Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pierwsze Kroki Waszych Pociech

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Gabrysia zaczela chodzic za raczke jak miala 9 miesiecy,a jakies 2 tyg pozniej juz sama chodzila,czyli zaczela jak miala 9 i pol miesiaca
    GABRYSIA:12.03.2008.

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Alan miał 11 miesięcy kiedy pierwszy raz puscił sie łóżeczka i zrobił pierwsze kroki-niezapomniany monent
      Alanek 14.09.2006

      Skomentuj


        #33
        Chyba prawdą jest to że szczuplejsze dzieci chodzą wcześniej? Moja Marlenka zaczęła chodzić w 16m i równocześnie raczkowała ważyła wtedy 12 kg.U mnie była troszkę inna sprawa, mała miała napięcie mięśniowe i była rehabilitowana , podkreślam jeszcze że kiedy miała roczek nie stała jeszcze na nóżkach.


        Skomentuj


          #34
          moja Gwiazda na 11m zaczęła sie ładnie"puszczać" i przechodziła z kuchni do pokoju itd.fakt szła jak cybork,ale szła sama(trza było za nią iść,nawet 5gr na podłodze-gleba murowana)wróciłyśmy na stare smieci(przedtem byłam u tesciów) i wogole nie chce sama chodzić.jest przy tym taka ostrozna,tylko za palec chce,a jak nie mysli o tym- przejdzie sobie kawałeczek.
          poprostu zaczęła sie bać:/ dodam że nie raczkuje.może wpływ na to ma fakt,że ja mam grube dywany,progi itd,a tam była sama podłoga

          Skomentuj


            #35
            Amela juz ma za sobą pierwszy kroki , a tak http://www.bobasy.pl/izabell21041987,17945,film.html je doskonali
            Amelia 12.03.08

            Skomentuj


              #36
              Pierwszy niesmiały samodzielny kroczek Gabrysia odbyl sie 1.02.09 czylio jak mial 10 mies 10 dni, a za raczke chodzi juz przynajmniej jeden miesiac, ale on strasznie ostrozny i bal sie puscic, nawet 20 cm to siadal na raczkowanie zeby przejsc

              Skomentuj


                #37
                Jakubek przy czyms i za rece chodzi od ponad 2 miesiecy. W poniedzialek kupilismy nowa rzecz dla niego. Obecnie sluzy mu jako "chodzik".
                Polecam dla osob ktore maja duzo wolnego miejsca w domu dodam fotke
                Mialo byc to pudlo na zabawki juz 4 plusy tego cacka wymyslilam
                1. pudlo na zabawki
                2. chodzik
                3. od tego chodzenia szybko sie meczy i slicznie zasypia
                4. swietna zabawa dla brzdaca
                bylo jeszcze cos ale mi wypadlo z glowy
                Attached Files
                Last edited by ellaja1728; 06-02-2009, 14:31.
                Jakub 19.05.2008

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Mój Julek zaczął samodzielnie chodzić dzień po 1 urodzinach. A przy meblach zaczął ok 7-8 miesiąca. Jak miał 5 m-cy to już sam siedział. Raczkowanie przyszło chwilę przed wstawaniem przy meblach.

                  Skomentuj


                    #39
                    Moj Kubuś kiedy skończył roczek zorientował się, że można podnieśc się do stania przy meblach czy w łóżeczku. Teraz ma 15 mc i robi pierwsze kroki, chodzi prowadzony za rączkę, w ostatnią sobotę puścił sie kanapy i sam doszedł spory kawałek do telewizora,po czym na drugi dzien zapomniał ze można chodzic samodzielnie a zachęcany przez nas nie ma ochoty podejmowania kolejnych prób. Czy acie podobne doświadczenia?

                    Skomentuj


                      #40
                      Mój synek samodzielnie zaczął chodzic mając 11 miesięcy
                      Jakubek, 23.06.2007r.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        mój synek Filipek miał 9 miesięcy jak zaczoł już samodzielnie chodzić i tak się zastanawiam kiedy mój młodsz będzie stawiał pierwsze kroki

                        Skomentuj


                          #42
                          Moja pociecha pierwsze samodzielne kroczki zrobiła jak miała 11 miesięcy, w imieniny mojego męża




                          Skomentuj


                            #43
                            Mam do Was Drogie Mamy pytanie dotyczące kapci (pantofli jak kto woli):
                            Od kiedy zakładacie Waszym pociechom kapcie na twardej podeszwie?
                            Mój Maksu za rękę chodził od 8 miesiąca, sam ruszył jakieś dwa tygodnie temu. Na początku się strasznie bał, jak mu zakładałam kapcioszki, ale teraz już w nich chodzi. Tylko że bardzo krzywo stawia stópki. Podejrzewam, że to przez to, że nie jest przyzwyczajony do czegoś na nóżkach (nie są ciężki, ale zawsze to coś cięższego niż skarpetki).
                            Chyba że na naukę chodzenia w bucikach jeszcze za wcześnie. Ale nie wyobrażam sobie, wyjścia do kościoła w niby-butach, w których się nie da chodzić, bo mają miękka podeszwe.
                            Maksu 28.03.2008 r. godz. 17:20

                            45 dni przed 1 urodzinami zacząłem chodzić - od razu po schodach

                            Skomentuj


                              #44
                              Mój synuś 4 dni temu zrobił pierwszy kroczek, ale narazie się nie powtórzył, cierpliwie czekamy


                              http://www.wielgusiatko.naszedzieci.net
                              Karolek 27.04.2008r. ma już 11 miesięcy
                              16 stycznia 2009r. Karolek nauczył się raczkować
                              27 stycznia 2009r. Karolek powiedział pierwsze słowo "TATA"
                              20 luty 2009r. Karolek pierwszy raz sam stanął :)
                              20 luty 2009r. Karolek zrobił pierwszy kroczek :)

                              Skomentuj


                                #45
                                Napisane przez zuzik_k Pokaż wiadomość
                                Mam do Was Drogie Mamy pytanie dotyczące kapci (pantofli jak kto woli):
                                Od kiedy zakładacie Waszym pociechom kapcie na twardej podeszwie?
                                Mój Maksu za rękę chodził od 8 miesiąca, sam ruszył jakieś dwa tygodnie temu. Na początku się strasznie bał, jak mu zakładałam kapcioszki, ale teraz już w nich chodzi. Tylko że bardzo krzywo stawia stópki. Podejrzewam, że to przez to, że nie jest przyzwyczajony do czegoś na nóżkach (nie są ciężki, ale zawsze to coś cięższego niż skarpetki).
                                Chyba że na naukę chodzenia w bucikach jeszcze za wcześnie. Ale nie wyobrażam sobie, wyjścia do kościoła w niby-butach, w których się nie da chodzić, bo mają miękka podeszwe.
                                ja kupilam tosi porzadne buciki kiedy zaczela stawiac pierwsze kroki samodzielnie.bylo to po 11 miesiacu.wczesniej chodzila w domu na bosaka a na spacerku siedziala w wozku wiec nie widzialam takiej potrzeby.
                                shannon

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X