Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gry komputerowe - od kiedy?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Gry komputerowe - od kiedy?

    Odkąd moja 4-letnia córka nauczyła się obsługi komputera codziennie prosi o możliwość zagrania w ulubione gry. Nie wiem czy to odpowiedni wiek na granie w gry komputerowe. Co robić - pozwalać czy nie?Kiedy Wasze pociechy zaczęły grać w gry komputerowe?
  •    
       

    #2
    Odp: Gry komputerowe - od kiedy?

    Moja Olka ma 3 lata a kompa obsługuje od roku.Jest fanatyczka gier rybki mini mini i tych z programu komputera,wszelkich puzli,malowanek itp.Czy to złe czy dobre? nie wiem ale edukacyjne i nie uniknione -wszyscy w domu posługujemy się komputerem na codzień ona to poprostu widzi i chce się uczyć a tak po za tym juz w naszym przedszkolu jest salka komputerowa i 5,6 latki maja mini informatyke.
    Więc jak widać z kompem na TY są najmłodsi, kwestia teraz ograniczeń czasowych.
    Zima ,brzydko na polu i czasami nie mam ochoty układac 100raz klocków to poprostu Oli pozwalam chwile pograć nie trwa to tez długo bo ona wszystkim szybko się nudzi.
    Attached Files


    Skomentuj


      #3
      Odp: Gry komputerowe - od kiedy?

      Napisane przez koliberek71 Pokaż wiadomość
      Moja Olka ma 3 lata a kompa obsługuje od roku.Jest fanatyczka gier rybki mini mini i tych z programu komputera,wszelkich puzli,malowanek itp.Czy to złe czy dobre? nie wiem ale edukacyjne i nie uniknione -wszyscy w domu posługujemy się komputerem na codzień ona to poprostu widzi i chce się uczyć a tak po za tym juz w naszym przedszkolu jest salka komputerowa i 5,6 latki maja mini informatyke.
      Więc jak widać z kompem na TY są najmłodsi, kwestia teraz ograniczeń czasowych.
      Zima ,brzydko na polu i czasami nie mam ochoty układac 100raz klocków to poprostu Oli pozwalam chwile pograć nie trwa to tez długo bo ona wszystkim szybko się nudzi.

      Zgadza się. Pozwalam więc Poli trochę pograć na komputerze(maksymalnie 15 minut jednorazowo). Myślę jednak, że to dla niej trochę za wcześnie...

      Skomentuj


        #4
        Odp: Gry komputerowe - od kiedy?

        Ja myślę że za wcześnie, ale to jest twoja indywidualna sprawa. Ja myślę, że pozwoliłabym mojemu odkąd zacząłby szkołę. Wcześniej podsuwałabym mu inne alternatywy. Gry planszowe, klocki, puzzle, memory, zabawy na świeżym powietrzu, itd.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Gry komputerowe - od kiedy?

          U mnie w rodzinie moja 5 letnia kuzynka nie moze przesiadywac na komputerze nawet jesli chodzi o bajki na komputerze czy tez gry edukacyjne... Mysle ze tu chodzi o surowosc rodzicow. dziecko powinno uczyc sie nowych rzeczy oczywiscie z umiarem

          Skomentuj


            #6
            Odp: Gry komputerowe - od kiedy?

            Moja 5latka też trochę gra i 3 latka Staram się im ograniczać i wtedy nie oglądają np. TV.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Gry komputerowe - od kiedy?

              Ludzie co Wy robicie, już od małego pierzecie dzieciom mózgi, zabierajcie dzieci na spacery, pograjcie z nimi w piłkę a jak już siedzicie w domu to pobawcie się z nimi zabawkami, ja ostatnio kupiłem zabawki edukacyjne firmy Haba i z moim synem świetnie się razem bawimy ;P

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Gry komputerowe - od kiedy?

                Mówi się, ze matka wie najlepiej co jest dobre dla jej dziecka, ale wszystko z umiarem, rozwijajmy nasze dzieci jak najwięcej zabawami, a nie hipnotyzujmy je grami, bajkami, lepiej przeczytajmy bajkę lub pobawmy się.. wiem, że łatwo się piszę, ale próbować trzeba.

                http://gepardowa.blogspot.com/2013/0...wietlaczy.html
                https://www.facebook.com/pages/Blog-...85572361494659

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Gry komputerowe - od kiedy?

