Wróć   Forum Mamotoja.pl > Pytania do eksperta > Porady położnej
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady położnej Położna najlepiej pomoże, objaśni i nauczy - o ciąży, porodzie i połogu dowiesz się najwięcej w tym wątku. Zadaj pytanie ekspertowi! Być może któraś z mam już borykała się z takim problemem - prosimy o doradzanie sobie wzajemnie!

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 12-05-2014, 14:05
loleczka_87 loleczka_87 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
loleczka_87.polki.pl

Zdjęcia: 2
Domyślnie Bolesne obrzęki stóp w II trymestrze

Zaczynam 20 tydzień i od dwóch tygodni potwornie bolą mnie stopy ( zupełnie jakbym przeszła 100 km), nogi całe są opuchnięte i widać mi żyły. Ból pojawia sie już po dwóch godzinach chodzenia i rano jak wstaje z łóżka:/ koszmar jakiś,a nawet nie mam jeszcze dużego brzuszka. Wizytę u lekarza mam za tydzień martwi mnie to bo nie wiem co się dzieje. Dodatkowo zauważyłam, że rano mam niższe ciśnienie, a wieczorem podwyższone (130/90).
Pojawił się u mnie też problem z plecami, jeszcze długo przed ciążą miałam stwierdzoną pogłebioną lordozę, jednak dzięki rehabilitacji od dawna nic mi nie dokuczało, w tej chwili ból w dole pleców promieniujący do lewego pośladka powrócił. Co takiego mogłabym ćwiczyć?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 14-05-2014, 13:26
A.Winiarczyk's Avatar
A.Winiarczyk A.Winiarczyk jest offline
Ekspert Babyonline.pl

Zobacz mój nowy profil
A.Winiarczyk.polki.pl

Domyślnie Odp: Bolesne obrzęki stóp w II trymestrze

Zmęczenie, ociężałość i widoczne obrzęki stóp mogą pojawić sie już we wczesnej ciąży i są niestety częstym zjawiskiem. Głównym z powodów jest większa ilość krwi krążącej w ciąży, a powiększająca się macica uciska naczynia odprowadzające krew z dolnych partii ciała. To z kolei prowadzi do zastojów krwi i limfy co objawia się w postaci obrzęków a nawet żylaków. Zatem można powiedzieć że długie pozostawanie w tej samej pozycji zarówno stojącej jak i leżącej powoduje obrzmienie i bolesność nóg wynikające z naturalnej skłonności w czasie ciąży. Niemniej jednak o obrzękniętych stopach już z samego rana powinnaś poinformować swojego lekarza. Jeżeli chodzi o ciśnienie 130/90 to jest ono jeszcze w granicach normy, ale o tym też powiedz swojemu lekarzowi gdyż obecność obrzęków i podwyższonego ciśnienia jest niebezpieczne dla mamy i dziecka. A tymczasem powinnaś być spokojna same obrzęki nie stanowią zagrożenia Zawsze można złagodzić ból towarzyszący obrzękom poprzez zimne okłady czy nawet moczenie stóp w letniej wodzie a w czasie snu zastosować uniesienie nóg poprzez włożenie poduszki pod stopy. Nie rezygnuj ze spacerów nawet jeśli stopy mówią „nie”
Nieprzeczytane 11-06-2014, 11:28
anitak_80 anitak_80 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
anitak_80.polki.pl

Mi pomagały chłodne okłady i oczywiście poduszka pod nogi co jakiś czas przy leżeniu czy siedzeniu. Ale jeszcze te upały nie sprzyjają.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 02-11-2014, 21:01
mikaa997 mikaa997 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mikaa997.polki.pl

Miasto: okolice Wrocławia
Zdjęcia: 70

Na ociężałe nóżki w ciąży używałam też kremu z lini Perfecta Mama, firma Dax Cosmetics, linka wklejam poniżej
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=26370
Wydaje mi się, że przynosił ulgę ale przyznam szczerze, że popełniałam błąd bo nie smarowałam nim nóg regularnie tylko dopiero jak mi dokuczał dyskomfort.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 14-12-2014, 12:15
beatris20's Avatar
beatris20 beatris20 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
beatris20.polki.pl

Zdjęcia: 8

Na obrzęki rewelacyjnie działają lekkie ćwiczenia, leżąc na plecach rozwieramy palce u stóp i znów przywieramy, i tak kilka razy, ściskamy i puszczamy, zginamy , kręcimy w stawie przy kostce, i tak samo postępujemy przy uniesionej nodze do góry.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 14-12-2014, 14:01
ladybzyk ladybzyk jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ladybzyk.polki.pl

Miasto: Zza brudnego ekranu :)
Zdjęcia: 14

Cytat:
Napisał beatris20 Zobacz post
Na obrzęki rewelacyjnie działają lekkie ćwiczenia, leżąc na plecach rozwieramy palce u stóp i znów przywieramy, i tak kilka razy, ściskamy i puszczamy, zginamy , kręcimy w stawie przy kostce, i tak samo postępujemy przy uniesionej nodze do góry.
U mnie to nie pomaga. Nie cierpię jakoś na obrzęki nóg, ale każda taka lekka praca mięśniami stóp kończy się strasznym bólem łydki, gdyż niezależnie co bym zrobiła, czy chciała się rozciągnąć, czy poćwiczyć stopy, kończy się to ogromnym skurczem i rozrywającym bólem...

Ale może po prostu ja jestem taka dziwna

Znalazłam kilka ciekawych rad na tę przypadłość - http://polki.pl/rodzina_ciaza_artykul,10008766.html
http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-...zic_34929.html

* Częste odpoczywanie
* Leżenie na lewym boku, by umożliwić lepszy odpływ krwi
* Częsta zmiana pozycji
* Należy siedzieć z nogami wspartymi na stołeczku
* Leżenie z uniesionymi nogami
* Pij dużo wody
* Ogranicz sól
* Odpowiednie obuwie noś
* Staraj się stosować zimne okłady

STOP ŁAMANIU PRAW KOBIET NA PORODÓWKACH - podpisz petycję http://lepszyporod.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 12-01-2015, 09:53
marysia_24's Avatar
marysia_24 marysia_24 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
marysia_24.polki.pl

Ogólnie puchnięcie w ciąży u niektórych kobiet to norma...
Nieprzeczytane 12-01-2015, 10:55
teresa211186 teresa211186 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
teresa211186.polki.pl

Zdjęcia: 88

Czasem obrzęki nóg to norma, a czasem mogą świadczyć o zatruciu ciążowym. Najlepiej kontrolować ciśnienie jeśli jest podwyższone to należy udać się do lekarza. Trzeba również dużo odpoczywać i pić napary moczopędne np z pokrzywy
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 20-01-2015, 12:10
akuriata akuriata jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
akuriata.polki.pl

Zdjęcia: 109

mnie na szczęście obrzęki stóp czy nóg omineły
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 21-01-2015, 08:32
kum_pela kum_pela jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
kum_pela.polki.pl

Zdjęcia: 64

mnie rowniez omienły obrzęki ale chyba należy przy odpoczywaniu polozyc nogi wyzej niz piers by krew splywala bo mogą się nawet zrobic zylaki wiec odciążyc nogi .
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania