Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

rodzić w wodzie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Napisane przez viviet Pokaż wiadomość
    ja myślałam o porodzie w wodzie, ale pod koniec ciąży powiedziano mi, że nie mogę tak rodzić, bo dziecko jest duże i może okazać się, że będzie cesarskie cięcie...
    moja corka miala wazyc 3600 a urodzila sie 4250 a chcialam rodzic w wodzie, niestety mialam zielone wody ale prawie do konca w niej lezalam .

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Napisane przez dorota19791 Pokaż wiadomość
      moja corka miala wazyc 3600 a urodzila sie 4250 a chcialam rodzic w wodzie, niestety mialam zielone wody ale prawie do konca w niej lezalam .
      no właśnie czasami nie jest tak jak się planuje
      pozdrawiam

      Skomentuj


        #18
        plusk

        Jestem obecnie zdecydowana na poród w wodzie - oczywiście jak basen będzie wolny gdy mi przyjdzie rodzić - ale nie ukrywam trochę boję się że dzidzia w jakimś momencie sie zestresuje i nabierze wody w płucka.
        OLIWIER 16.12.2008

        Skomentuj


          #19
          Czy któraj z Was rodziła może w szpitalu w Oławie? Tam podobno głównie rodzi się w wodzie (150zł-płatne po porodzie)... Bardzo mnie interesują opinie na ten temat.

          Skomentuj


            #20
            spróbuj moze zadzwonic na oddzial polozniczy w tym szpitalu i pogadaj z jakas polozna, moze bedziesz mogla zobaczyc sobie taka porodówke i polozna udzieli Ci konkretnych informacji o przebiegu - mimo wszystko co szpital to obyczaj i warto spróbowac dowiedziec sie z pierwszej reki
            OLIWIER 16.12.2008

            Skomentuj


              #21
              ja chcialam rodizc w wodzie ale dopiera teraz w naszym szpitalu zrobili taka specjalna sale z wanna,moze uda mi sie z drugim dzieckiem

              Skomentuj


                #22
                Napisane przez luska884 Pokaż wiadomość
                odradza sie to kobietom w pierwszej ciąży dlatego ze przy komplikacjach jest pewien problem (...) bynajmniej dużo tego jest i ja zrezygnowałam
                Ja urodziłam w wodzie mojego pierwszego maluszka. Prowadząca mnie położna nawet radziła mi rodzic w domu, tak dobrze układało sie wszystko w ciąży. Nie chciałam - za ciasna łazienka hihi Po sobie widze teraz co jest potrzebne do tego by móc rodzic w wodzie:
                1) dobry stan matki w czasie trwania ciąży - najlepiej całej
                2) sprawność fizyczna matki - dobre przygotowanie mięśni pochwy, ud i brzucha
                3) brak problemów z krążeniem, żylakami i ciśnieniem szczególnie w ostatnim trymestrze
                4) odpowiednio wysoki poziom żelaza we krwi - zmniejsza ryzyko dużego krwawienia
                5) a to chyba najważniejsze - STABILNY STAN DZIECKA W CZASIE CIAZY i prawidłowe tętno podczas całego porodu i SPOKóJ, spokój, spokój
                Bylismy oboje szczęściarzami, rodziłam z usmiechem. Ale bez przygotowania psychicznego i fizycznego to nie byłoby to samo. Jakie znieczulenie?? Gaz z rury i własne hormony Następnym razem zrobię to samo tylko jeszcze lepiej. Dzisiaj mój maluszek uwielbia kąpiel, w końcu urodził się w wodzie
                OLIWIER 16.12.2008

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Ja w prawdzie w wodzie nie rodziłam ale większość czasu w niej przeleżałam i faktycznie bóle znacznie mniej czuć, bo jak z niej wyszłam to myślałam że koziołka wywine

                  Skomentuj


                    #24
                    taaa, faktycznie można usnąć w basenie, przyjemna ciepła woda, pełen relaks, przyznam szczerze, że potem szycie bolało mnie bardziej niż wypieranie maluszka na świat
                    OLIWIER 16.12.2008

                    Skomentuj


                      #25
                      dziewczyny to jak to jest pierwsze dziecko mozna w wodzie rodzic czy nie
                      ktora z was rodzila pierwsze dziecko w wodzie
                      i jakie sa przeciwwskazania

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: rodzić w wodzie

                        Woda łagodzi ból i wpływa na nas bardzo korzystnie i dla dziecka to jest też łatwiej, dlatego, ze przez cały pobyt w brzuszku był przecież w wodzie jakby nie patrząc he he ;D

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: rodzić w wodzie

                          Ja nie rodziłam w wodzie, ale fakt faktem napewno byłoby to dłużo łatwiejsze i lżejsze... Kurcze jak położna co jakiś czas kazała mi włazic pod goracą wodę to nie czułam żadnych bóli a były straszne nim weszłam pod prysznic...

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: rodzić w wodzie

                            W ogóle ja tak ostatnio sobie czytam o poradach w wodzie, i dochodze do wniosku, że każdy szpital powinien taki poród kobiecie umożliwić, a niestety u nas wcale nie jest to takie łatwe i częste, a szkoda. Bo nie dość, że kobiecie rodzi się lżej, to nie ma tak maksymalnego bólu (choć ogólnie ból jest) jak przy tradycyjnym porodzie.
                            Fajny tekst do poczytania w temacie: http://www.tatento.pl/a/270/rodzice/wychowanie/ciaza/porod-w-wodzie-jako-alternatywa-porodu-tradycyjnego.
                            Osobiście wolałabym rodzić w wodzie i byłabym szczęśliwa gdybym taką opcję miała.

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: rodzić w wodzie

                              Też o tym myślałam..niestety w szpitalu w którym rodzę nie ma takiej możliwości. A tam gdzie jest rodzić nie chcę :-/ dużo słyszałam jakie to ułatwienie dla rodzącej kobiety.

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: rodzić w wodzie

                                Tutaj możecie poczytać o tym, jak przebiega poród w wodzie:
                                http://babyonline.pl/porod-w-wodzie-...l,1879,r1.html

                                Zobaczycie też FILM z porodu w wodzie.
                                pozdrawiamy,
                                Redakcja MamoToJa.pl

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X