Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak podtuczyĆ 13 latka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Jak podtuczyĆ 13 latka

    Witam serdecznie mam problem z moim synem ma 13 lat i waŻy obecnie 31 kg.od urodzenia jego waga byŁa poniŻej siatki centylowej i tak juz do diŚ zostaŁo.juŻ jakoŚ sie do tego przyzwyczailiŚmy.jednak od roku chodzi do klubu sportowego gra w piŁkĘ i sam stwierdziŁ Że oddaje sŁabe strzaŁy na bramkĘ .co oznacza Że ogÓlnie jest sŁaby.zastanawiamy sie wiĘc jak go podtuczyĆ aby nabraŁ tej siŁy .co powinien jeŚc bo zupeŁnie nie mam pojĘcia .kaŻde wskazÓwki byŁyby dla mnie cenne.
  •    
       

    #2
    Odp: Jak podtuczyĆ 13 latka

    Witam,

    Nie pisze Pani o wzroście syna, ale to rzeczywiście bardzo mało jak na 13-latka. Czy w związku z tak niską masą ciała syn był u lekarza w celu ustalenia przyczyny? Czy były badane hormony tarczycy? Czy były wykonywane badania w kierunku celiakii? Przy celiakii bardzo często u dzieci występują niedobory wzrostu i masy ciała. Jeśli syn nie był z tym problemem u lekarza proszę to zrobić w najbliższym czasie.

    Jeśli chodzi o przybieranie na wadze proszę wprowadzić większą liczbę posiłków w ciągu dnia. Najlepiej niech będzie to 6 posiłków. Nie wybieramy słodyczy i produktów mącznych a bazujemy na zdrowych produktach. Źródłem białka w diecie syna powinno być mięso – drób, wołowina, wieprzowina, a także mleko i jego przetwory – mleko 3,2% tłuszczu, jogurty, sery twarogowe i żółte, jaja. Węglowodany powinny być dostarczane z razowym pieczywem, płatkami owsianymi, kukurydzianymi i musli, a także różnego rodzaju kaszami, brązowym ryżem i razowym makaronem. Źródłem tłuszczu powinny być tłuste ryby morskie i oleje roślinne np. olej rzepakowy i oliwa z oliwek. Proszę pamiętać też o warzywach i owocach.

    Aby codzienna dieta syna stała się bardziej kaloryczna polecam wprowadzenie wysokokalorycznych, ale zdrowych produktów – różnego rodzaju orzechów i owoców suszonych. Zupy proszę zabielać śmietaną. Dodatkową porcję oliwy lub oleju rzepakowego można dodać do sałatki czy zupy. Aby zwiększyć kaloryczność niektórych potraw można do nich dodać mleko w proszku, starty ser żółty lub masło. Między posiłkami syn może popijać koktajle lub soki owocowe. Od czasu do czasu syn może sobie pozwolić na słodycze.
    Dyplomowany Dietetyk
    Yánsè Poradnia dietetyczna

    Zapraszam na nasze strony!
    www.yanse.waw.pl
    Facebook

    Skomentuj


      #3
      Odp: Jak podtuczyĆ 13 latka

      a jakie w tej sytuacji powinny być słodycze?
      Wysokokaloryczne, czy wysokoenergetyczne?

      Skomentuj


        #4
        Odp: Jak podtuczyĆ 13 latka

        Owoce, warzywa.. Pięć dużych posiłków dziennie o stałych porach. Soki owocowe. Słodycze też ale nie codziennie.
        Moja strona gdzie można znaleźć literki dekoracyjne

        Skomentuj


          #5
          Odp: Jak podtuczyĆ 13 latka

          wysłać do babci, piszę z autopsji

          Skomentuj


            #6
            Odp: Jak podtuczyĆ 13 latka

            A czy ma problemy z jedzeniem? Je dużo, mało?

            Skomentuj

                   
            Working...
            X