesywnie o wartościowe produkty zgodnie z potrzebami matki, przy dobrej tolerancji ze strony dziecka.

    Wracając do sytuacji przy stole... Młodej mamie należy się przede wszystkim życzliwa uwaga i wsparcie.

    Pozdrawiam serdecznie

    Skomentuj


      #3
      Odp: alergia na wszystko?

      zdrowy rozsądek.. no tak, to dobra rada niemal na wszystko, jednak czasem tego rozsądku najwyraźniej brak

      Skomentuj


        #4
        Odp: alergia na wszystko?

        jeszcze jedno... co to są "produkty wysokoprzetworzone zwierające konserwanty"... bo mnie sie wydaje, że wszystko :/

        Skomentuj


          #5
          Odp: alergia na wszystko?

          Miałam na myśli np. gotowe dania z odroczonym terminem ważności, wynalazki typu "gorący kubek", chipsy, napoje kolorowe i gazowane, czy np. wędliny o bogatym składzie.
          Dotyczy to zresztą nie tylko mam karmiących...

          Skomentuj

                 
          Working...
          X