                  W dzisiejszych czasach kontaktu dziecka z komputerem i tak nie da się uniknąć, taka jest prawda.
                  Większość czterolatków już gra, a przynajmniej miało styczność z grami. Ważne, żeby nie przesadzać. 15-30 minut dziennie to max moim zdaniem.
                  No i trzeba zwracać uwagę na to, w co gra dziecko. Fajne są na przykład różne ubieranki, o w tym stylu: http://dogry.pl/moviestarplanet/. Myślę, że w takie coś maluchy spokojnie mogą grać.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Gry komputerowe - od kiedy?

                    Tego chyba nie da się uniknąć. Dziecko w pewnym okresie swojego życia potrafi skutecznie dopominać się grania ;/
                    Kupiłam w tym celu tablet - jak ma już grać to pomyślałam sobie, że niech to będą jakieś edukacyjne gry - ćwiczące zapamiętywanie, język angielski, spostrzegawczość i szeroko pojętą inteligencję.
                    Zainstalowałam kilka aplikacji typu: Say The Same Thing - czyli wypowiadanie w tym samym momencie identycznego słowa. Inną ciekawą aplikacją jest Chińczyk - gra w którą chyba wszystkie grałyśmy w dzieciństwie. Wymaga ona od dziecka skupienia, strategii i logicznego myślenia.
                    Próbuję także powoli wrzucać aplikacje uczące języka angielskiego jak mFiszki - zobaczymy w jakim kierunku to się potoczy. Zajrzyjcie sobie na http://**************/gry-na-tablet można tam znaleźć wiele ciekawych gier i aplikacji edukacyjnych.
                    http://forum.mamotoja.pl/

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Gry komputerowe - od kiedy?

                      Ważne, żeby umieć powiedzieć dziecku DOŚĆ! Gry rozwijające i edukacyjne są w porządku, ale gdy zmienia się to w bezsensowne przesiadywanie przed monitorem, wtedy zaczyna się problem. Komputer powinien być jedną z alternatyw spędzania czasu.
                      Warto porównać pożyczki bez BIK Warszawa kliknij to, przed podjęciem ostatecznej decyzji. Czasami zadłużenie się u rodziny, przy mniejszych kwotach jest o dużo lepszym wyjściem.

                      Skomentuj


                        #12
                        Ja swojemu 6 latkowi jeszcze nie pozwalam grac na komputerze gramy w gry planszowe i czytamy książki

                        _
                        Last edited by Redakcja_MamoToJa.pl; 22-07-2014, 12:47.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Gry komputerowe - od kiedy?

                          Napisane przez kasiulejda19 Pokaż wiadomość
                          Ważne, żeby umieć powiedzieć dziecku DOŚĆ! Gry rozwijające i edukacyjne są w porządku, ale gdy zmienia się to w bezsensowne przesiadywanie przed monitorem, wtedy zaczyna się problem. Komputer powinien być jedną z alternatyw spędzania czasu.
                          Zgadzam się
                          Nie widzę powodu, żeby zabraniać dziecku dostępu do komputera. W dzisiejszych czasach i tak się tego nie uniknie.
                          Tylko trzeba to robić z umiarem i rozsądkiem.
                          No i odpowiednio wybierać gry. Z takich fajniejszych gierek mogę polecić na przykład tą: http://dogry.pl/shakes-fidget . Zero przemocy, fajna fabuła, sama czasem gram

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Gry komputerowe - od kiedy?

                            A ja polecam ekodzieciaki.pl! Razem z przyjaciółmi przygotowałam bezpieczne gry dla Waszych dzieci, które oprócz bawić również uczą. Zapraszam do wspólnej zabawy!

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Gry komputerowe - od kiedy?

                              Mój ma 4 lata i nie gra oraz nie obsługuje komputera. Ma swój laptop i tablet (zabawki edukacyjne) i nimi się bawi. Telewizję ogląda z umiarem. Uważam, że 3-4 latek powinien bawić się w inne zabawy a nie grać na kompie. Mój układa najróżniejsze puzzle, gra w memory, buduje z klocków, bawi się autami, gra z tatą w piłkę. A na gry komputerowe będzie miał jeszcze czas.
                              Last edited by Redakcja_MamoToJa.pl; 22-07-2014, 12:47.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X