Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sport to zdrowie - czy na pewno?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Sport to zdrowie - czy na pewno?

    Cześć. Postanowiłam wreszcie wziąć się za siebie i zacząć byc aktywną, bo po ciąży nie mogę się wziąć tak na poważnie, a trzeba troszkę zgubić tu i tam. Postanowiłam pobiegać jako, że niedawno przeprowadziliśmy się do Międzylesia i mieszkamy pod samym lasem. Tylko usłyszałam niedawno, że to nie taka prosta sprawa z obuwiem. Podobno nawet przy wyborze złego obuwia można sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc.
    Znalazłam niedawno fajne buty http://www.trekkersport.com.pl/biega...-low-htxp.html ale jeżeli mam kupić niezbyt tanie buty to chciałabym mieć pewność, że to na pewno dobry wybór. Czy któraś z Was ma jakies pojęcie o tym?
  •    
       

    #2
    Odp: Sport to zdrowie - czy na pewno?

    Sport to zdrowie - na pewno! A co do butów, możesz nawet biegać w trampkach. Kiedyś nie było jakichś mega butów i ludzie sobie radzili... Oczywiście, jeśli dysponujesz jakąś kasę to teraz w każdym lepszym sklepie zrobisz test stopy, żeby przekonać się które obuwie będzie najkorzystniejsze dla Ciebie. Potem tylko na dwór i biegać

    Skomentuj


      #3
      Odp: Sport to zdrowie - czy na pewno?

      Jest masa artykułów na ten temat w sieci, ale może najlepiej wybrać się do kilku dobrych sklepów sportowych i poprosić o radę sprzedawcę.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Sport to zdrowie - czy na pewno?

        Dokładnie, gdyby tak wszystkie tego typu artykuły brać do siebie, to człowiek by nic ze sobą nie robił :-) Ja polecam oprócz samych ćwiczeń pomyśleć też nad masażami czy też nad fizjoterapią. Różne produkty z tego zakresu, szczególnie sprzęt fitness można znaleźć na stronie tb polska. Mają tam wiele profesjonalnych produktów, np. szeroko promowany gymstick, których niestety podróbek jest wiele na rynku i później one też stanowią przykłady, że sport może być nie do końca zdrowy.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Sport to zdrowie - czy na pewno?

          Wbrew pozorom bieganie wcale nie jest tak prostym sportem, jak wielu się wydaje.
          Żeby robić to bezpiecznie i z pozytkiem dla siebie, trzeba się odpowiednio przygotować. I to nie tylko kondycyjnie - teoria tez jest ważna. Wystarczy poczytać sobie jakiś dobry blog o bieganiu, żeby się o tym przekonać.
          Ale generalnie, na pewno warto się za to wziąć Bieganie świetnie wpływa na samopoczucie i sylwetkę.
          Last edited by Redakcja_MamoToJa.pl; 26-06-2014, 17:06.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Sport to zdrowie - czy na pewno?

            By uniknąć kontuzji w przyszłości, należy na początku zapoznać się ze sportem jaki chcemy uprawiać oraz dowiedzieć się co najlepiej nosić podczas jego wykonywania. W sprawie biegania niezbędne będą buty, które amortyzują nierówności na powierzchni ziemi oraz pozwalają na swobodne poruszanie stopom.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Sport to zdrowie - czy na pewno?

              Akurat tych butów i marki nie znałam, ale ja generalnie nie zwracam uwagi na marke. Dla mnie ważne jest z czego wykonane są buty i czy są wygodne. No może jeszcze wyglad się liczy, ale to spraw drugorzędna.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Sport to zdrowie - czy na pewno?

                Do ćwiczeń i biegania trzeba kupić buty ktore mają elastyczną podeszwę a nie sztywną i specjalną warstwę amortyzującą uderzenie w czasie stawiania stopy czy skakania. Warto też zwrócić uwagę na to by były przewiewne i usztywniały kostkę.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Sport to zdrowie - czy na pewno?

                  A i jeszcze jedna uwaga - obuwie jest najważniejszą częścią sportowej garderoby i nie ma sensu na tym oszczędząć. Natomiast leginsy czy podkoszulek można kupić najtańszy byle z bawełny Ja z butów polecam Pumy.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Sport to zdrowie - czy na pewno?

                    Sport to zdrowie, o ile się dobrze do niego przygotujemy. Jeżeli zamierzacie biegać, to kupujcie buty na e-sporting.pl
                    Koleżanka kupiła kiedyś na jakimś targu buty sportowe i skończyła u ortopedy...

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Sport to zdrowie - czy na pewno?

                      zawsze sport to zdrowie, ważny jest umiar i zdrowy rozsądek ja uwielbiam zumbę, taniec z aerobikiem

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Sport to zdrowie - czy na pewno?

                        Dziewczyny, a co sądzicie o ćwiczeniach w ciąży. Jakie wybrać - dodam, że wcześniej niezbyt specjalnie uprawiałam sport ale boli mnie tak kręgosłup, że muszę zacząć się rozciągać. Czytałam też takie artykuły, ale jeszcze nie wiem co wybrać http://szczepimy.com.pl/aktywna-mama/. Co doradzicie?

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Sport to zdrowie - czy na pewno?

                          Przede wszystkim trzeba takie ćwiczenia skonsultować z lekarzem - może się okazać, że w Twoim przypadku nie będzie to dobrym pomysłem. A jakie ćwiczenia? Przystosowane dla kobiet w ciąży, najlepiej jest umówić się na zajęcia w grupie.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Sport to zdrowie - czy na pewno?

                            Sport to jak najbardziej zdrowie. Co prawda ćwiczę od niedawna, ale zauważyłam ogromne efekty w stanie mojego zdrowia. Już nie mam zadyszki, nie mam problemów z oddychaniem, mam odpowiednie ciśnienie, mam więcej energii i nic mnie nie boli. Nawet sama zmiana obuwia bardzo mi pomogła. Jeszcze kilka lat temu nosiłam tylko buty na obcasach, które bardzo obciążały mój kręgosłup. Zaczęłam nosić buty sportowe gdy zaczęłam ćwiczyć i zauważyłam ogromną różnice. Od tego czasu nosze tylko buty sportowe, bo szkoda mi zdrowia na buty na obcasach. Teraz chcę kupić nową parę i rozważam takie http://sklep.adrenaline.pl/product-p...St-V65767.html . Podobają Wam się?

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Sport to zdrowie - czy na pewno?

                              Moim zdaniem najbezpieczniejszy jest rower, który nie obciąża stawów. Dlatego ja jak tylko mogę to wskakuję na rower i jeżdże gdzie popadnie. A ponieważ zimą też nie mogłam wytrzymać to zainwestowałam w rowerek treningowy http://e-candy.pl/21658-rowerki-treningowe super sprawa, teraz mogę przy tym oglądać tv

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X