Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

cała ta deklaracja wiary przeraża mnie...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    cała ta deklaracja wiary przeraża mnie...

    a prof. Chazan to już w ogóle... co on sobie myśli podejmując takie decyzje? wypowiadając się w taki autorytarny sposób...?

    kompletny brak szacunku wobec pacjentów... egocentryzm i buta :/
  •    
       

    #2
    Odp: cała ta deklaracja wiary przeraża mnie...

    mnie sie nawet nie chce o tym pisać!!! gdybym była w takiej sytuacji jak ta kobieta, której odmówił aborcji mimo, że dziecko nie miało szansy urodzic się i przezyć, to nie wiem, co bym zrobiła!!1
    przeciez lekarz powinien wspierac kobiete w takiej trudnej sytuacji, a nie ja tylko jeszcze pogrążać! Przecież powinien byc pomoca, wskazac dostepne rozwiązania, a nie ponizac odmawiajac pomocy!
    tam bylo jeszcze cos z tą 11latka, zgwałconą, w głowie mi sie nie miesci!!!

    Skomentuj


      #3
      Odp: cała ta deklaracja wiary przeraża mnie...

      A mnie zastanawia, dlaczego ta kobieta nie poszła do innego lekarza... Przecież można chodzić ile się chce i do ilu się chce. Nie wiem..

      Skomentuj


        #4
        Odp: cała ta deklaracja wiary przeraża mnie...

        anitak, to co ona zrobiła później, jest mniej ważne - ważna jest postawa lekarza, który odmówił pomocy. Nie wypełnił obowiązków, ot co.

        Skomentuj


          #5
          Odp: cała ta deklaracja wiary przeraża mnie...

          No zgadzasię - lekarz odmówił, bo w miał do tego prawo (niestety), a ona miała prawo zmienić lekarza. Dlaczego skazała siebie na tę traumę, bo nie wiadomo czy dziecko w ogóle przeżyje... z tego co zrozumiałam. A jest już za późno na inne działania. Nie rozumiem tego postępowania. Powiedzmy, że rozumiem postępowanie lekarza - z zaznaczam, że nie popieram, ale jej postawy również nie rozumiem.

          Skomentuj


            #6
            Odp: cała ta deklaracja wiary przeraża mnie...

            Moim zdaniem lekarz powinien być jak sędzia w podejmowaniu takich decyzji i nie słuchać sumienia czy serca ale brać pod uwagę czyste fakty medyczne, bo skoro wiadomo że dziecko jest ciężko upośledzone i umrze po porodzie to po co narażać zdrowie matki zarówno te fizyczne jak i psychiczne. Jeśli kobieta podjęła takową decyzję i ma prawo wykonać aborcję to lekarz powinien tego dokonać a nie zasłaniać się wyrzutami sumienia czy etyką.

            Skomentuj


              #7
              Odp: cała ta deklaracja wiary przeraża mnie...

              Rzeczywiście przerażające, ale cóż żyjemy w "katolickim" kraju i dopóki kościół będzie miał wpływ na wszystko co dzieje się w Polsce to takie sytuacje będą na porządku dziennym. Cóż, przykre to że nie możemy zadecydować same o swoim ciele, dzieciach i życiu!

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: cała ta deklaracja wiary przeraża mnie...

                Mamy opinię redaktorki prowadzącej Babyonline.pl, zajrzyjcie:
                http://babyonline.pl/klauzula-sumien...,15742,r1.html
                pozdrawiamy,
                Redakcja MamoToJa.pl

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: cała ta deklaracja wiary przeraża mnie...

                  można też podpisać petycję,,,
                  http://www.change.org/petitions/bart...share_petition

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: cała ta deklaracja wiary przeraża mnie...

                    Do tego cała ta sprawa została nagłośniona w taki sposób jakby postawa prof. Chazana była godna pochwały i naśladowania...Przerażające że działania które mają znamiona już przestępstwa są nagłaśniane publicznie i akceptowane.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: cała ta deklaracja wiary przeraża mnie...

                      A mi to wszystko trudno pojąć, ale rozumiem i te argumenty
                      http://wyborcza.pl/duzyformat/1,1390...e_aborcje.html

                      i te również http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,1...paign=FB_TokFm

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: cała ta deklaracja wiary przeraża mnie...

                        Nie rozumiem jak po takim wywiadzie ten człowiek może jeszcze pracować w publicznej służbie zdrowia? Czy Pan Chazan ma być ponad prawem ?

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: cała ta deklaracja wiary przeraża mnie...

                          Każdy jest kowalem swojego losu ale ja uważam, że każdy też powinien mieć wybór i prawo decydowania o sobie. Skoro lekarzowi sumienie nie pozwoliło dokonać aborcji to powinien tak pokierować swoją pacjentką aby ta aborcja byłą przeprowadzona przez innego lekarza i o czasie. Nie wiem, ale kwestia sumienia jest zawsze ciężka do rozstrzygnięcia. Dlatego jestem w stanie zaakceptować zarówno argumenty tego profesora jak i tej kobiety.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: cała ta deklaracja wiary przeraża mnie...

                            Skoro sumienie nie pozwala mu wykonywac wszystkich zabiegów to niech przestanie wykonywać swój zawód.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: cała ta deklaracja wiary przeraża mnie...

                              Ciągle kwestia aborcji jest nieuregulowana, nie wiadomo kto może ją wykonywać , w jakich sytuacjach itd. Jeśli medycyna uznaje że aborcja jest wskazana to lekarz jej nie wykona a jak lekarz zgadza się na wykonie zabiegu to jest oskarżany o zabójstwo itd. błędne koło.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X