Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

poradnia preluksacyjna

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    poradnia preluksacyjna

    Na wypisie ze szpitala jest zalecenie, by pójść z niemowlakiem do poradni preluksacyjnej na usg bioderek zanim malec skończy 6 tygodni. U nas te poradnie mają takie obłożenie, że pierwszy wolny termin był jak córka będzie miała 10 tygodni. Czy to coś się stanie jak to badanie będzie później?!?

  •    
       

    #2
    Odp: poradnia preluksacyjna

    Hej!
    Miałam ten sam problem. Ostatecznie jednak udało mi się znaleźć przychodnię, w której przyjęto mnie w miarę na czas. Mianowicie - z synkiem byłam, kiedy miał 7 tygodni.
    Kwestia jest taka, że gdy się coś dzieje, to lekarz zaleca pewne ćwiczenia/odpowiednie pieluchy/itd. Czas ma tutaj znaczenie, bo im wcześniej się coś wykryje i zacznie działać, tym większa szansa na wyeliminowanie drobnych nieprawidłowości. No, Ameryki nie odkryłam, wiem; tak jest w przypadku każdego schorzenia czy choroby.

    Osobiście uważam, że w przypadku niemowlaka 4 tygodnie to spora obsuwa - takie maluszki zmieniają się w mgnieniu oka. Najlepiej zadzwoń do położnej, pod której opieką jesteś - powinna wiedzieć.

    Ewentualnie możesz zgłosić się do lekarza prywatnie. Wizyta wyniesie Cię ok. 100zł (wiem, bo pytałam też awaryjnie w czasie, gdy zapisywałam Stasia).

    Skomentuj


      #3
      Odp: poradnia preluksacyjna

      Nie wiem, dlaczego umknął mi ten post, przepraszam.
      Wizyta w Poradni Preluksacyjnej nie musi się odbyć dokładnie po 6-ciu tygodniach od narodzin. Może nastąpić później.
      Obecnie zalecanym sposobem postępowania jest wykonywanie badania klinicznego stawów biodrowych przez lekarza pediatrę/neonatologa. W razie stwierdzenia niepokojących objawów zaleca się przeprowadzenie badania USG bioder.
      Wykonanie badania USG stawów biodrowych jest także wskazane i zalecane w przypadku dodatniego wywiadu rodzinnego (czyli występowanie wcześniej w rodzinie dysplazji biodra, szczególnie u rodziców dziecka) oraz w przypadku porodu pośladkowego.

      Gdy klinicznie nie ma podejrzeń nieprawidłowości
      wykonuje sie takie badanie po 6-8 tygodniach i powtarza po 3 miesiącu po urodzeniu i dokonuje sie oceny ortopedycznej, gdy dziecko zaczyna chodzić
      Pozdrawiam
      prof. UWM dr hab. n. med. Piotr Jurkowski, specjalista pediatra

      Skomentuj


        #4
        Odp: poradnia preluksacyjna

        U mnie też są kolejki przynajmniej dwumiesięczne, ale jak powiedziałam, że chodzi o wizytę z noworodkiem to umówili mnie tak żeby mała była na wizycie i usg w 6 tyg życia. Na szczęście USG było prawidłowe. Mimo to miałysmy jeszcze dwa kontrolne USG do 6 miesiąca życia. Teraz mamy pokazać się ortopedzie jak zacznie już chodzić

        Skomentuj


          #5
          Odp: poradnia preluksacyjna

          My poszliśmy z drugim synkiem prywatnie, bo zależało nam na konkretnym specjaliście, a nie przyjmował na nfz. Wszytko było dobrze, ale mamy zjawić się na kontroli po 10 tyg. od pierwszego badania.

          Skomentuj


            #6
            Odp: poradnia preluksacyjna

            U nas kolejki sa ogromne. Ja czekałam trzy miesiace, ale byliśmy pod stałą kontrolą pani pediatry i jakby co to by nas skierowała wcześniej. My mieliśmy tylko jedno takie badania i wszystko wyszło bardzo dobrze.

            Skomentuj


              #7
              Odp: poradnia preluksacyjna

              Napisane przez testolandia Pokaż wiadomość
              My poszliśmy z drugim synkiem prywatnie, bo zależało nam na konkretnym specjaliście, a nie przyjmował na nfz. Wszytko było dobrze, ale mamy zjawić się na kontroli po 10 tyg. od pierwszego badania.

              My też ostatecznie poszliśmy prywatnie, głównie też z wygody. Pójście na nfz to więcej zachodu i czekania niż to warte. A i usg też od razu na wizycie lekarz nie zrobi. Dopiero może dać skierowanie.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: poradnia preluksacyjna

                W pierwszych 3 miesiąca życia należy udać się na kontrolę do ortopedy i najczęściej warto też zrobić badanie usg bioderek.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: poradnia preluksacyjna

                  My mieliśmy skierowanie na usg bioderek i w szpitalu było miejsce, żeby zapisać dziecko które skończy 6 tygodni- nie robili problemu a na kolejna wizytę umawialiśmy się od razu po wyjściu z gabinetu.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: poradnia preluksacyjna

                    Jaka poradnię w Warszawie polecicie?

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: poradnia preluksacyjna

                      Nie wiem czy masz skierowanie na fundusz czy nie,ale jeśi chciałabyś wykonac badanie prywatnie albo nie chcesz długo czekać, to propnowałabym zapisać się do centrum medycznego Balumed
                      http://balumed.pl/uslugi/pracownia-usg-echo-serca/

                      W pracowni wykonują usg bioderek malucha. Badania ultrasonograficzne, echokardiograficzne, dopplerowskie wykonujemy przy pomocy ultrasonografu: ALOKA ProSound Alpha 7 CV Premier. Tak więc badanie bedzie wykonane bardzo dokładnie.

                      Na fundusz z tego co wiem długo się czeka.

                      Skomentuj

                             
                      Working...
                      X