Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

cesarka czy poród naturalny?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: cesarka czy poród naturalny?

    Ja zawsze chciałam rodzić naturalnie, ale niestety nie mogłam ponieważ miałam problem w dzieciństwie z biodrami i mam krzywo usytuowaną miednicę, ale cesarskie cięcia obeszły się bez komplikacji na szczęście

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: cesarka czy poród naturalny?

      Ja marzyłam o naturalnym porodzie , chodziłam do szkoły rodzenia , wykupiliśmy cegiełkę na poród rodzinny , mąż był przy mnie puki się dało ale nie było rozwarcia i skończyło się cc.

      Skomentuj


        Odp: cesarka czy poród naturalny?

        Ja miałam dwa razy robione cesarskie cięcie pierwsze z racji zagrożenia życia naszej córki, drugie z racji tego , ze upłynęło zbyt mało czasu od pierwszej cesarki , a minęło 14 miesięcy.

        Skomentuj


          Odp: cesarka czy poród naturalny?

          nie wiem dziewczyny czy moje pytanie nie będzie z gatunku tych "dziwnych" ale ciągle czytam o cc i mimo że wiem dokładnie jak to wygląda od strony mamy (wyczytałam na http://www.osesek.pl/tagi/cesarskie-ciecie że dostaje narkozę) ale ciągle zastanawiam się jak to wygląda z "perspektywy dziecka". Co ono odczuwa w chwili takiego porodu? Zastanawialiście się nad tym? W sensie - czy jest przerażone i tym podobne sprawy. Nie wiem może moje pytanie jest głupie/naiwne/śmieszne (niepotrzebne skreślić ) ale ciągle to za mną chodzi!

          Skomentuj


            Odp: cesarka czy poród naturalny?

            rodziłam naturalnie, w momencie kiedy trafia się na salę porodową, myśli się tylko o tym kiedy w końcu się zobaczy maluszka i weźmie go w ramiona, w naszym przypadku myśli o cesarce były chwilowe, chyba w momencie największych obaw przed porodem czy dam radę było to w około 5-6 miesiącu

            Skomentuj


              Odp: cesarka czy poród naturalny?

              ja rodziłam naturalnie - choć była groźba CC u mnie ze względu na wadę wzrok ale się udało siłami natury na szczęście natomiast moja siostra rodziła CC i strasznie długo dochodziła do siebie, u niej źle goiła się też blizna i jak widzialam ja i jej cierpienie to byłam wdzięczna iż udało mi się urodzić naturalnie

              Skomentuj


                Odp: cesarka czy poród naturalny?

                Na samo wspomnienie mojego pierwszego porodu siłami natury przechodzą mi dreszcze. Przez traumatyczne dla mnie przeżycia (córka dostała 4 pkt) bałam się panicznie drugiego porodu i faktycznie myślałam o cesarce. Jednak moje obawy szybko minęły...synek szybko i bezproblemowo pojawił się na świecie bez żadnego cięcia mnie



                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: cesarka czy poród naturalny?

                  Ja miałam wywoływany porób lecz naturalny. Zaraz po porodzie bez problemu chodziłam, siadałam. Bardzo szybko mi się wszystko wygoiło. Natomiast dziewczyna z łóżka obok była po cesarce i ciężko jej było wstać do dziecka. Z tego co widziałam rana na brzuchu się ciągnie, ciężko jest się przekręcić, podnieść i dłużej się goi. Wiadomo, że każda kobieta, organizm inaczej ale od zawsze się mówi, że jak się da to w sposób naturalny.

                  Skomentuj


                    Odp: cesarka czy poród naturalny?

                    Również miałabym wywoływany poród naturalny i dobrze, widziałam jak dziewczyny po cesarce wracały na sale. Przecież to jest normalna operacja, obszerna rana, szycie... Ostateczność. Tutaj macie to ciekawie zestawione - http://********************************************/kobiet...naturalny.html Jeśli tylko macie możliwość, to warto rodzić naturalnie.

                    Skomentuj


                      Odp: cesarka czy poród naturalny?

                      fajny watek i super ze go poczytałam coraz lepiej się nastawiam do porodu naturalnego

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: cesarka czy poród naturalny?

                        oczywiste jest ze lepiej mieć poród naturalny ale czasem nie ma wyjścia i wtedy cesarskie ciecie tez jest dobre. nie wiem czy zdecydowała bym się na nie sama

                        Skomentuj


                          Odp: cesarka czy poród naturalny?

                          Ja rodziłam 11 godzin i urodziłan naturalnie, ale synek kwalifikował się na cesarskie cięcie, dlatego że miał wiele powikłań po porodzie, w tym złamany obojczyk, krwiaki na główce

                          Skomentuj


                            Odp: cesarka czy poród naturalny?

                            Ja miałam poród 17 h naturalnie ale przez komplikacjie nagle zrobili cesarskie cięcie i byłam zadowolona , córeczka już od poczatku było ustalone że będzie cesarskie i cieszę się bo przynjamniej miałam pewnosć że nic jej się nie stanie.

                            Skomentuj


                              Odp: cesarka czy poród naturalny?

                              Osobiście uważam, że jeśli mozna rodzić naturalnie i nie ma ku temu zadnych zdrowotnych przeciwwskazań, to należy właśnie tak urodzić..
                              Ale jeśli są przeciwwskazania, czyli ciąża zagrożona, niebezpieczeństwo dla matki lub dziecka, to wtedy cesarka oczywiście. Podrzucam wam ciekawy tekst o powodach dla których warto z cesarki zrezygnować: http://www.tatento.pl/a/36/rodzice/wychowanie/ciaza/cesarskie-ciecie-5-powodow-aby-z-niego-zrezygnowac, naturalnie pod warunkiem, że ciąża nie ma komplikacji!

                              Skomentuj


                                Odp: cesarka czy poród naturalny?

                                Mi grozi cesarka i jestem przerażona !!! Pierwsze dziecko rodziłam naturalnie, bez żadnych znieczuleń..rodziłam 12 godzin ale czułam, że to jet to. Tak właśnie chciałam rodzić. Teraz grozi mi ta cesarka i sie bardzo boję..że będzie bolało, ze będą komplikację a zwłaszcza tego, ze nie będe miała pokarmu :-( cały czas liczę że maleństwo się obróci i będę mogła rodzić normalnie.
                                A czy ktos po cesarce karmił normalnie piersią?

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X