Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Metody naturalne czy antykoncepcja?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #61
    To jest podstawowe zabezpieczenie - teraz Twoim dodatkowym zabezpieczeniem beda prezerwatywy itp Konsekwencja ich brania jest m.in niemoznosc dojrzewania komórek jajowych w jajnikach. Bez jajeczkowania nie może dojść do zapłodnienia, a więc i do ciąży

    A wiec ...
    1. Tabletki sa skuteczne pod warunkiem ze bierzesz regularnie i nie zapominasz o zadnej z opakowania
    2.Jesli chorujesz, bierzesz antybiotyki, wymiotujesz lub masz biegunke - musisz uzywac dodatkowego zabezpieczenia przez 7 dni ale takie info pewnie sa na ulotce. Jesli ktos pisze ze zaszedl w ciaze podczas brania tabsow to na 99 % wystapila u niego conajmniej jedna z w/w sytuacji i nie zastos. dodatkowego zabezpieczenia

    Co do skutecznosci podczas pierwszego opakowania - najlepiej odczekac 7 - 10 dni a potem loozik
    Last edited by Goplana; 03-01-2009, 18:00.

    Skomentuj

    •    
         

      #62
      A co do skutkow ubocznych - wystepuja ale tak jak pisalam zalezy to od organizmu.

      Pigułka dwuskładnikowa (np. Cilest, Yasmin, Novynette)
      JAK DZIAŁA: Blokuje owulację i zagęszcza śluz w szyjce macicy, który staje się nieprzenikliwy dla plemników. Pigułkę łyka się codziennie przez 21 dni.
      WYBIERZ JĄ, JEŚLI: Już nie karmisz, planujesz mieć kolejne dziecko jeszcze w tym roku (po odstawieniu tabletki możesz zajść w ciążę od razu w kolejnym cyklu), nie palisz i w twojej najbliższej rodzinie nie było poważnych chorób zakrzepowo-zatorowych.
      ZALETY: Pomaga uregulować cykl miesięczny, łagodzi objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego.
      WADY: Niekiedy u niektórych kobiet biorących pigułki pojawia się obniżenie libido albo spadek nastroju.
      Last edited by Goplana; 03-01-2009, 18:05.

      Skomentuj


        #63
        dziekuje za tresciwe informacje ja teraz zaczelaam brac 2 opakowanie ale jakos nadal sie boje bez dodatkowego zabezpieczenia

        Skomentuj


          #64
          Nie boj nic

          Skomentuj


            #65
            To prawda

            Goplana ma racje.
            Ja brałam cilest 5 lat i nie stosowałam żadnej innej metody antykoncepcji. Byłam zadowolona,żadnych skuków ubocznych i 100% zabezpieczenia, oczywiście przyjmowałam zawsze o stałej porze, nie zdarzyło mi się zapomnieć a w razie biegunki lub wymiotów używałam prezerwatyw.
            Mi akurat bardzo podpasowały
            POLECAM
            MARCELEK 29.06.2008, godz.2.15
            25.01.2009 PIERWSZY ZĄBEK!
            30.01.2009 DRUGI ZĄBEK!!

            Skomentuj


              #66
              No mówią, że tabletki są skuteczne jeśli o nich nie zapominasz

              Skomentuj


                #67
                Ja stosowalam Cilest przez prawie dwa lata i bylam zadowolona.Co do skutkow ubocznych to troche po nich przytylam i powiekszyly mi sie piersi(z tego akurat bylam zadowolona).Mysle ze musisz sama sprawdzic czy ci odpowiadaja bo kazda kobieta jest inna,ma inny poziom hormonow i roznie reaguje.Moja przyjaciolka np;stracila ochote na sex i ciagle miala jakies infekcje.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #68
                  Magiczne chyba nie!!!
                  moja siostra ich używa mówi, że są ok.

                  Skomentuj


                    #69
                    no wlasnie mi chodzilo o to czy nie zawiodly (bo slyszalam ze niktore kobiety zaszly w ciaze a braly tabletki) i jakie skutki uboczne co do piersi to fakt - nie narzekalabym narazie biore 2 opakowanie i wydaje mi sie ze nnic to nie wiem czy juz nic czy dopiero jakies zmiany moga nastąpic...


                    A I JESCZE JEDNO MAM PYTANIE PO KTORYM OPAKOWANIU MOZNA KOCHAC SIE DO KONCA....????? WIECIE CO MAM NA MYSLI???!!!!!!!!!!

                    Skomentuj


                      #70
                      No magiczne napewno nie dalam taki wątek tylko po to zeby zachęcało do kliknięcia

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #71
                        Tabletki dzialaja od pierwszego opakowania ( najlepiej poczekac dopierwszych 7-10 tabletek dla pewnosci ) i dzialaja non stop ( nawet podczas 7 dniowej przerwy ), przy pierwszej tabletce kolejnego opakowania zabezpieczenie dodatkowe nei jest potrzebne ( pod warunkiem ze nie mialas biegunki, wymiotow i innych w/w objawow )
                        Last edited by Goplana; 05-01-2009, 09:10.

                        Skomentuj


                          #72
                          Napisane przez Goplana Pokaż wiadomość
                          Tabletki dzialaja od pierwszego opakowania ( najlepiej poczekac dopierwszych 7-10 tabletek dla pewnosci ) i dzialaja non stop ( nawet podczas 7 dniowej przerwy ), przy pierwszej tabletce kolejnego opakowania zabezpieczenie dodatkowe nei jest potrzebne ( pod warunkiem ze nie mialas biegunki, wymiotow i innych w/w objawow )

                          DZIEKI ZA informacje to juz chyba teraz wszystko wiem na ten temat dzieki wielkie :*

                          Skomentuj


                            #73
                            CILEST....cd...

                            i to znowu ja mam pytanko kolejne...
                            jak to jest z tabletkami jak np beda wymioty albo biegunka...?
                            jak np biore tabletke o 20 i np o 3 w nocy (musze zkorzystac z toaley w w/w sprawach) to musze wziasc nowa tabletke skoro minelo 7 godzin czy ona juz sie przyjeła do organizmu i ochrona nadal jest...?

                            Skomentuj


                              #74
                              Mowi sie ze tabletka wchlania sie ok 4 godz wiec hipotetycznie juz sie wchlonela w podanym przez Ciebie przypadku.
                              Ja w takich sytuacjach biore kolejna o zwyklej porze i przez tydzien stosuje dodatkowe zabezpieczenie dla pewnosci.
                              Pamietaj ze srodki przeciwbiegunkowe tez moga zmniejszyc działanie tabletek.
                              Last edited by Goplana; 09-01-2009, 11:49.

                              Skomentuj


                                #75
                                Ja dopiero zaczełam brać Cilest i po pierwszym listku dostałam dosyc obfita miesiaczkę. Ale poza tym to jest ok zobaczymy czy po dluższym stosowaniu nie wystapią skutki uboczne

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X