Wróć   Forum Mamotoja.pl > Twoje dziecko > Wychowanie i nauka dziecka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Wychowanie i nauka dziecka Żłobki i przedszkola, wasze metody i porady wychowawcze

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 14-10-2014, 16:25
katemom katemom jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
katemom.polki.pl

Domyślnie Odp: Jakie przedszkole lepsze - z językami czy zwykłe?

z jezykami obcymi najlepiej oswajac dziecko od najmlodszych lat, jesli masz taka mozliwosc to tylko z jezykami, i w takim przedszkolu znajdzie sobie grupe do zabawy jak i w kazdym innym
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 15-10-2014, 05:28
27otsifem's Avatar
27otsifem 27otsifem jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
27otsifem.polki.pl

Miasto: Grajów

ja też jestem za przedszkolem jesli jest taka mozliwosc to z jezykiem - dzieci w wieku przedszkolnym chlona najwiecej i jesli jest to jeszcze podawane w forimie zabawy to extra a teraz bez jezyków nie osiagnie sie za duzo ...
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 31-10-2014, 12:36
katemom katemom jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
katemom.polki.pl

dokladnie, jak masz mozliwosc to z jezykiem, najlepiej jest oswajac dziecko od najlodszych lat
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 31-10-2014, 14:21
mikaa997 mikaa997 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mikaa997.polki.pl

Miasto: okolice Wrocławia

Zdecydowanie przedszkole językowe. Jak tylko będę miała taką możliwość i finansowo będę mogła sobie na takie pozwolić to też wybiorę językowe
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 14-11-2014, 16:50
uhubuhu uhubuhu jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
uhubuhu.polki.pl

Podzielone są zdania na ten temat, jeśli dziecko ma "chłonąć" musi być niejako zanurzone w języku i najlepsze w tym wypadku jest przedszkole gdzie minimum dwie godziny dziennie jest po angielsku (ogląda się tak bajki, słucha piosenek itp.). Wszystko zależy też od prowadzących i indywidualnych predyspozycji dziecka. Moja córa nie ma okazji chodzić do takiego przedszkola, ale słuchamy piosenek po angielsku, oglądamy bajki, śpiewamy i szczerze polecam The mother goose club- świetne!
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 23-01-2015, 13:47
klamka klamka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
klamka.polki.pl

Ja nie przykładam do tego aż tak dużej wagi, bo nawet jeżeli przedszkole nie jest językowe, zawsze można zapisać dziecko do odpowiedniej szkoły. Moja córka pójdzie pewnie tam, gdzie ja uczę się angielskiego dla biznesu, bo bardzo odpowiada mi tamtejszy poziom nauczania.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 23-02-2015, 08:33
julita001 julita001 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
julita001.polki.pl

My zapisaliśmy córkę do przedszkola niepublicznego i nawet nie wiedzieliśmy że będzie tam język angielski. Od 2 miesięcy córeczka uczy się angielskiego + w domu czasami ogląda Dorę i muszę przyznać iż jestem bardzo bardzo zaskoczona oczywiście pozytywnie. Kilka zdań, liczenie i zwrotów umie zastosować w odpowiedniej chwili, więc widać, że nie uczy się na pamięć tylko rozumie.
Mimo, że przed zapisaniem do przedszkola nie wiedziałam nawet o tym to jestem jak najbardziej za językiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 01-10-2015, 15:46
nikala1 nikala1 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
nikala1.polki.pl

Dołączam się do osób, które są za przedszkolami językowi, zdecydowanie warto dziecko oswajać z językiem od najmłodszych lat. Jedną z lepszych metod nauki języka angielskiego jest metoda immersji, stosowana na przykład w tym przedszkolu: http://przedszkoleswiatdziecka.edu.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 22-02-2016, 14:38
estera27 estera27 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
estera27.polki.pl

Zdecydowanie lepsze jest przedszkole z językiem. Takie maluchy przyswajają język jakoś automatycznie i przede wszystkim bez stresu, więc efekty są dużo lepsze niż w przypadku późniejszego zaczynania nauki języka. Wszystkie moje znajome, które posłały dzieci do przedszkola z językiem są zadowolone. Moja przyjaciółka właśnie się zdecydowała na posłanie swojej córeczki do prywatnego przedszkola Hocki-Klocki http://hocki-klocki.com.pl/ gdzie zajęcia prowadzone są przez lektora. Była wcześniej na takich zajęciach i jak zobaczyła radość dzieciaków z tej zabawy z językiem, to ją przekonało do tego, aby posłać córkę do tego przedszkola.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 22-02-2016, 14:41
teresa211186 teresa211186 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
teresa211186.polki.pl

Jeśli miałabym możliwość to wybrałabym z językami. U nas jest jedno i nie ma w czym wybierać, a do tego język należy sie tylko starszym grupą bo gmina nie ma pieniędzy na lekcje dla wszystkich. A moje dziecko jest wstydliwe i póki co nie ma mowy o dodatkowych zajęciach i musimy czekać aż coś sie zmieni.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania