Wróć   Forum Mamotoja.pl > Twoje dziecko > Wychowanie i nauka dziecka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Wychowanie i nauka dziecka Żłobki i przedszkola, wasze metody i porady wychowawcze

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 21-04-2016, 09:39
bobusie2 bobusie2 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
bobusie2.polki.pl

Miasto: Poznań
Domyślnie Odp: wyprawka do przedszkola

przydatne w garderobie przedszkolaka
latem czapka z daszkiem lub lekka chustka na głowę
nieprzemakalna kurtka
kalosze
polar
czapka, szalik, rękawiczki (najlepiej nieprzemakalne)
zimą nieprzemakalne spodnie ocieplane i ciepła kurtka (wygodny jest jednoczęściowy kombinezon)

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 26-07-2016, 13:02
kajka83 kajka83 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
kajka83.polki.pl

Z pewnością przyda się jakiś mały plecak. Wybór w sklepach jest ogromny więc coś fajnego dla malucha można znaleźć. Tutaj http://www.brytyjka.pl/plecaki-szkolne-cat-19.html to co można kupić w sklepie Brytyjka. Taki plecach przyda się do noszenia drobiazgów do przedszkola.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 26-07-2016, 13:54
Lara5 Lara5 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Lara5.polki.pl

Miasto: Jarocin

Ja powoli komplementuje wyprawkę do przedszkola dla córki i sam pakiet do ćwiczeń do nauki kosztuje już ponad 100 zł a przybory też gdzieś koło tego
jeszcze nie mam plecaka tenisówek i książki do angielskiego i muszę jeszcze dresików nakupić aby miała już zapas
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 20-09-2016, 14:53
karolka31 karolka31 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
karolka31.polki.pl

Faktycznie, z roku na rok wyprawki są coraz droższe. No ale nie ma wyjścia, dzieci muszą mieć wyposażenie do przedszkola.
Zresztą maluchy doskonale wiedzą, co chciałyby mieć w plecaczkach. U nas na topie są teraz piórniki: http://techfresh.pl/jaki-piornik-dla...czynki-wybrac/ . Mała doskonale wie, jak piórnik ma wyglądać z wierzchu. Ja staram się zwracać uwagę na jego zawartość. Mam nadzieję, że uda mi się znaleźć coś takiego, z czego obie będziemy zadowolone.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 20-09-2016, 18:44
bobusie2 bobusie2 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
bobusie2.polki.pl

Miasto: Poznań

U nas jest tak, że wpłacamy w przedszkolu 25 zł na semestr (50 zł na rok) i panie same troszczą się, by kupić farby, kredki, papier itd. całą papierniczą wyprawkę. Rodzice sami nic dziecku nie kupują.

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 10-02-2017, 15:42
majaa862 majaa862 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
majaa862.polki.pl

Niezbędny będzie oczywiście jakiś wygodny plecak, albo tornister - na http://plecak-tornister.pl widziałam jedne i drugie - a do tego piórnik, pojemnik na drugie śniadanie, buty na zmianę i worek na te buty, a także artykuły papiernicze i piśmiennicze - my wydaliśmy ostatnio na wszystko około 300-400 zł, najwięcej poszło na plecak i buty.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 21-09-2017, 09:22
Ankara Ankara jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
Ankara.polki.pl

Terasz każde przedszkole ma inne wymagania,kiedyś wydaje mi się było tego wszystkiego dużo mniej i jakoś nasze dzieci dały sobie radę.Teraz, wychowawcy trochę przesadzają,a na wyprawkę dla przedszkolaka wydaje się dużo za dużo.
Osobiście coraz częściej rodzice zakupy swoje robią w księgarniach internetowych,dzięki czemu wyprawka do szkoły okazuje się być dużo tańsza, a przecież o to nam chodzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 02-10-2017, 09:50
maleckaska maleckaska jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
maleckaska.polki.pl

Teraz takie czasy, że szkoły nie zapewniają w zasadzie nic poza ksiażkami, tak samo przedszkola, wiecznie sa jakies zrzutki i dziecko musi miec wszystko swoje. A niektórych rodzin na to zwyczajnie nie stać... Na szczęście są takie fundacje - http://fundacjapociecha.pl/powrotdoszkoly/payu.php i dobrzy ludzie - jak Wy, którzy wspierają takie akcje. Już październik, ale nadal wiele dzieci nie ma wyprawki szkolnej, wiec jak ktoś z Was może i chce pomóc, to zachęcam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 19-02-2018, 14:50
kankiela kankiela jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
kankiela.polki.pl

Merg je ma za małą kasę. Super wyglądają, wizualnie robią dużą różnicę i przede wszystkim naszemu dziecku pasowały. A mamy małego pedancika, więc wcale łatwo nie jest.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania